"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Re: "Dobra Zmiana"

Postprzez SmokEustachy » 2020-07-30, 19:52

Napoleon napisał(a):
Najbardziej obchodziła was i dlatego żeście ją tak przeżywali i roztrząsali, bo TK to była wasza ostatnia nadzieja i świat wam się nagle zawalił, bo w krótkim czasie straciliście wszystko czego zbudowanie zajęło wam 8 długich lat. A nikt nie chciał kupić waszej frustracji. Wyborcy też są emocjonalni i w takich momentach decydują inne kwestie. No nie potrafię jaśniej.

TK nie była "naszą ostatnią nadzieją"! Nie wiem dlaczego tak sądzisz.

Bo był. Wcześniej Bronek miał w planach wetować wszystko jak leci ale po jego klęsce w 1 turze zaczęło się wasze sraczkowanie z ustawa o TK.
Trudno mi pisać za innych, bo zapewne każdy o tym myśli trochę inaczej, ale chyba zapominasz, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. I po prostu zostaliśmy zaskoczeni. Po PiS-ie spodziewałem się wszystkiego najgorszego.

A w ramach demokracji trzeba było oddać kaczystom całe wasze koryto.

Ale gdy zaczęli robić to co zaczęli... mimo wszystko byłem zaskoczony. Nigdy nie zapomnę rozmowy ze znajomym sędzią po "ułaskawieniu" M. Kamińskiego - facet był kompletnie skołowaciały gdyż nie mógł zrozumieć, że "tak można"! W głowie mu się to nie mieściło.

Podręczniki akademickie se powinien poczytać.

Ale wiesz ogólnie, że masz tak elektorat ekscytować żeby wybory wygrać?

Wiem, czy raczej wiemy, co mamy robić by mieć szanse rządzić u siebie (mieć szanse - bo pewności NIGDY mieć nie będziesz, szczególnie gdy zakładasz uczciwe wybory bez kombinacji).

Czyli nie wiesz. Tak masz działać żeby w sejmowych uzyskać 231 mandatów a w prezydenckich 50%+1 głos.

Jak nie wygrałeś to znaczy że mobilizacja się nie powiodła i nie sprzedałeś

Jak nie wygrałem to znaczy, że przeciwnik wygrał. Ale to nie znaczy, że ja swej narracji nie sprzedałem.

[/quote]
Jakbyś sprzedał to byś wygrał.
Poza tym taki punkt widzenia jaki tu przedstawiasz to punkt widzenia w państwie, gdzie zwycięzca bierze wszystko - czyli w praktyce w państwie autorytarnym. W demokracji dobry wynik, nawet jeżeli nie wygrywasz, to też sukces który daje ci określone możliwości działania (nawet w opozycji). Smoku, wydaje mi się, że na politykę właśnie patrzysz przez takie "autorytarne okulary". Tak jak PiS. Tu też się różnimy. I chyba dlatego ugrupowaniom demokratycznym tez jest trudniej.

Totalnie to żeście wy działali w swojej kadencji. Przypominam, że celem waszym jest ponowne dorwanie się do paśnika. Jest to cel ważniejszy niż obalenie Kaczora. Takie obalenie Kaczora, że się dorwie kto inny was nie interesuje.
SmokEustachy

Postprzez Piotr S. » 2020-07-30, 20:42

Poza tym taki punkt widzenia jaki tu przedstawiasz to punkt widzenia w państwie, gdzie zwycięzca bierze wszystko - czyli w praktyce w państwie autorytarnym. W demokracji dobry wynik, nawet jeżeli nie wygrywasz, to też sukces który daje ci określone możliwości działania (nawet w opozycji). Smoku, wydaje mi się, że na politykę właśnie patrzysz przez takie "autorytarne okulary". Tak jak PiS. Tu też się różnimy. I chyba dlatego ugrupowaniom demokratycznym tez jest trudniej.

SmokEustachy napisał(a): Przypominam, że celem waszym jest ponowne dorwanie się do paśnika. Jest to cel ważniejszy niż obalenie Kaczora.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Piotr S.

Postprzez cochise » 2020-07-30, 22:19

lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
cochise

Postprzez SmokEustachy » 2020-07-31, 02:41

Jeszcze raz:
Na poziomie centralnym mamy rząd z ministerstwem który organizuje przewozy dalekobieżne mając państwowy PKP IC (Intercity)
Na poziomie przewozów we województwach masz marszałka który dysponuje Przewozami Regionalnymi albo swoją spółką jak Koleje Małopolskie. Podkarpacie nie ma Kolei Podkarpackich.
Szczebel powiatu i gminy nie ma żadnych kolei, może se co najwyżej współfinansować jakieś pociągi.

Podkarpacie jest opanowane przez pisiory na każdym szczeblu i chcąc zapewnić komunikację nie paczysz na ustawę tylko tak to organizujesz, żeby przewozy były jak najlepsze. Mając wszystko w swoich rękach wprowadzasz dobrą zmianę kolejową.

