Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Orlik »

AdrianM pisze:Będą chętni ludzie to zagospodarują potencjał z tego wynikający, a że przekop się nie wróci to było wiadomo od początku.
Sęk w tym, że poza deklaracjami władz tych chętnych nie widać. Postawienie kiosku w środku lasu też stanowi jakiś potencjał, ale logika nakazuje, żeby wcześniej zbadać, czy będą chętni z niego korzystać.

Gdyby przekop Mierzei kosztował 150 mln i gdyby dla jego realizacji nie było potrzebne omijanie przepisów środowiskowych, to sprawa byłaby lokalną ekstrawagancją, co najwyżej trochę ryzykowną. Ale nie jest. Jest narodowy Miś.
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Piotr S.
Posty: 2305
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Mitoko pisze:
Piotr S. pisze:Rosja zrobi wszystko, żeby tę inwestycję zablokować.
Co za bzdura - jak to niby uderzy w Rosję ? Takie teksty to na FB, tu ludzie trochę myślą.

A co do pierdół o korzeniach - przejrzyj sobie listę założycieli PiS i ich metryki w komunie (tam o ile pamiętam tylko Lech był czysty) i odpowiedz jakim sposobem komunistyczny prokurator skazujący opozycję dostał się do Trybunału ?
I następny czy ja pisałem ,że to uderzy w Rosję ? wyraźnie napisałem To chyba ostatnie miejsce w Polsce tak zależne od starego układu aby mieć wpływ na Polskę .Czyli marna przekręcona wyrzutka bez logicznego zrozumienia tekstu .
Listy nie muszę przeglądać w Polsce sporo wyszło opracowań odnośnie pochodzenia polityków ich korzeni oraz powiązań z agenturą PRL-owską i na pewno politycy PiSu nie są liderami tych list i opracowań w stosunku do innych ugrupowań , które sprawowały władzę po 1989 roku .
Piotr S.
Posty: 2305
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Peperon pisze:
Piotr S. pisze:A możesz wyjaśnić z jakiego powodu? w tej sprawie Rosja składa zażalenia i interweniuje u komisarza Komisji Europejskiej...
Rosja od wielu lat zachowuje się względem Polski w taki sposób, jakby ją bawiło robienie zamieszania u nas. Im mniejszy koszt, tym większa uciecha.
Nasi "patryjotyczni"politycy nie raz udowodnili, że nie trzeba im wiele, żeby zacząć bić pianę i na końcu wyjść na głupców. Najlepszy przykład to "śledztwo smoleńskie" i krótkie informacje rzucane przez Rosjan, ale przynoszące zamierzony cel, bo wielu "patryjotów" dostawało białej gorączki.
Albo inny przykład. Skoro nasi stale coś robią w sprawie zatrzymania budowy NS 2 to byłoby dziwne, gdyby Rosjanie nie robili nic w sprawie przekopu Mierzei. Proste ? Jak najbardziej. W niektórych krajach nazywa się to polityką zagraniczną. Czymś raczej mało znanym w rządzie tzw. "dobrej zmiany"...
Rosja się zachowuje tak jak się zachowuje od wielu lat i to nie powinno nas dziwić ale zachowanie potencjalnego kandydata na prezydenta polski
w sprawie przekopu , który mówi jednym głosem razem z Rosją musi zapalić czerwoną lampkę tym bardziej ,że już wypowiadał się w sprawie CPL
mówiąc ,że jest niepotrzebny bo mamy lotnisko w Berlinie i to ma być prezydent polski ? , który tokiem swojego postepowania nagle stwierdzi
,że nie jest nam potrzebna armia bo mamy pokojowo nastawionych sąsiadów . Taki sposób myślenia i postepowania jak najbardziej wpisuje się w agenturę obcych interesów i zdradę racji stanu co dla mnie nie zostawia najmniejszych wątpliwości .
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Orlik »

