Ukraina

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Mi to bardziej wygladalo na kilku pijaczkow, kilku przechodniow i jednego Pudziana stajacego w obronie bitego przez dresiarza pijaczka... Co prawda zlamana reka juz nie wroci do pelnej sprawnosci, ale bedzie mogl sie poruszac bez wozka inwalodzkiego... A w razie kolejnej awantury, to dresiarz i tak na poczatku bedzie pral tego samego pijaczka. I w tym kontekscie pisalem o minimalizacji strat.
Orbanowi w Europie raczej nie zapomna jego zachowania, gdy on bedzie potrzebowac pomocy.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Oskarze proszę a My to niby ten Pudzian ? :czarodziej: :diabel: :faja: Pokaż mi, że się mylę i zechciej wskazać w czym... ;) Mało nam, że w 39 ktoś w naszym naczalstwie mocno przeliczył się co do rodzimych militarnych możliwości? :0 Myslisz, że to pierwszy raz? W wojnie północnej ta sama armia (wróg) de facto zniszczyła nam państwo i pogrążyła w gospodarczym upadku na wiele dziesiatków lat a chwilę później okupując inny kraj uczyniła z niego lidera gospdoarczego na wiele lat - ale w politykę to się trzeba umieć bawić ;) Ty na serio uważasz, że my w tej grze w ogole jesteśmy a nie robimy za zwykły pionek na szachownicy? Może się założymy, że nasz Tusk przemknie przez historię jak kometa a Orban z każdym miesiącem będzie zyskiwał?
Każdy ma wybór - robić za krzyczący na ulicy tłum lub spróbować wejść do gry - my sprawiamy wrażenie, że nam to pierwsze jakoś dziwnie wydaje sie jedynym co możemy i czego chcemy... Skąd się u nas bierze taka postawa zdolnego ale obrażonego na cały świat dzieciaka...
Pozdrawiam
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Nie wiem czy mnie uznales za nacjonaliste, czy sam nim jestes... :P ale w zyciu nie porownalbym Polski na arenie miedzynarodowej do Pudziana. Myslalem tu o USA.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Z dwojga złego lepiej dostać za coś niż tylko za głupotę i to bez mieszania w to aż nacjonalizmów... Skoro my nie Pudzian to już komletnie nie ogarniam w czym w ogole rzecz...
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Boruta »

Jak najbardziej Pudzian: zero możliwości bojowych, za to napompowane ego i nadmuchane muskuły.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Boruta pisze:Jak najbardziej Pudzian: zero możliwości bojowych, za to napompowane ego i nadmuchane muskuły.
Na ulice to wystarczy. Nigdy nie widzialem tam tych co faktycznie potrafia sie bic. Chinczycy siedza cicho i buduja swoja strefe wplywow w Afryce... ;)
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

No właśnie - mają określone interesy gdzies poza macierzą... może im zaproponować taki okręt? ;)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

marek8 pisze:No właśnie - mają określone interesy gdzies poza macierzą... może im zaproponować taki okręt? ;)
Pewnie, że można. Chińczycy są drobniejsi niż Polacy, to zmieści się ich więcej podczas transportu. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Colonel »

Peperon pisze: Chińczycy są drobniejsi niż Polacy,
Grunt to stereotypy.
Załączniki
325 cm
325 cm
sun_ming_ming.jpg (14.22 KiB) Przejrzano 10984 razy
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

I to jest u nich osoba średniego wzrostu ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Biela
Posty: 78
Rejestracja: 2010-03-08, 22:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ukraina

Post autor: Biela »

Ukraina bez Marynarki Wojennej!
Dekret prezydenta o likwidacji ukraińskiej Floty wg:
http://lb.ua/news/2014/11/20/286627_zhu ... henii.html
Ciekawe informacje z rosyjskiego Forbesa :
http://www.forbes.ru/sobytiya-photogall ... ei/photo/1
a nasze tuby poprawnej informacji milczą.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Ukraina

Post autor: cochise »

