Rozrywka, czyli 'Na luzie'

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Re: Rozrywka, czyli 'Na luzie'

Postprzez Piotr S. » 2019-06-01, 11:39

The JALALS Best Prank Compilation (niezłe) https://www.youtube.com/watch?v=HaGymxscmiM
Piotr S.

Postprzez Peperon » 2019-06-10, 21:45

Podczas meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy naszedł mnie się taki paradoks historyczny.
Grają Polacy z Żydami, a sędziuje Niemiec. Do tego w Warszawie !
Jak to powiedziałem córce to się popłakała ze śmiechu i stwierdziła, że sobie jaja z niej robię... :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Peperon

Postprzez AvM » 2019-06-11, 01:21

Peperon napisał(a):Podczas meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy naszedł mnie się taki paradoks historyczny.
Grają Polacy z Żydami, a sędziuje Niemiec. Do tego w Warszawie !
Jak to powiedziałem córce to się popłakała ze śmiechu i stwierdziła, że sobie jaja z niej robię... :diabel:

Podobny paradoks istnieje od wielu lat:
Polacy - handluja
Zydzi -roboia wojne
Niemcy - walcza o pokoj
i jak tu na tym Swiecie ma byc dobrze.
AvM

Postprzez Peperon » 2019-06-29, 20:59

Taka klimatyczna nostalgia. Nawet na dalekiej północy mają upały...
1373719714_tpvf5w_600.jpg
1373719714_tpvf5w_600.jpg (81.16 KiB) Przeglądane 806 razy
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Peperon

Postprzez maxgall » 2019-08-07, 08:58

Defilada w Katowicach 15.08.2019 :)
Załączniki
image.png
image.png (478.55 KiB) Przeglądane 642 razy
maxgall

Re:

Postprzez Kawowa Kawaleria » 2019-09-04, 15:58

RyszardL napisał(a):Dostałem dzisiaj mailem takie przemyślenia o piekle :wink:
------------------------------------------------------------

Poniżej cytuję jedno z pytań, które pojawiło się na egzaminie na wydziale chemii NUI Maynooth (National University of Ireland). Odpowiedź jednego ze studentów była na tyle wyjątkowa, że profesor podzielił się z nią ze swoimi kolegami, a później jej treść przedstawił w internecie.

Pytanie:

Czy piekło jest egzotermalne (oddaje ciepło) czy endotermalne (absorbuje ciepło)? Większość odpowiedzi oparta była na prawie Boylesa, które mówi, że w stałej temperaturze objętość danej masy gazu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ciśnienia.

Jeden ze studentów napisał tak:

Najpierw musimy stwierdzić, jak zmienia się masa piekła w czasie. Do tego potrzebna jest ocena liczby dusz, które idą do piekła i liczba dusz, która piekło opuszcza.

Moim zdaniem można ze sporym prawdopodobieństwem przyjąć, że dusze, które raz trafiły do piekła, i gdy go nie opuszczają. Na pytanie, ile dusz idzie do piekła, można spojrzeć z punktu widzenia wielu istniejących dzisiaj religii. Większość z nich zakłada, że do piekła idzie się wtedy, gdy nie wyznaje się tej właściwej wiary. Ponieważ religii jest więcej niż jedna i nie można wyznawać kilku religii jednocześnie, to można założyć, że wszystkie dusze idą do piekła. Patrząc na częstotliwość narodzin i śmierci można założyć, że liczba dusz w piekle wzrastać będzie logarytmicznie.
Rozważmy więc pytanie o zmieniającej się objętości piekła. Ponieważ wg prawa Boylesa wraz ze wzrostem liczby dusz rozszerzać musi się powierzchnia piekła tak, aby temperatura i ciśnienie w piekle pozostały stałe, to istnieją dwie
możliwości:
1. Jeśli piekło rozszerza się wolniej niż liczba przychodzących do niego dusz, to temperatura i ciśnienie w piekle będą tak długo rosły aż piekło się rozpadnie.

2. Jeśli piekło rozszerza się szybciej niż liczba przychodzących tam dusz, to temperatura i ciśnienie w piekle będą spadać tak długo, aż piekło zamarznie.

Która z tych możliwości jest bardziej realna? Jeśli weźmiemy pod uwagę przepowiednię Sandry, która powiedziała do mnie "prędzej piekło zamarznie niż się z tobą prześpi", jak również to, że wczoraj z nią spałem, to możliwa jest tylko ta druga opcja. Dlatego też jestem przekonany, że piekło jest endotermalne i musi być już zamarznięte.
Z uwagi na to, że piekło zamarzło, można wnioskować, że żadna kolejna dusza nie może trafić do piekła, a ponieważ pozostaje jeszcze tylko niebo, to dowodzi też istnienie Osoby Boskiej, co z kolei tłumaczy, dlaczego Sandra cały wczorajszy wieczór krzyczała "Oh, God".

Ten student otrzymał ocenę "bardzo dobry".
---------------------------------------------------------

Ot, i zagwostka ;)
Ryszard

Dobre, nie widziałam jeszcze tej pasty :D
Kawowa Kawaleria

Postprzez de Villars » 2019-10-21, 14:40

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/