2. Z posiadanych przeze mnie danych nieoficjalnych wynika, że Przewozy Regionalne życzą sobie za osobokilometr 23 złote na sprzęcie województwa a SKPL 13 zł na swoim taborze. I dlatego jest jak jest.
Na filmie: SKPL ratuje padniętą Gamę:
https://youtu.be/znLeDNcKPZs
A tu kolejny mój wpis o tym:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/8 ... opolitalna
SmokEustachy

Postprzez AdrianM » 2020-07-31, 09:16

To nie takie proste z tymi kolejami miejskimi. Trzeba jednak sięgnąć do źródeł i przypatrzyć się tym dobrze funkcjonującym przykładom naszych eskaemek. Między Bronowicami, a Hutą jednak tych połączeń zawsze było sporo i tramwajowych i autobusowych. Nie wiem czy to dobry przykład. Bardziej istotną wydawała się kolejka do Wieliczki i to właściwie się im udało nawet połączyć w jeden ciąg z lotniskiem. Właściwie tego typu rzeczy najlepiej obrazuje Warszawa, gdzie przeprowadzano wśród mieszkańców badania i okazało się, że bardzo niewielu korzysta z koleji. Koleją miejską faktycznie najbardziej zainteresowani byli ludzie dojeżdżający z poza Warszawy lub z obrzeży do pracy/szkoły i to w konkretnych godzinach.
AdrianM

Postprzez Napoleon » 2020-07-31, 11:19

Zauważyłem ,że mocno jesteś zmartwiony ułaskawieniem M. Kamińskiego różnica jest zasadnicza on wielu kryminalistów wsadził do paki

Słowo "zmartwion" nie jest tu adekwatne, raczej zbulwersowany. Trudno bowiem ułaskawić kogoś, który w świetle prawa nie jest jeszcze uznany za winnego.
A co do tego ilu on wsadził kryminalistów... Nie wiem ilu. Pytanie czy wsadzał tylko kryminalistów?

Napoleonie to jest nic zawsze i wszędzie mówiliście ,że wasi wyborcy to inteligencja i ludzie wykształceni...

Piotrze S., stosujesz dość prymitywne i nieco żenujące argumenty. Prezydenci mają to do siebie, że od czasu do czasu kogoś ułaskawiają. My przyczyn nie znamy bo dostępu do dokumentów nie mamy. Jeśli zaś szczegółów nie znasz - nie oceniaj (przynajmniej ja nie oceniam). Np. staram się nie oceniać niedawnej decyzji ułaskawiania przez prezydenta Dudę owego pedofila. sprawa budzi mój niesmak, ale nie oceniam ją. Rozumiem rodzinę, choć z drugiej strony mamy tez sprawę owego funduszu dla osób poszkodowanych, z którego ta rodzina powinna otrzymać wsparcie, ale który np. przez Wosia był przed ostatnimi wyborami wykorzystywany w kampanii wyborczej (na który to temat sam mogę coś powiedzieć, bo pracuję w instytucji która w to wszystko została zamieszana). Każda sprawa jest inna i każda zapewne ma inne uzasadnienie z którym można się zgodzić lub nie. Generalizowanie jest tu absurdem. Sprawa Kamińskiego ma zas to do siebie, że w świetle prawa gość został ułaskawiony zanim stał się winny. I to budzi zdziwienie czy też zażenowanie!

Średnie wyniki z wymienionych poniżej Zakładów Karnych i Zakładach Śledczych w 2005 roku: Donald Tusk 95,29%, Jarosław Kaczyński 4,71%.

Jesteś Piotrze S. niepoprawny. Sam szukałeś czy znów skorzystałeś z "gotowca"? O czym te dane mają świadczyć?
Wiesz, ja mógłbym sięgnąć do świeższych, np wyników z ostatnich wyborów prezydenckich w DPS-ach (szczególnie tych prowadzonych przez Kościół). Gdzie Duda dostał 100 % głosów. Co o tym sądzisz?

Bo był. Wcześniej Bronek miał w planach wetować wszystko jak leci ale po jego klęsce w 1 turze zaczęło się wasze sraczkowanie z ustawa o TK.

Język dyskusji zaczyna świadczyć Smoku o tym, że gubisz wątek i zaczyna Ci brakować argumentów. Ruch z owymi dwa sędziami był oczywiście swego rodzaju próba "zabezpieczenia" TK, ale nadal nie wiem dlaczego TK miałby być "ostatnią nadzieją" (jeśli już, to dla utrzymania praworządności a nie czyichś "wpływów" itp.), skoro mimo wszystko nikt nie przewidywał aż taką determinację PiS w niszczeniu demokracji. Uwaga zaś o wetowaniu "wszystkiego jak leci" jest absurdalna, jeżeli nie wręcz głupia, gdyż większość ustaw w sejmie nie budzi kontrowersji na tyle, aby opozycja głosowała przeciw nim (co bez trudu można sprawdzić). Taki sposób myślenia jaki prezentujesz Smoku, to czyste szaleństwo.

