Nowy śmigłowiec

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6396
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Peperon »

Dawno nikt nie wrzucał nowości w tym wątku.
Proponuję małą lekturę na wyluzowanie. ;)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ce/cyl8jxz

Mnie ten tekst się spodobał, ale... każdy ma swój gust. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: de Villars »

W sumie racja - czego się tknie, to spieprzy i rozwali. Uwalił śmigłowce, wykastrował 11 DKPz, zniszczył wywiad wojskowy, zdziesiątkował wyższe kadry armii. Minister Szojgu zaciera ręce...
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6396
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Peperon »

de Villars pisze:... Minister Szojgu zaciera ręce...
Priezidient Putin toże. :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 883
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Kpt.G »

A gdyby go tak Rosjanom albo talibom posłać?
Jako ichni szefu/minister uzbrojenia?
Tajna Polska broń..XD
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: SmokEustachy »

Jakiś czas temu było, że Kaczor wywoła wojnę z Rosją. Tera, że prezydent Putin każe. To jest wprost schiza.
Widzę, że towarzysze niemieccy z Faktu trzymają sie kursu otrzymywania bezbronności wobec Rosji.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: marek8 »

Panowie - kiedyś dawno temu nieoceniony Jasienica był łaskaw odświeżyć takie zdanko o "szlachcie co to się na pamięć uczyła całej jedynej warszawskiej gazety, włącznie ze stopką i ogłoszeniami" ;) aby pokazać jaka jest na czasie... i niczego nie pominąć... :bije:
Niestety coś nam z tej starej "metody" zostało i dziś bo bardzo wielu niekoniecznie refleksyjnie powtarza wymyślone przez "dyżurnych kreatorów" tezy, bon młoty i podobne.
Strach pomyśleć jak by wedle tej metody powinni zostać przedstawieni np. ministrowie obrony Niemiec, Holandii czy choćby samej Rosji z ostatnich dwóch dekad - ale jakoś pisze się o nich bez podobnych "ansów" a naprawdę byłoby się do czego przyczepić w każdym z tych przypadków...
Ani mi tu w głowie bronić czy tłumaczyć Macierewicza - chciałbym jednak zwrócić uwagę, że nie można tak "jarmarcznie" podchodzić do było nie było poważnego tematu. Wielu rotacji czy posunięć możemy zwyczajnie nie rozumieć nie na poziomie "wielkiej polityki" tylko na banalnym poziomie kadrowym, gdzie rodzima zdolność budowania układzików i układów gdzie miernota wspiera miernotę osiąga niekiedy postać trudną w ogóle do nawet abstrakcyjnego wyobrażenia. Osobiście dawno temu spotkałem się z sytuacją gdzie usunięty przez naszego bohatera VIP o CV zapierającym dech w piersiach dzięki "koneksyjkom" został stosunkowo niskiej rangi pracownikiem szczebla kierowniczego w pewnej prywatnej firmie. Facet, którego "doświadczenie" (może papierowe ale i międzynarodowe itd,itd) wszystkim by nam pewnie zaimponowało zachowaywał się na dobrze płatnej posadzie niczym prawdziwe lub rzekome popisy pewnego rzecznika o randze rzecznika ale nie jednorazowo tylko prawie dzień w dzień :( . Dodając do tego prawdziwie zapierające dech pomysły na wykonywanie jego zawodowych obowiązków dochodziło się do kłopotliwego pytania czy ktoś aby nie podmienił komuś CV. Skończyło się dyscyplinarką mimo prawdziwej pielgrzymki "ochraniaczy". Koniec historii? A gdzie tam - w parę miesięcy facet wrócił :x na wyższy stołek dzięki poparciu... Znowu dając popisy trudne do logicznego wytłumaczenia znowu wyleciał... aby znowu wrócić za jakiś czas...
Przy czym nie był wcale jedyny a tylko taki może najbardziej widowiskowy... jakoś na takiej "kastracji" raczej stosowny resort niewiele stracił...Co ciekawe sam doszedł do wniosku nawet po zmianie ekipy, ze dawnej gwiazdy już nie chce.
Dlaczego o tym jednak piszę - otóż dlatego, że nieco znając ten światek chcę zwrócić uwagę na to, że dowolny szef MON ma u nas praktycznie dwie ścieżki przed sobą - bierną i czynną zaraz wyjaśnie w czym. Do tej pory praktykowana była ścieżka bierna wyrażająca się w nieingerowaniu w tysiące przedziwnych i jarmarcznych systemów powiązań pomiędzy najróżniejszymi osobami co jadnak w praktyce powodowało skrajną nieefektywność resortu skupionego głównie na grach personalnych a nie jakichś tam zakupach - no chyba, że USA chce... :( Jeżeli jednak myślimy o ścieżce czynnej czyli takiej która pozwoli na coś więcej musimy zmienić tak wiele, że nie skupia się to wcale na zakupie śmigła x czy Y. To zaś niestety wymaga czasu i skomplikowanego "rozbrajania" środowiska, gdzie wcale nie wszystkich można wyrzucić czy zmusić do odejścia. Nie jestem podkreślę tu jeszcze raz sympatykiem ministra ale zdaje się dobrze rozumiem ten niewidzialny problem spotęgowany też i tym, ze pewnie też ławka kadrowa ludzi PIS-u jako tako znających się na praktycznych zagadnieniach obronności tez może wcale nie być taka długa (ale akurat tu trudno mi to oceniać).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: SmokEustachy »

