szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

ALF pisze:Nie ma żadnej informacji o instalacji oraz jej montażu, a także ustawieniach.

To weź szukaj na tej stronie, napisz do autora ( on chętnie odpisuje ) albo coś. A najlepiej nie róbcie z LPG cudu i panaceum.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

PawBur pisze:To weź szukaj na tej stronie, napisz do autora ( on chętnie odpisuje ) albo coś. A najlepiej nie róbcie z LPG cudu i panaceum.
Nie obraź się, ale czy nie zastanowiła Cię temperatura oleju ? Przecież 8 czy 9 stopni przy temperaturze oleju świadczy o tym, że silnik raczej się nie napracował.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: ALF »

PawBur pisze:
ALF pisze:Nie ma żadnej informacji o instalacji oraz jej montażu, a także ustawieniach.

To weź szukaj na tej stronie, napisz do autora ( on chętnie odpisuje ) albo coś. A najlepiej nie róbcie z LPG cudu i panaceum.
Strona wygląda mi na reklamową. A znam trochę wyników z firm, które nie muszą się reklamować, np Godula Moto Sport.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Shinano »

Maciej3 pisze:Zaraz, a czy Amerykanie to podpisali protokół z Kioto? Bo coś się ostatnio gubię.
Kanada się wycofała, ale dla odmiany przegrany do Waszyngtonu Al Gore ( czy jak się tam go pisze ) na handlu prawami do emisji CO2 ( czyli niczym, koszty takiego przedsięwzięcia to komputer, biurko, dostęp do internetu i sekretarka która przydaje się też do innych funkcji ;) ) zarabia ładnych parędziesiat milionów $ rocznie. Powiedziałbym, że to silna motywacja do lobbowania do podpisania protokołu, zresztą chętnych do wzbogacenia się na handlu niczym kosztem zwykłych ludzi jest więcej, więc szansa spora.
Podpisali czy nie?
Akurat - pewnie, że nie podpisali. Głupi nie są.
Chińczycy też nie podpisali i kiedy Europa się ogranicza, to oni odpalają kolejne bloki na węgiel. I pozyskują nowe koncesje na eksploatację złóż ropy i gazu (Iran, Brazylia).
Duże koty zjadam na przystawkę.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

ALF pisze:
PawBur pisze:
ALF pisze:Nie ma żadnej informacji o instalacji oraz jej montażu, a także ustawieniach.

To weź szukaj na tej stronie, napisz do autora ( on chętnie odpisuje ) albo coś. A najlepiej nie róbcie z LPG cudu i panaceum.
Strona wygląda mi na reklamową. A znam trochę wyników z firm, które nie muszą się reklamować, np Godula Moto Sport.

Reklamową czego??? Akurat mam co do tej strony wiele zastrzeżeń, ale chciałem tylko pokazać jak to wygląda. Użyłem przykładu zadbanego, technicznie sprawnego auta, a wiadomo jak w Polsce z tym bywa. Ale naprawdę nie wiem co tam się w tym konkretnym wpisie reklamuje - weź wyjaśnij (albo lepiej - poczytaj ją). I naprawdę nie wnikam w te dane - o badanie spalin na badaniach obowiązkowych trzeba się dopraszać z reguły. I sam nie miałem przyjemności brać udziału, to nie wnikam w te skróty czy co to tam jest.

Poza tym jaka się pojawiła nagle dociekliwość - tylko pokazująca jak ten temat jest bez sensu - w sprawach fundamentalnych (atom, siły natury, inne technologie) taki stopień dociekliwości w tym wątku nie wystąpił. Zwłaszcza od czasu kiedy Boruta odpuścił.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: ALF »

Na prawdę nie widzisz co tam jest reklamowane? ;)
Dociekliwość? Wcale nie. Raczej coś innego. Gaz był i jest nadal tematem mało znanym w naszym kraju. Istnieje niewiele firm montujących gaz, które działają świadomie, z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Dam ci prosty przykład. Odwiedziłem 9 zakładów w okolicy z pytaniem o montaż instalacji do 540i. W 3 nawet nie skojarzyli, że to silnik V8, w następnych 4 proponowali instalację niewłaściwą do tego silnika, w 1 też, ale przynajmniej dali do zrozumienia, że właściwa jest sporo droższa, w 1(!) odmówili, ze względu na brak wiedzy w zakresie tych silników. Na kilkunastu bliskich znajomych (z gazem), tylko 3 ma założoną instalację właściwą dla swojego auta, a żadne auto nigdy nie było dostrajane do instalacji (lub na odwrót). Po prostu, w naszym kraju jest niska świadomość i wiedza na temat gazu w autach.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