A w ramach demokracji trzeba było oddać kaczystom całe wasze koryto.

Co rozumiesz pod pojęciem "koryto"? Jak również co pod pojęciem "nasze"? I dlaczego używasz tego terminu? Jesteś w stanie to jakoś sensownie wyjaśnić?

Czyli nie wiesz

Nikt nigdy nie wie. Wiadomo co należy robić, ale nikt nigdy nie wie co ma zrobić by wygrać. Bo zwycięstwo zawsze jest nieprzewidywalne do końca. Wszystko wydaje się oczywiste po wyborach - przed nikt nigdy niczego nie jest pewny. Brałeś kiedyś udział w jakichś wyborach?
Piszesz "Jakbyś sprzedał to byś wygrał" ja ci mówię, że możesz "sprzedać" i przegrać. Cały czas powtarzam - traktujecie wyborców jako "ciemną masę" z którą każdy może zrobić co chce. A tak nie jest. Niekiedy się po prostu nie da pozyskać większości. Muszą istnieć ku temu stosowne warunki. Niekiedy po prostu trzeba czekać na "lepsze czasy". Oczywiście cały czas się starając, bo nigdy nie wiadomo kiedy te "lepsze czasy" przyjdą.
Swego czasu Kaczyński stwierdził, że jeżeli jakieś ugrupowanie będzie rządzić w dobie wzrostu gospodarczego i mieć do swojej dyspozycji publiczne media (które będą wykorzystywane w celach propagandowych), to nie ma prawa przegrać. I coś w tym jest.

Totalnie to żeście wy działali w swojej kadencji. Przypominam, że celem waszym jest ponowne dorwanie się do paśnika. Jest to cel ważniejszy niż obalenie Kaczora. Takie obalenie Kaczora, że się dorwie kto inny was nie interesuje.

Jesteś jednak Smoku żenujący w tych swoich inwektywach. Szkoda mi Ciebie, jeżeli w ten sposób patrzysz na spa, bo to oznacza, że jesteś biednym człowiekiem. Jak bowiem widać, wartości nie mają dla Ciebie znaczenia i uważasz, że ludzie idą do polityki tylko dla osobistych korzyści (i to rozumianych bardzo "wulgarnie"). To przykre i żenujące. Jeżeli masz takie głębokie przekonanie, to ja Ci tu oczywiście niczego nie wytłumaczę, ale tym bardziej mi Ciebie żal. Na swój sposób jesteś jednak chyba symptomatyczny jako zwolennik "dobrej zmiany", bo jak zdążyłem zauważyć, wielu "dobrozmianowców" myśli podobnie. Stąd też bierze się ich cynizm, brak moralności i akceptacja dla łamania prawa lub po prostu dla patologii.
Wiedz więc, że każda partia ma swoje cele i aby je osiągnąć dąży do władzy. To, że ktoś ma jakieś osobiste ambicje nie musi tu być niczym złym. Celem PO jest Polska demokratyczna, liberalna, samorządna (z silnymi samorządami), rozwijająca się w sposób zrównoważony, funkcjonująca zgodnie w ramach UE. I po to jest nam potrzebna władza. PiS-owi zaś potrzebna jest ona do tego by iść w kierunku dokładnie przeciwnym.

Szczebel powiatu i gminy nie ma żadnych kolei, może se co najwyżej współfinansować jakieś pociągi.

No właśnie. Może współfinansować. Bo organizacja przewozów na swoim terenie należy do samorządów. Jeżeli dany samorząd/samorządy chcą mieć u siebie takie a nie inne połączenie kolejowe (a mają tory i stosowną infrastrukturę) winny zwrócić się do kolei i takowe połączenia sobie zamówić. Zawiera się wówczas umowę w której określa koszty, po czym samorządy zobowiązują się pokryć operatorowi jego ew. straty (jeżeli takie przy organizacji przewozów poniesie). To jest cała filozofia. Nie można mieć pretensje do marszałka czy rządu, że nie ma takich czy innych lokalnych połączeń, a tym bardziej do przewoźnika! Kolej to firma, która musi zarobić - nie można od niej wymagać by jeździła tam, gdzie będzie ponosić straty!!! Może to zrobić na zasadach określonych w ustawie o transporcie publicznym, ale nie inaczej. To nie jest sprawa polityczna (w sensie w jakim tu dyskutujemy)! Kiedy to zrozumiesz?!

Podkarpacie jest opanowane przez pisiory na każdym szczeblu i chcąc zapewnić komunikację nie paczysz na ustawę tylko tak to organizujesz, żeby przewozy były jak najlepsze. Mając wszystko w swoich rękach wprowadzasz dobrą zmianę kolejową.

