Ukraina

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Ukraina

Post autor: AvM »

Kometarz mojeko znajomage na fb do
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kiego.html

A ze zawiera watek "morski" zamieszczam

Hehe - Brygada Mazurska została rozformowana w 2010 roku i przekształcona w pułk... Zaraz napiszą , że do Odessy eskortował naszych lotniskowiec "Gawron" z ciężkimi bombowcami TS-11 Iskra na pokładzie, który przypłynął Prypecią ( bo przez Bosfor nie wolno ). Następną wiadomość o mobilizacji polskich wojsk kolonialnych ( pewnie z Magadaskaru, bo tam królem był Maurycy hr. Beniowski , a teraz Julian z bajki - może potomek jakiś ? To już nie jest śmieszne - ludzie w Rosji to wierzą . Za 3 lata będzie setna rocznica Rewolucji , a od tej pory człowiek radziecki został już totalnie odmóżdżony w kilku pokoleniach , a ponadto u nich zawsze była jakaś atawistyczna tęsknota za carem-batiuszką , który napra po pysku , ale to ojczulek narodu wreszcie i ma prawo .
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

AvM pisze:Za 3 lata będzie setna rocznica Rewolucji , a od tej pory człowiek radziecki został już totalnie odmóżdżony w kilku pokoleniach
Andrzeju, nie tylko człowiek radziecki został odmóżdżony. Proces odmóżdżania trwał, trwa i będzie trwał wszędzie w każdym kraju. Ja nie znam takiego, w którym media mówią tylko prawdę, ale chętnie poznam. Ciekawe, czy ktoś postarał się napisać taką odmianę księgi Guinnessa, w której wymieni wszystkie odmóżdżania. Życia mu pewnie nie starczy.

Przedwczoraj rano, przerwano u nas program telewizyjny i ogłoszono komunikat o tej strasznej tragedii. Akurat w tym nie ma nic dziwnego, ale zaraz pojawił się znawca spraw rosyjskich, ekspert można powiedzieć, który patrząc w kamerę od razu obciążył Rosjan winą za to wydarzenie (nikt jeszcze nie znał szczegółów, on już tak) ale też powiedział, że w historii zanotowano tylko jeden jedyny przypadek strącenia pasażerskiego samolotu, a mianowicie koreańskiego boeinga nad terytorium ZSRR. Mówi do kamery i kłamie, jak z nut. Dlaczego, nie wiem. Mnie nie okłamie, ale większość publiki to kupi, bo nie będzie drążyć sprawy. Zwyczajnie, nie mają na to czasu zahukani codziennymi obowiązkami, baczący, żeby płacić rachunki na czas, roboty nie stracić i przeżyć. W końcu to jest najważniejsze. Ale kłamliwa informacja poszła w eter i wyrządziła szkody.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

SmokEustachy pisze:A ja napisałem wpis: http://smocze.opary.salon24.pl/597197,z ... ez-korwina
Z zainteresowaniem przeczytałem. Zawarłeś bardzo trafne spostrzeżenia. :-D
Ja znalazłem w sieci mapkę lotu MH17, a także komentarz, że Holendrzy kurs zmienili, a nad Polską dokonano dalszej korekty, na polecenie naszych kontrolerów.
Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy ta informacja jest prawdziwa, ale niczego na razie wykluczyć chyba nie można, zanim wszystkie puzle poskłada się do kupy. W australijskich wiadomościach jest mowa, że nawet i rok może zająć całkowite wyjaśnienie tej sprawy.
malezyjski-boeing-777.png
malezyjski-boeing-777.png (225.46 KiB) Przejrzano 14071 razy
Przerywaną, niebieską linią zaznaczono oryginalny kurs, a zieloną zmieniony.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Proponuje sledzic ten watek:
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=721288#721288
inaczej moze powstac nowa sekta. Kto czytuje NFOW wie co robi diver.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: pothkan »

RyszardL pisze:Ja znalazłem w sieci mapkę lotu MH17, a także komentarz, że Holendrzy kurs zmienili, a nad Polską dokonano dalszej korekty, na polecenie naszych kontrolerów.
Putinowska agentura już mąci...

Samolot nie tyle zboczył z kursu, co poszedł innym niż planowany, ale równoległym korytarzem. Przyczyna była banalna - kasa. Trasę tak skorygowano, aby w połączeniu z panującymi warunkami pogodowymi (wiatry itp.) zapewniła jak najmniejsze zużycie paliwa. Wg flightradar w momencie zestrzelenia w promieniu 25 km od MH17 (a zatem również nad terenem rebelii) znajdowały się inne komercyjne samoloty, m.in. indyjski i singapurski.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Ukraina

Post autor: szafran »

To tylko "niewielkie" koszty po to aby Ukraina stała się równoprawnym członkiem UE i NATO a w całym kraju zapanował dostatek, prawo i demokracja. Niestety doszło do tragedii, giną ludzie w imię czego?

Mnie zastanawia dlaczego nie zamknięto przestrzeni publicznej na wschodzie kraju?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: SmokEustachy »

szafran pisze:To tylko "niewielkie" koszty po to aby Ukraina stała się równoprawnym członkiem UE i NATO a w całym kraju zapanował dostatek, prawo i demokracja. Niestety doszło do tragedii, giną ludzie w imię czego?