Cotygodniowe instrukcje przynoszą efekt:

http://star-wars.pl/Forum/Temat/18941
Załączniki
Zrzut ekranu w 2017-03-17 23-15-30.png
Zrzut ekranu w 2017-03-17 23-15-30.png (246.87 KiB) Przejrzano 11735 razy
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4950
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Marmik »

No cóż, tak to jest z "sensacjami" na zamówienie. :)
Polska, choć nie jest militarnym mocarzem, „wygrywa" liczbą generałów z wieloma potężnymi armiami. Jeden generał przypada u nas na 838 żołnierzy, podczas gdy we włoskiej armii – liczącej 260 tys. wojskowych – oficerów w generalskich lampasach jest zaledwie 50 (jeden na 5200 żołnierzy). Inne porównania są jeszcze bardziej szokujące. W armii amerykańskiej, która liczy 1,4 mln żołnierzy, generałów jest tylko... 40!
W U.S 40 to jest... generałów czterogwiazdkowych :) z łącznej liczby coś tam ponad 500.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: marek8 »

Wstyd przyznać, ale u nas to jest wcale niemała liczba "babskich generałów" czyli ichmościów z takowej protekcji, intrygi czy nacisku niekonieczenie nawet chcących na taki etat wskoczyć ;) No taki fetysz aby takiego mieć w rodzinie - niczym dawniej różne krzesła senatorskie to i dziś Panie sobie dodają znaczenia gwiazdkami swoich partnerów - a liczba tych gwiazdek naprawdę ma znaczenie :P
Dopóty poruszamy się w obszarze biurokratycznych oraz rodzinno-towarzyskich gierek i podchodów jest to nawet na swój sposób zabawne - zabawa się jednak kończy gdy zaczynają się prawdziwe obowiązki takiego "generała"... A potem się dziwimy, że "gloria victis" itp... Jak się przyjrzeć szczegółom to niestety nie ma w tym żadnych wielkich idei a jest przykład poważnie zaburzonych mechanizmów rotacji kadr..., które nie zawierają często wentyla bezpieczeństwa przeciwko chęci bycia na szczycie bez predyspozycji do tego :bije:
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Boruta »

Marmik pisze: z łącznej liczby coś tam ponad 500.
Żeby. Z około 900. I to nie licząc Gwardii i rezerwy. :mrgreen:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6396
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Peperon »

Nowe wieści w sprawie śmigieł...
http://www.portalmorski.pl/morze-inne/b ... e-morskich
Z Mielca jakaś okrojona ta oferta.
Ale mordy darli najgłośniej. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: oskarm »

Ciekawe postepowanie. Leonardo złożył ofertę na Głuszcza, AW-149 i AW-101.
http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swi ... 98651.html
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 883
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Kpt.G »

"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6396
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Peperon »

Poniżej link do reklamy Leonardo...
http://www.defence24.pl/599871,krystows ... dow-wywiad

A swoja drogą to ciekawe, że moderatorzy nie puszczają komentarzy z niewygodnymi pytaniami...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: oskarm »

Może mają tak w umowie tekstu sponsorowanego...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6396
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowy śmigłowiec

Post autor: Peperon »

Nie wiem co mają w umowie, bo tekst jest w formie wywiadu.
Napisałem, że reklama, bo tak został przeprowadzony, żeby Krzysztof Krystowski mógł nachwalić się ofertą Leonarda do woli.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