:?: :!: Twój sposób myślenia Smoku jest PRZERAŻAJĄCY!!! Ustawa o transporcie publicznym określa jak takie sprawy załatwiać a Ty piszesz "nie patrz na ustawę"! Przecież to jakaś paranoja!!! Czy wszyscy "dobrozmianowcy" mają prawo w takiej pogardzie jak Ty? Tego nie da się sensownie załatwić inaczej jak właśnie zgodnie z tą ustawą. Jak niby to chcesz zrobić? Tak jak się robiło w PRL-u, że się szło do I sekretarza i on "załatwiał"? Kiedy zrozumiesz, że taki sposób myślenia jak twój prowadzi do patologii? Tak się nie rządzi.
My naprawdę jesteśmy z innego świata. Jak niby chcesz te przewozy zorganizować by były "najlepsze"? Po "linii partyjnej"? A niby kto zapłaci? I czyim kosztem te przewozy zostaną wówczas zorganizowane. No i na koniec zadaj sobie pytanie, że jeżeli już zostaną (hipotetycznie) i ktoś czyimś kosztem za to zapłaci, to czy to będzie tak jak powinno? Bo to będzie oznaczało,że ktoś inny nie dostanie tego co dostać powinien - kasa pójdzie na coś innego.
Do tego prowadzi brak poszanowania prawa - zwolennicy "dobrej zmiany" ten brak poszanowania chyba we krwi mają.

Z posiadanych przeze mnie danych nieoficjalnych wynika, że Przewozy Regionalne życzą sobie za osobokilometr 23 złote na sprzęcie województwa a SKPL 13 zł na swoim taborze. I dlatego jest jak jest.

No to albo trzeba płacić albo negocjować i kombinować jak by te koszty obniżyć. Innego rozwiązania nie ma. Z tym, że podane ceny za osobokilometr to chyba jakaś pomyłka bo jest absurdalnie wysoka. Taksówkami by taniej ludzi było przewozić.

Koleją miejską faktycznie najbardziej zainteresowani byli ludzie dojeżdżający z poza Warszawy lub z obrzeży do pracy/szkoły i to w konkretnych godzinach.

Nie mam doświadczeń z koleją tylko z autobusami. Ale tak właśnie jest. I w sumie o tu tu chyba chodzi - o dojazd z mniejszych miejscowości do większych. Dlatego u nas to powiat wziął na siebie ciężar organizacji transportu publicznego (nie tylko dlatego, że jesteśmy właścicielami PKS). Miasto w tym w zasadzie nie uczestniczy - ma własną komunikację miejską.
Z tym, że wszystko da się tu załatwić w oparciu o ustawę o transporcie publicznym.
Napoleon

Postprzez Piotr S. » 2020-07-31, 14:40

[quote="cochise"]Obrazek

Respiratory dla ministerstwa. Janusz Cieszyński zapewnia, że pieniądze wracają do resortu

Pieniądze systematycznie wracają. Wróciło ponad 14 mln euro - zapewnia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w TVN24. Chodzi o respiratory, które resortowi dostarczyć miała firma E&K.
Janusz Cieszyński zapewnił, że do kasy resortu zdrowia wróciła już ponad połowa środków, które MZ zapłaciło za dostarczenie respiratorów do Polski.

W programie "Jeden na jeden" TVN24 Janusz Cieszyński zapewnił, że ministerstwo odstąpiło już od umowy w związku z niedotrzymaniem terminów przez dostawcę sprzętu. Na firmę nałożono również kary umowne i odsetki, które E&K spłaca. Jak poinformował wiceminister zdrowia, z tego tytułu do kas MZ wróciło już 14 mln euro.

Część sprzętu jednak trafiła do Polski. Cieszyński w programie podał, że strona państwowa odebrała 200 sztuk respiratorów o wartości prawie 9 mln euro. Sprzęt ten jest "strategiczną rezerwą państwową".
https://www.money.pl/gospodarka/respira ... 3233a.html
To jak to w końcu jest pieniędzy i respiratorów oczywiście nie ma ? bo taka wersje ubzdurali sobie Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej i chórze Gazety Wyborczej.
Piotr S.

Postprzez AdrianM » 2020-07-31, 16:33

No i takimi właśnie tanimi zagrywkami robi ten cały antypis.A oni to wykorzystają bezwzględnie jako te kolejne kłamstwa i nie ma się co dziwić. Będą powtarzać, że znowu kłamiecie.
AdrianM

Postprzez Peperon » 2020-07-31, 18:02

Piotr S. napisał(a):...Pieniądze systematycznie wracają. Wróciło ponad 14 mln euro - zapewnia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w TVN24. Chodzi o respiratory, które resortowi dostarczyć miała firma E&K... To jak to w końcu jest pieniędzy i respiratorów oczywiście nie ma ? bo taka wersje ubzdurali sobie Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej i chórze Gazety Wyborczej.