Mnie zastanawia dlaczego nie zamknięto przestrzeni publicznej na wschodzie kraju?
Bo żeby uzasadnić zamknięcie, trzeba by przyjąc, że jest tam konflikt rosyjsko-ukraiński, a nie operacja antyrebeliancka.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Ukraina

Post autor: szafran »

Raczej wojna domowa. Podobno linie Malaysian nie latają już nad Ukrainą tylko nad Syrią... Jeżeli to prawda to niech ISIS zestrzeli jakiegoś pasażera to wtedy Putin będzie mógł grzmieć o wspieraniu terrorystów.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: pothkan »

szafran pisze:Raczej wojna domowa. Podobno linie Malaysian nie latają już nad Ukrainą tylko nad Syrią... Jeżeli to prawda to niech ISIS zestrzeli jakiegoś pasażera to wtedy Putin będzie mógł grzmieć o wspieraniu terrorystów.
Nie latają nad Syrią, wszyscy się poprzenosili nad Turcję. Spójrzcie na flightradar, jak gęsto nad Anatolią. Dalej via Kurdystan i wschodni Irak. Nad Syrią pustki.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ukraina

Post autor: Mitoko »

szafran pisze:Mnie zastanawia dlaczego nie zamknięto przestrzeni publicznej na wschodzie kraju?
Ponieważ nie jest to konflikt pełnoskalowy i w związku z tym nie przewidziano możliwości użycia takiego sprzętu.
Wiadomo, że rebelianci nie zdobyli żadnych Buków, więc nikt nie brał pod uwagę pojawienia się systemu będącego czymś pomiędzy SHORAD, a MRAD.

Dlaczego rebelianci nie dostali typowych SHORAD jak Tor, Tunguska czy Osa-M ? Zapewne chodziło o to, że przy braku wczesnego ostrzeżenia byłyby za bardzo narażone na atak za pomocą Ch-31 czy Ch-58. Ściągnięcie Buków to była spora desperacja, aczkolwiek ich użycie wymusiłoby dużą ostrożność w operowaniu lotnictwa ukraińskiego. Tyle, że użyto ich niewłaściwie (jeżeli faktycznie w powietrzu nie było żadnej ukraińskiej maszyny wojskowej, to naprawdę nie wiem jak można było uznać maszynę pasażerską na 10 km za Ana-26).

Stało się. A teraz blokują jak się da dostęp, bo obawiają się znalezienia szczątków rakiety (znalezienie jakiegoś elementu z numerami seryjnymi to byłby gwóźdź do trumny).
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

Mitoko pisze:Stało się. A teraz blokują jak się da dostęp, bo obawiają się znalezienia szczątków rakiety (znalezienie jakiegoś elementu z numerami seryjnymi to byłby gwóźdź do trumny).
Ciekawa informacja, ale jak po numerze seryjnym można dojść do tego, kto wystrzelił. Musi być jakaś ogólnodostępna ewidencja. Chyba...
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ukraina

Post autor: Mitoko »

Wystarczy aby ustalić serię produkcyjną. W tym momencie można określić rok produkcji i gdzie kierowano rakiety z tej serii bądź podzespoły do przeglądów okresowych.

Tym bardziej, że rakieta to nie wyrzutnia gdzie niczym niezwykłym jest podmienianie podzespołów pomiędzy różnymi pojazdami (od razu przypomina mi się raport z początku lat '90-ych kiedy bodajże 23% F-16 stacjonujących na terenie Stanów było unieruchomionych, bo części z nich skanibalizowano aby utrzymać na chodzie resztę - nawaliły zakupy części zamiennych ;) )
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Co ciekawe akurat my winniśmy posiadać orginalne instrukcje obsługi do Buków starszych wersji bo przecież rozpoczęto już szkolenie przed planowanym zakupem... Być może dałoby to odpowiedź na pytanie czy teza M. Dury o prostocie obsługi tego sprzętu w wariancie samej wyrzutni nie była czymś w rodzaju fatalnego zbiegu okoliczności w postaci tego, że strzelać z nowoczesnej wyrzutni do dowolnego celu mógł w zasadzie każdy kto się do niej dorwał...
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ukraina

Post autor: Marek T »

marek8 pisze:...strzelać z nowoczesnej wyrzutni do dowolnego celu mógł w zasadzie każdy kto się do niej dorwał...
Buki wprowadzono wg Wiki jeszcze na początku lat 80tych, więc trochę ludzi musiało przejść przeszkolenie w ich obsłudze.
Chyba można skompletować obsługę z rezerwistów.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Problem też chyba w tym, że mając za sobą jakieś 500 lat gremialnego obśmiewania techniki wojskowej naszego wschodniego sąsiada a zarazem od tegoż czasu wyjątkowo licznie ją użytkując jakoś nie potrafimy docenić czegoś takiego jak nacisk na prostotę konstrukcji niektórych rozwiązań.
Nawet wtedy gdy wbrew trendom jakieś mużyki z pordzewiałymi (bo wykoananymi niewiadomo z czego) muszkietami potrafią nimi rozpędzić naszą wspaniałą i teoretycznie niezwyciężoną husarię :bije:
Prostoty motywowanej kwalifikacjami przyszłego użtykownika - i co jeżeli one Buki były/są rozwiazaniem konstrukcyjnym, które jest tak proste w obsłudze, że nie wymaga (dla oddania prostego strzału do niemanewrującego celu) praktycznie żadnego żmudnego szkolenia? Może akurat pozbawiona naprowadzania zewnętrznego wyrzutnia mogła pechowo oddać tylko taki strzał i ... się dało? Ciekawszym pytaniem wydaje się tu pochodznie samej wyrzutni - jeżeli zdobyczna to pech jeżeli z Rosji to albo ktoś nie miał tam wyobraźni albo wyrzutnie przemicili swoi dla swoich co w realiach rosyjskich wcale takie nierealne nie jest...
ODPOWIEDZ