Jasne, jak tylko Rosjanie powiedzą, że Ziemia jest okrągła, to obowiązkiem każdego patryoty będzie twierdzić, że Ziemia jest płaska. A kto myśli inaczej, ten zdrajca i szpion. :brawo:
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: jogi balboa »

Próbowałem coś znaleźć o tym "rosyjskim ministrze rolnictwa". Znalazłem o Belgijskiej interwencji w KE i jakiejś innej zachodnioeuropejskiej, ale o rosyjskim ministrze ględzi jedynie nasz minister.
Czyli jak rozumem jest to ściema, jak zwykłe kłamstwo, bolszewicka propaganda PiS, banialuki. Jak ten cały kanał.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Piotr S. pisze:... ale zachowanie potencjalnego kandydata na prezydenta polski w sprawie przekopu , który mówi jednym głosem razem z Rosją musi zapalić czerwoną lampkę tym bardziej ,że już wypowiadał się w sprawie CPL...
Prawdę mówiąc to nie widzę nic złego w tym, że kandydat na prezydenta mówi prawdę. Według mnie przekop jest bezsensowny, a CPL stanowi zagrożenie - tak zagrożenie - dla istnienia portów lotniczych w całym kraju. A przynajmniej grozi prężnie rozwijającym się portom degradacją do roli lotnisk lokalnych. Z moich obserwacji wynika, że "pomysł" na CPL wynika z tego, że nie ma miejsca na rozbudowę Okęcia do rozmiarów, które pozwoliłyby obsłużyć rosnącą ilość pasażerów. I nie mam na myśli tylko rozbudowy terminali, ale również nowych pasów startowych. Czy tylko dlatego mamy godzić się na ograniczenia ruchu lotniczego i konkurencji ? Planowane są również linie szybkiej kolei do CPK, co wydaje się logiczne. Dlaczego jednak mają przebiegać przez środek wielu miast i mniejszych miejscowości, nie licząc się ich zabudową - często zabytkową ? Tak ma wyglądać rozwój kraju ?
Przypominam również o innym - dla mnie również niewydarzonym - pomyśle budowy CPM (Centralnego Portu Morskiego) i jego lokalizacji na Zatoce Gdańskiej. To też jest "inwestycja strategiczna", przy okazji niszcząca Gdańsk i Gdynię ? Czy po zatwierdzeniu, krytyka jego realizacji też będzie działalnością agenturalną ?
Jak już pisałem, Rosja - domyślnie Putin - uwielbia prowokować polityków w Polsce. Zwłaszcza tych "patryjotycznych", którzy są czulsi od sejsmografów...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Piotr S.
Posty: 2305
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

jogi balboa pisze:Próbowałem coś znaleźć o tym "rosyjskim ministrze rolnictwa". Znalazłem o Belgijskiej interwencji w KE i jakiejś innej zachodnioeuropejskiej, ale o rosyjskim ministrze ględzi jedynie nasz minister.
Czyli jak rozumem jest to ściema, jak zwykłe kłamstwo, bolszewicka propaganda PiS, banialuki. Jak ten cały kanał.
Jak się bierzesz od d..y strony a chcesz tylko uprawiać anty PiS-owską propagandę to się wcale nie dziwie ,że nic nie znalazłeś .
Ja nie miałem z tym problemu i na branżowej stronie inzynieria.com, wyraźnie napisano że Rosyjski wiceminister rolnictwa oraz szef Federalnej Agencji Rybołóstwa Ilja Szestakow wysłał pismo adresowane do Karmenu Velli, komisarza ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w sprawie przekopu .
https://inzynieria.com/geoinzynieria/pr ... i-wislanej
Piotr S.
Posty: 2305
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Piotr S. »