Na dobrą sprawę, to Cieszyński powinien dostać na dzień dobry pytanie o podstawę tak wysokiej zaliczki. Sprzęt medyczny to nie jest cukier spakowany w torebkach, które stoją na półce. Tym bardziej, że dostawca jest z tych mocno podejrzanych i powinien być traktowany w sposób szczególnie ostrożny. Gdyby ode mnie to zależało, to w ministerstwie zdrowia już siedzieliby kontrolerzy z NIK albo prokuratorzy, bo dla mnie ta sprawa śmierdzi. Tak samo, jak kwestia zaliczki. Pieniążki pewnie poszły w całości, a będą wracały w ratach, bo odsetki na kontach lecą.
Całość tej sprawy dowodzi raczej, że w MZ siedzą nieudacznicy, którzy pilnują prywatnych interesów nie wiadomo kogo.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Peperon

Postprzez SmokEustachy » 2020-07-31, 19:25

Dobra. Gdzie owa ustawa o transporcie publicznym mówi o:

Integracji taryfowej wszystkich przewoźników kolejowych i autobusowych, szczególnie w dziedzinie miesięcznych.
Ogólnie co trzeba zrobić:
1. jeden bilet.
2. rozkłady jazdy wszystkiego zintegrowane i skomunikowane.
3. Jak zmusić do tego marszała?

PiS teraz kładzie centralistyczny neosanacyjny nacisk na centralizację w postaci forsowania Przewozów Regionalnych i gruchotów z PESA.
Dla Marszała wszystko na południ od Rzeszowa to Afryka dzika.
Napoleon na prawdę nie ogarniasz problematyki.
I to wystarczy do sukcesu.
Planują uruchomić kolej miejską w Sanoku w związku z remontem DK 84. Motoraki śmigające jak tramwaj.
SmokEustachy

Postprzez SmokEustachy » 2020-07-31, 19:58

Napoleonie protest wyborczy trza umić napisać. O kufnia. O w mordę jeża co za dyletantyzm.
https://dorzeczy.pl/kraj/148905/sn-odda ... s-tvp.html
Sąd Najwyższy nie nadał dalszego biegu ponad 4000 protestów wyborczych dot. działania TVP w czasie kampanii wyborczej. Powód? Okazuje się, że nie spełniały one warunków formalnych. Były źle napisane.

Po wyborach prezydenckich, które zakończyły się 12 lipca, do Sądu Najwyższego wpłynęło prawie 6 tysięcy protestów. Przeważając liczba, gdyż aż 4086 protestów, dotyczyła działań TVP. Telewizji Publicznej zarzucano faworyzowanie Andrzeja Dudy w czasie kampanii wyborczej. SN nie nadał jednak tym protestom dalszego biegu.

Okazuje się, że autorzy protestów nie wskazali związku, jaki ich istniał między działaniami TVP a naruszeniem Kodeksu Wyborczego.

Składając protest wyborczy do SN należy udowodnić, że dany przepis Kodeksy Wyborczego został naruszony. W przeciwnym razie Sąd nie może ich rozpatrywać.

"Ogólne twierdzenia o hipotetycznym zachowaniu się milionów wyborców i o dokonanych przez nich wyborach nie mogą być same z siebie, w ramach demokratycznego państwa prawnego, traktowane jako zarzut naruszenia norm Kodeksu wyborczego lub popełniania przestępstwa mającego wpływ na wynik wyborów" – czytamy w komunikacie.

Do tej pory SN rozpoznał w sumie 4941 protestów. 56 uznano za zasadne, jednakże bez wpływu na ostateczny wynik wyborów.
SmokEustachy

Postprzez AdrianM » 2020-07-31, 20:14

Brawo dla obrońców praworządności za 5 tysi protestów. Patrząc na wyniki wyborów powinno być 10mln.

Co do oceny Marszałka mojego ukochanego Podkarpacia to proszę sobie wyobrazić, że ten Pan całkiem dobre dostał otoczenie, które dba o jego wizerunek we wszelkich zakątkach. Facet po prostu inteligentny i calkiem sprawny. Zobaczymy jak to się skończy. Kto wie może przywrócić jednak drezyny dla proletariatu? ;)
AdrianM

Postprzez SmokEustachy » 2020-08-01, 00:27

AdrianM napisał(a):Brawo dla obrońców praworządności za 5 tysi protestów. Patrząc na wyniki wyborów powinno być 10mln.

Dziesięć miliardów. Ale ja nie o tym:
Napoleon:
Co rozumiesz pod pojęciem "koryto"? Jak również co pod pojęciem "nasze"? I dlaczego używasz tego terminu? Jesteś w stanie to jakoś sensownie wyjaśnić?

Koryto:
Obrazek
Obrazek

Oddać całe koryto tzn odspawać się od całego cyca do którego się przyssaliście, w spółkach, w Trybunale, w sądach, w zarządach, w nieoficjalnych powiązaniach. Ngosy

Wiedz więc, że każda partia ma swoje cele i aby je osiągnąć dąży do władzy. To, że ktoś ma jakieś osobiste ambicje nie musi tu być niczym złym. Celem PO jest Polska demokratyczna, liberalna, samorządna (z silnymi samorządami), rozwijająca się w sposób zrównoważony, funkcjonująca zgodnie w ramach UE. I po to jest nam potrzebna władza. PiS-owi zaś potrzebna jest ona do tego by iść w kierunku dokładnie przeciwnym.