PawBur pisze:Reklamową czego??? Akurat mam co do tej strony wiele zastrzeżeń, ale chciałem tylko pokazać jak to wygląda. Użyłem przykładu zadbanego, technicznie sprawnego auta, a wiadomo jak w Polsce z tym bywa. Ale naprawdę nie wiem co tam się w tym konkretnym wpisie reklamuje - weź wyjaśnij (albo lepiej - poczytaj ją). I naprawdę nie wnikam w te dane - o badanie spalin na badaniach obowiązkowych trzeba się dopraszać z reguły. I sam nie miałem przyjemności brać udziału, to nie wnikam w te skróty czy co to tam jest.

Poza tym jaka się pojawiła nagle dociekliwość - tylko pokazująca jak ten temat jest bez sensu - w sprawach fundamentalnych (atom, siły natury, inne technologie) taki stopień dociekliwości w tym wątku nie wystąpił. Zwłaszcza od czasu kiedy Boruta odpuścił.
Nie wiem o co, tak strasznie się złościsz. Wrzuciłeś przykład, który jest podejrzany i chętni się odezwali.
Jak jeździłem starym autem, to podczas badań wcale nie musiałem się dopraszać o analizę spalin. Diagnosta pytał się tylko, czy chcę i tyle. Ja oczywiście chciałem. :clever: Ale co stacja to obyczaj :lol:
I na koniec mała prośba. Nie wnikaj, ale przyjrzyj się tym danym.
Pozdrawiam
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

ALF pisze:Na prawdę nie widzisz co tam jest reklamowane? ;)
Ok. Napiszę tak. Co jest tam reklamowane co ma jakikolwiek związek z tematem lpg w tym wątku?

Peperon, moje doświadczenia mówią że o badanie spalin trzeba się dopraszać, ba nawet ocierać się o upierdliwość żeby je zrobili w trakcie przeglądu. Sam nigdy ich nie chciałem bo nie czułem potrzeby, więc nie mam porównania. To twoje stare auto miało gaz? Może masz wykresy żeby pokazać?
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

http://www.blogomotive.pl/index.php/201 ... za-spalin/

Tutaj jest zdjęcie analizy spalin nissana (niestety tylko benzyna), bo podobno nie mogli drukować. I też obroty są zero na wyświetlaczu, a temp niska. Więc jak to jest? Macie jakieś swoje?
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: ALF »

Cokolwiek. Tam gdzie reklama, ja od razu mam podejrzenia. Nie znam prawdziwej, bezinteresownej reklamy ;)
Miałem/mam na gazie: 2x Ford Sierra z 3 silnikami (1,6 gaźnik, 2,0 wtrysk i 2,0 DOHC) i 3 różnymi instalacjami (różnymi generacjami), a teraz 520i z instalacją IV generacji. Nigdy nie potrzebowałem wydruków, bo widziałem je na żywo nawet kilka razy w roku (nie tylko na SO, ale również u gazownika). Raz mi się zdarzyło, że wynik był kiepski, prawie na równi z benzyną. Po wymianie emulatora i regulacji instalacji wszystko wróciło do normy. Następne auto na gazie będzie miało instalację V, chyba że do tego czasu pokaże się VI generacja :)
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Maciej3 »

Jeszcze tak odnośnie tych emisji CO2.
Nie wnikając w to czy to emisja CO2 przez człowieka wpływa na klimat czy nie. Załóżmy że wpływa ( to takie założenie, nie ważne czy słuszne )
Z tego co wiem, to mumia europejska ma zamiar obniżyć swoją emisję CO2 o 20% w ciągu iluś tam najbliższych lat.
Brzmi nie źle.
Gorzej brzmi jak się uświadomi że będzie to kosztowało nas podatników ładnych kilkaset ( teraz to już chyba trzeba liczyć w bilionach ) Euro. Nie czarujmy się nie płaci mumia ani mityczna drukarnia pieniędzy tylko my w podatkach poupychanych tu i tam pod różnymi nazwami.
Ale dobra, niech będzie, dla ratowania świata to mały wydatek.