Biela pisze:...a nasze tuby poprawnej informacji milczą.
No przecież ... wszak rosyjskie strony to wzór cnót wszelakich zwlaszcza prawdomówności....
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
Biela
Posty: 78
Rejestracja: 2010-03-08, 22:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ukraina

Post autor: Biela »

Szanowny Panie, świadomie użyłem określenia tuba propagandowa.
Już raz na forum tłumaczyłem swój stosunek do większości „polskich mediów” .
Mnie bardziej interesował aspekt morski. Ale spróbuję jeszcze raz:
Jako obywatel wolnego i demokratycznego Państwa mam prawo wymagać rzetelnej informacji od wszelakiego rodzaju mediów. Tymczasem w sprawach Ukrainy i w jej kontekście Rosji, wciska mi się jednostronny komentarz w stylu Urbana, zapominając o istnieniu Internetu. Podam przykład: decyzja OPEC o utrzymaniu wydobycia na dotychczasowym poziomie (niska cena ropy) przedstawiana jak cios w rosyjski budżet. Skutki dla Rosji odczuwalne za 5-6 lat przy utrzymaniu tak niskich cen przez ten czas. Natomiast byłby to cios dla amerykańskich łupków. Wystarczy tylko porównać koszty wydobycia w Rosji i w Stanach, co za tym idzie zysk. A na dodatek w przypadku nie zrównoważenia budżetu, Rosja zacznie wycofywać z „rynków” swoje petrodolary. A to dopiero będzie bolało.
Czekam spokojnie na test Mistrala. Zakładów nie będę przyjmował
Pozdrawiam.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Colonel »

Te nie wiem czemu obdarzone cudzysłowiem media w pełni informowały o zagrabieniu lub zniszczeniu przez rosyjskich agresorów znacznej części ukraińskiej floty. Już od marca 2014!
Nie wiem po co ta aluzyjna ironia.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Jak mawiał pan G z zespołu pana Adolfa wystarczy podać od czasu do czasu jedną prawdziwą informację w natłoku propagandy aby zaspokoić i zneutralizować tzw. inteligencję... ;)
Jak widac jednak są w naszym kraju i tacy, którym bardzo podoba się jakość i treść przekazu medialnego pomijająca wiele kluczowych zagadnień polityczno-gospodarczych i na siłę próbująca tworzyć fałszywy mit jak to cały "dobry" świat się "jednoczy" w walce ze "złą" Rosją. I jak to wszyscy zaczynają mówić "jednym głosem" :diabel: :czarodziej: :co:
Przypomnę, że w 1790 daliśmy czadu chcąc już zaraz uderzać pod jeszcze ogółowi nieznanym Józefem Poniatowskim ;) na Rosję walczącą w imię swoich gospodarczych interesów z Turcją jako ohydnym agresorem czym zniechęciliśmy do siebie i sojuszników i postawiliśmy na wokandzie pytanie o to czy aby na pewno kierują krajem ludzie mający choć trochę oleju (zważywszy na fakt, że rodzima armia nie tylko nie walczyła od ponad 50 lat ale nawet w tym czasie nie zrobiła niczego na kształt manewrów czy poważnego szkolenia) w politycznych umysłach...
Propagandzie można zaufać gdy stoi za nią jaką siła - gdy stoją tylko biedni przywódcy gotowi uciekać na każdy pierwszy sygnał, że coś idzie nie tak to nie warto sobie zawrcać nią głowy :czytaj:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

No po Twoich wywodach to nic tylko pisać peany na cześć mr. Putina. Facet prześwietny i prawdomówny. No i dotrzymujący słowa w każdym aspekcie. Całkiem jak pan A.H.
Ciekawe co by facet zrobił, gdyby Ukraińcy nie oddali Jelcynowi swoich SS-ów. Też byłby taki odważny mając świadomość gotowych do użycia Tu-160 ? Raczej wątpię.
No i jak według Ciebie należy oceniać faceta, który każe najechać sąsiada, ale wypiera się swoich żołnierzy ? Taktyka, czy obłuda ? Jeszcze w DWS za takie numery jak zielone ludziki, jedyną karą dla złapanych była kula w łeb. Bez sądu i na miejscu.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