Ale weź takiej ściemy to nie wciskaj. Widzą ludzie jakie są wasze cele. Weźmy Sławka:
- Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy – i ch... - mówi szef klubu PO.

Jebać PiS - dowód na waszą obsesję seksualną na punkcie Kaczora

Spin doktory:
Do podstawowych zadań spin doktóra należy określenie podstawowych elementów strategii wybiórczej. Czyli: co dla ludzi jest ważne.

Przykładem tematu, który się nie nadaje jest kara śmierci. Większość jest za ale nie uważa tego za tak ważne, by brać pod uwagę w wyborach. Podobnie Rzepliński nie był takim tematem, który ludzie uważali za istotny.
Dalej: trzeba zbadać nastrój społeczny. Pisiory np. w 2007 nie zbadali i zrobili kampanie mordo ty moja a ludzie chcieli dobrobytu mówiąc krótko, który obiecywał Tusk. Tyle tytułem komentarza.
SmokEustachy

Postprzez cochise » 2020-08-01, 03:22

Piotr S. napisał(a):Respiratory dla ministerstwa. Janusz Cieszyński zapewnia, że pieniądze wracają do resortu......

No jak Cieszyński powiedział to pewniejsze niż obietnice Dudy i Rydzyka razem wzięte.... co tam jakaś wyborcza... sorry wybiórcza szkaluje.... szkoda, że mnie nikt nie dał kilku baniek do poobracania na dwa miechy.... oddał bym wszystko serio.... człowieku jakby mi pracownik w firmie taki nr zrobił to by już dawno stał w kolejce do pośredniaka...

SmokEustachy napisał(a):Jebać PiS - dowód na waszą obsesję seksualną na punkcie Kaczora

jak w takim razie nazwać waszą wiarę w wodza?
SmokEustachy napisał(a):Przykładem tematu, który się nie nadaje jest kara śmierci. Większość jest za ale nie uważa tego za tak ważne, by brać pod uwagę w wyborach.

"Komenda lubi to.." to, że masz mściwych i zaściankowych współobywateli to wybory pokazały... żeby zacząć dyskusję na ten temat to najpierw trzeba by wyedukować społeczeństwo, a po co jak gupimi łatwiej rządzić? Ale spoko jak zapewnia Terlikowski to się zmieni... i młodzi zrozumieją tradycje rodzinne bliskie obozowi władzy.... i ruszą gremialnie szlakiem przetartym przez pana kurskiego...
SmokEustachy napisał(a):Dalej: trzeba zbadać nastrój społeczny. Pisiory np. w 2007 nie zbadali i zrobili kampanie mordo ty moja a ludzie chcieli dobrobytu mówiąc krótko, który obiecywał Tusk. Tyle tytułem komentarza.

Guzik z pentelką nikt w bajki PO nie wierzył, ludzie, żyli spokojnie i robili swoje... żeby radykalizm pisu zgasić wystarczyło schować babci dowód... jakbyś przeanalizował wybory to byś nie plótł bzdur... zwłaszcza tych o PO, w wyborach które dały władzę pis wzięło niecałe 50% uprawnionych z czego 30% zagłosowało na pis.... czyli licząc pi razy oko z 5mln ludzi czyli w zasadzie, żelazny elektorat pis plus ze 2 mln niezdecydowanych... PO czuło się zbyt pewne choć nie miał nic do zaoferowania, a czarny pijar zrobił PSL wiecznie w koalicji... kolejne wybory to gupi ludzie kupieni za swoje własne pieniądze + opozycja bez pomysłu i charyzmy.
Ale co widać na waszym przykładzie władza ogłupia... wcześniej PO teraz pis waszym szczęściem jest brak opozycji... Smok mantruje o PO... przecież ich kandydat zginął w przedbiegach.... w pierwszej turze na 5 kontr kandydatów 2 przekroczyło 10%... wasz Duda był bliski 50% przy takim poparciu ze strony władz, mediów i czarnej stonki... a prawie, że utrącił go gość co wyskoczył z krzaków... jesteście tak durni, że uważacie jego wynik za poparcie dla PO?
Zamiast błaźnić się tłumaczeniem takiego Cieszyńskiego czy doszukiwać się podtekstów seksualnych zastanówcie sie czemu generujecie tak negatywne emocje....
Apropo podtekstów seksualnych to co wypisywali w ulotkach zwolennicy twojej opcji... przy tym jebać pis brzmi jak wyznanie miłości....
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
cochise

Postprzez Napoleon » 2020-08-01, 15:51

Ogólnie co trzeba zrobić:
1. jeden bilet.
2. rozkłady jazdy wszystkiego zintegrowane i skomunikowane.
3. Jak zmusić do tego marszała?