Tylko jest mały problem. Cała mumia to jakieś 15 do 20% całkowitej emisji CO2 przez człowieka na całym świecie.
Innymi słowy ta banda aferałów chce wydać setki miliardów konkretnych pieniędzy na zmniejszenie globalnej emisji CO2 o jakieś 3-4% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I to przy założeniu, że reszta świata w tym czasie nie zacznie emitować więcej, a może spokojnie, bo niby czemu nie.
Jak mi kto wmówi, ze te 3-4% zmniejszenie emisji CO2 uratuje planetę to stanę się ekologiem.

No ale jak się pobiera prowizję od handlu prawami do emisji, a nawet niewielki procent z takiej sumy to już niezły mająteczek... Pominę nawet działania mniej legalne
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Marek T »

Maciej3 pisze:... Innymi słowy ta banda aferałów chce wydać setki miliardów konkretnych pieniędzy na zmniejszenie globalnej emisji CO2 o jakieś 3-4% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...
Chyba w radiu mignęła mi informacja, że połączone wysiłki Europy i wydanie przewidywanej obecnymi umowami kwoty do (o ile pamiętam) 2040 roku opóźnią efekt cieplarniany o około 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Bartłomiej Batkowski
Posty: 112
Rejestracja: 2008-07-31, 20:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Bartłomiej Batkowski »

Maciej3 pisze: Tylko jest mały problem. Cała mumia to jakieś 15 do 20% całkowitej emisji CO2 przez człowieka na całym świecie.
Innymi słowy ta banda aferałów chce wydać setki miliardów konkretnych pieniędzy na zmniejszenie globalnej emisji CO2 o jakieś 3-4% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I to przy założeniu, że reszta świata w tym czasie nie zacznie emitować więcej, a może spokojnie, bo niby czemu nie.
..i dlatego ja nie jestem tzw. "ekologiem". A z szeroko pojętą ochroną środowiska mam do czynienia od z górą dwudziestu lat.
Gdy w twe drzwi zapuka wróg,
Weź siekierę, piłę, strug.
Oddaj wszystko to wrogowi,
Niechaj sam se trumnę zrobi!

Bo mu się odechce na nas napadania
Od samego po nas sprzątania..
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: PawBur »

ALF pisze:Cokolwiek. Tam gdzie reklama, ja od razu mam podejrzenia. Nie znam prawdziwej, bezinteresownej reklamy ;)
W ten sposób do niczego nie dojdziemy. Na tej stronie goduła coś tam tez są reklamowane pewne rzeczy - czyli reszta co tam jest to zło i ma budzić podejrzenia?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: Peperon »

PawBur pisze:...Peperon, moje doświadczenia mówią że o badanie spalin trzeba się dopraszać, ba nawet ocierać się o upierdliwość żeby je zrobili w trakcie przeglądu. Sam nigdy ich nie chciałem bo nie czułem potrzeby, więc nie mam porównania. To twoje stare auto miało gaz? Może masz wykresy żeby pokazać?
No widzisz tak to już jest. Jedni muszą się prosić, a inni nie. Przeglądy robiłem na jednej stacji, tak samo jak wszelkie naprawy u zaprzyjaźnionego mechanika. Może tu jest ukryta cała tajemnica ? :clever:
Jeździłem Sieną na benzynie. Miała silnik "puntowski" 1,2 / 75 KM. Gazu nie miałem, wydruków nie brałem. A choćby nawet, to przecież nie trzymałbym ich po sprzedaży auta. Mnie wystarczało, że mieściła się w normie. Raz nawet misiaczki mierzyły mi spaliny. Zdziwienie było obustronne. Mnie zdziwiło, że chłopcy wpychają patyka w rurę, a ich - Siena na benzynie. :lol:
Ale co się odwlecze... Teraz mam punciaka z gazem. Więc sam rozumiesz, że jak będę miał wydruk, to podrzucę. Ale to dopiero w 2013 roku.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: szwindel global łorming zdemaskowany na poważnie...

Post autor: ALF »

PawBur pisze:
ALF pisze:Cokolwiek. Tam gdzie reklama, ja od razu mam podejrzenia. Nie znam prawdziwej, bezinteresownej reklamy ;)
W ten sposób do niczego nie dojdziemy. Na tej stronie goduła coś tam tez są reklamowane pewne rzeczy - czyli reszta co tam jest to zło i ma budzić podejrzenia?
Oczywiście, samo nazwisko Godula jest reklamą firmy :)
Jeden z niewielu PROFESJONALNYCH warsztatów robiących od lat gaz. I nie znam nikogo, kto po założeniu u nich gazu byłby niezadowolony.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
ODPOWIEDZ