Z tego co się zorientowałem, to rzecz była w tym by zapewnić określone połączenia do miejscowości leżących na uboczu. A to należy do samorządu - jak to zrobić, napisałem.
Co do reszty to kwestia porozumienia. Punktem wyjścia jest gotowość poszczególnych samorządów do ponoszenia kosztów związanych ze stratami przewoźnika - na tych trasach które by samorządy interesowały. W tych warunkach jeden bilet (stała cena) jest mało prawdopodobny - chyba żeby się i w tej kwestii samorządy dogadały, ale jak znam życie nie wszystkim by się to opłacało. Natomiast połączenia są do załatwienia - i zależy to od woli (i pieniędzy) samorządów. Jeżeli jeden będzie się oglądał na drugiego (mając nadzieję, że nie będzie musiał nic płacić) to nigdy żadnych połączeń nie będzie. I nie będzie to akurat winą PiS-u.

PiS teraz kładzie centralistyczny neosanacyjny nacisk na centralizację w postaci forsowania Przewozów Regionalnych i gruchotów z PESA

To niech zlikwiduje ustawę o transporcie publicznym. Wtedy to wszystko, jeżeli będzie wychodzić źle, będzie ich winą.

Napoleon na prawdę nie ogarniasz problematyki

Masz rację w tym sensie, że nie znam specyfiki Podkarpacia i, jak już przyznałem, nie mam doświadczenia jak to wychodzi z koleją. Ale ustawę z grubsza znam i wiem jak to działa. Na zdrowy rozsądek więc uważam, że te połączenia są do zrobienia na podstawie ustawy. Na pewno zaś za brak tych połączeń trudno obwiniać PiS jako taki.

Napoleonie protest wyborczy trza umić napisać...

:?: No i? nie za bardzo rozumiem w czym problem?

Oddać całe koryto tzn odspawać się od całego cyca do którego się przyssaliście, w spółkach, w Trybunale, w sądach, w zarządach, w nieoficjalnych powiązaniach. Ngosy

Smoku, coś Ci się poprzestawiało. PO nie rządzi od 5 lat. Rządzi PiS. Który słowu "koryto" nadał nowy sens - jaki jeszcze nikt w III RP mu nie nadał. dodając, że im, czyli "dobrej zmianie" to "koryto" się po prostu należy. Żyjesz a jakiejś wyimaginowanej rzeczywistości, bańce, która nie dopuszcza chyba do ciebie bieżących informacji. Na dodatek ponoszą Cię emocje. Chcesz mnie obrazić publikując takie zdjęcia? Przecież ich zamieszczenie świadczy tylko o twoim chamstwie. A to co najwyżej może wzbudzić moje ubolewanie nad twoim stanem umysłu.
Napoleon

Postprzez Piotr S. » 2020-08-01, 23:30

W PO żadna afera, żadna kompromitacja czy żadna malwersacja nie powodowała refleksji. Odpowiedzialność wobec winnych wyciągano jedynie z przyczyn wizerunkowych i nie wiązano tego ze sposobem sprawowania władzy przez PO. Tak jest celem PO jest władza demokratyczna a gnój jaki POzostał po nich aż poraża , gdzie jakaś refleksja ? odpowiedzialność ? buta i pycha trwa w najlepsze i nawet to co napisze po niżej to Napoleon uzna ,ze to pieprzenie w bambus .

1. GRZECH PIERWSZY PO - CHCIWOŚĆ - Większość afer PO motywowana była finansami. Swoje majątki ukrywali m.in. Janusz Palikot czy Sławomir Nowak, ponadto państwo Platformy nie ustrzegło Polaków przed ewidentnymi oszustami (afera Amber Gold). Powszechna była w PO korupcja.
Platforma Obywatelska stała się narzędziem do realizowania własnych interesów kosztem państwa. Norbert Wojnarowski był jednym z tych parlamentarzystów, którzy zgłosili w Sejmie projekt ustawy o ZOZ, która miała otwierać możliwość przejmowania szpitali przez prywatne firmy. Prywatnie posiadał on 48% udziałów w rodzinnej spółce Progres zajmującej się skupem wierzytelności szpitali. Powszechny był też nepotyzm i upolitycznianie spółek.

2.GRZECH DRUGI PO - NIECZYSTOŚĆ - W Platformie Obywatelskiej nie zabrakło afer obyczajowych. Czołowy senator PO Krzysztof Piesiewicz został sfotografowany w towarzystwie prostytutek. Łukasz Muszyński, radny dzielnicy Praga-Północ z ramienia Platformy Obywatelskiej został skazany na półtora roku w zawieszeniu na cztery lata za szantaż seksualny, a inny radny za gwałt, molestowanie seksualne oraz pedofilię. Według dokumentów prokuratury w sprawie afery podsłuchowej, które wyciekły, w vip roomach warszawskich restauracji miało też dochodzić do spotkań z prostytutkami.

3. GRZECH TRZECI PO - ZAZDROŚĆ - Platforma Obywatelska była ślepo zapatrzona w Zachód. Mając kompleks niższości wobec zachodnich krajów popadała w zazdrość i próbowała im dorównać. Dogonienie zachodnich krajów jest jak najbardziej słuszne, jednak nie robiono tego stawiając na rozwój gospodarczy, inwestowanie w przemysł czy rozwój technologii, ale wydawano pieniądze na budowę przeinwestowanych stadionów czy aquaparków. W tym szaleństwie budowlanym PO wykazała się skrajną niegospodarnością i powstały najdroższe na świecie drogi, oczyszczalnia ścieków, metro czy rekordowo drogi Stadion Narodowy. .

4. GRZECH CZWART PO - NIE UMIARKOWANIE W JEDZENIU I PICIU - Ten grzech ujawnił się w aferze podsłuchowej. 1435 zł tyle kosztowała kolacja Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem. 1352 zł zapłacił Radosław Sikorski za wykwintny obiad z Jackiem Rostowskim. 822 zł to koszt kolacji Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem. W latach 2008-2013 Ministerstwo Spraw Zagranicznych kupowało co miesiąc aż 163 butelki alkoholu. Łącznie zakupiono w resorcie 11 247 sztuk. Zakładając, że na dyplomatycznych spotkaniach nie pije się byle czego i że jedna butelka markowego trunku kosztowała minimum 50 zł, to oznacza, że Radosław Sikorski wydał na alkohol ok. 562 tysięcy złotych, czyli ponad pół miliona złotych. Z wyliczeń wynika, że 163 butelki miesięcznie to ponad pięć butelek opróżnianych dziennie.

5.GRZECH PIĄTY PO - GNIEW - Kiedy krytykowało się Platformę Obywatelską partia wpadała we wściekłość i stosowała represje. Przekonała się o tym jedna z posłanek PO Lidia Staroń, przeciwko której wysunięto fałszywe oskarżenia po tym, jak zaczęła walczyć z patologiami w partii. Robert Frycz, student prowadzący stronę antykomor.pl, krytykującą prezydenta Bronisława Komorowskiego został zatrzymany przez ABW i skazany na karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie.
Kiedy na drzwiach jednego z pokoi warszawskiego biurowca Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zawieszono kartkę z tekstem: „Zamknij drzwi, bo zrobię z Tobą to samo, co Platforma z Polską”, obniżono tam fundusz płac o 5% nie ukrywając, że jest to kara za żart z PO.

6.GRZECH SZÓSTY - PO - LENISTWO - Przez osiem lat rządów Platforma Obywatelska zaniedbywała wiele spraw, mimo, że oficjalna propaganda partii mówiła inaczej. Tak było w przypadku polityki prorodzinnej, która według Najwyższej Izby Kontroli praktycznie nie istniała. Premier Donald Tusk często wolał grać w piłkę lub tenisa niż zajmować się sprawami państwa i nie był wzorem pracowitości dla swoich ministrów. Roboczy tydzień Donalda Tuska często trwał od poniedziałku po południu do piątkowego wczesnego popołudnia, a zdarzały się dni kiedy Donald Tusk leciał do Trójmiasta już w czwartek.

Z kolei Sławomir Nowak Jako minister transportu przez półtora roku nie wydał ważnych rozporządzeń do prawa lotniczego. Na braku przepisów ucierpiał cały rynek lotniczy. Brakujące rozporządzenia dotyczyły tak ważnych spraw jak bezpieczeństwo, wydawane certyfikaty, klasyfikacja lotnisk, osłony meteorologicznej, czy licencji dla personelu.Nie zdołał też w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca 2013 roku. Na skutek tego niedopatrzenia, prawo do wykonywania zawodu mogło stracić nawet 30 tysięcy osób.

O tym jak pracowało chociażby Ministerstwo Gospodarki mówiła Elżbieta Bieńkowska w podsłuchanej rozmowie z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem (afera podsłuchowa):

Zadzwoniłam do Włodka, czy skończyły się sprawy górnicze, przy których szarpią nam, mieszają… Ponieważ nie chcę się nimi zajmować, a chcę, bo mieszkam, i chciałabym, żeby jakoś tam szło, ale było wczoraj spotkanie i Włodek mówi „Skończyliśmy, ale siedzimy jeszcze w ministerstwie”. A ja pomyślałam, kurde, może i pojechałam do tego ministerstwa, a tam normalnie siedzą i piją w ogóle wódkę (śmiech) cztery osoby i skończyłam z nimi ten dzień świąteczny…
Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło. A ja to słyszałam naprawdę od roku, to na pewno.

7. GRZECH SIUDMY PO - PYCHA - Żadna afera, żadna kompromitacja czy żadna malwersacja nie powodowała refleksji. Odpowiedzialność wobec winnych wyciągano jedynie z przyczyn wizerunkowych i nie wiązano tego ze sposobem sprawowania władzy przez PO. Pycha PO była tak wielka, że odmawiano obywatelom dostępu do informacji publicznej. Jednym z najbardziej pysznych ludzi był Bronisław Komorowski, który nie potrafił dopuścić do świadomości tego, że jego prezydentura mogła być krytykowana i uważał, że druga kadencja po prostu mu się należy. Za pychę zapłacił przegraną w wyborach prezydenckich w 2015 roku, przegrywając z mało wtedy znanym kandydatem PiS, europosłem Andrzejem Dudą.
Piotr S.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psychole