Peperon pisze:
Piotr S. pisze:... ale zachowanie potencjalnego kandydata na prezydenta polski w sprawie przekopu , który mówi jednym głosem razem z Rosją musi zapalić czerwoną lampkę tym bardziej ,że już wypowiadał się w sprawie CPL...
Prawdę mówiąc to nie widzę nic złego w tym, że kandydat na prezydenta mówi prawdę. Według mnie przekop jest bezsensowny, a CPL stanowi zagrożenie - tak zagrożenie - dla istnienia portów lotniczych w całym kraju. A przynajmniej grozi prężnie rozwijającym się portom degradacją do roli lotnisk lokalnych. Z moich obserwacji wynika, że "pomysł" na CPL wynika z tego, że nie ma miejsca na rozbudowę Okęcia do rozmiarów, które pozwoliłyby obsłużyć rosnącą ilość pasażerów. I nie mam na myśli tylko rozbudowy terminali, ale również nowych pasów startowych. Czy tylko dlatego mamy godzić się na ograniczenia ruchu lotniczego i konkurencji ? Planowane są również linie szybkiej kolei do CPK, co wydaje się logiczne. Dlaczego jednak mają przebiegać przez środek wielu miast i mniejszych miejscowości, nie licząc się ich zabudową - często zabytkową ? Tak ma wyglądać rozwój kraju ?
Przypominam również o innym - dla mnie również niewydarzonym - pomyśle budowy CPM (Centralnego Portu Morskiego) i jego lokalizacji na Zatoce Gdańskiej. To też jest "inwestycja strategiczna", przy okazji niszcząca Gdańsk i Gdynię ? Czy po zatwierdzeniu, krytyka jego realizacji też będzie działalnością agenturalną ?
Jak już pisałem, Rosja - domyślnie Putin - uwielbia prowokować polityków w Polsce. Zwłaszcza tych "patryjotycznych", którzy są czulsi od sejsmografów...
A to ciekawe bo akurat CPM ma uzasadnienie pod każdym względem, bo jak widać z tekstu nie jest to nam potrzebne czyli najlepiej przenieść wzrost przeładunków polskiej gospodarki do Hamburga lub Rotterdamu niech zarabiają inni .Rzeczywiście pomysł godny naśladowania dla państwa kolonialnego brawo :brawo:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Piotr S. pisze:A to ciekawe bo akurat CPM ma uzasadnienie pod każdym względem...
To znaczy jakim ?
Czyżby modernizacje i rozbudowy portów w Gdańsku i Gdyni nie miały znaczenia ?
Odnoszę wrażenie, że według Ciebie tak, bo przecież jak będzie CPM, to można istniejące porty Trójmiasta zaorać i zdegradować do roli takiego Elbląga, ktory będzie awansował po zrobieniu przekopu. Napisz konkretnie, jakie uzasadnienie jest dla budowy CPM wobec rozbudowy Gdyni i Gdańska oraz jaka rola jest przewidywana dla wymienionych przeze mnie portów nad Zatoką.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: jogi balboa »

Piotr S. pisze:Jak się bierzesz od d..y strony a chcesz tylko uprawiać anty PiS-owską propagandę to się wcale nie dziwie ,że nic nie znalazłeś . Ja nie miałem z tym problemu
Za to masz problem z myśleniem.
Oczywiście że znalazłem. Tyle że ja, odgrzewanie dwuletniego kotleta jako newsa przez pionka w randze ministra, odczytuję jako kłamliwą bolszewicką pisowską propagandę.

Dla tych którzy chcą tego więcej, polecam oglądanie TVP. Jest jak te stare kabarety w Opolu :)
Ale naprawdę można się z tego dowiedzieć czym jest PiS.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: jogi balboa »

Peperon pisze: "patryjotycznych"
Zauważyłem że "patriotyzmem", "bogiem", "honorem" i "ojczyzną", najchętniej szafują indywidua o cechach nazistów. Przy okazji nawijają o "zdradzie", "obcych agenturach" i "wrogach u granic" - o dziwo "wrogowie" pojawiają się nagle wszędzie naokoło.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Orlik »

Co prawda już jesteśmy w psycholach, ale uprzedzając reakcję adminów proponuję powstrzymać się od inwektyw, bo to do niczego nie prowadzi.

Przypominam, że wątek jest o przekopie Mierzei. CPK i Port Centralny to są zagadnienia innego kalibru. A jak już nie ma o czym pisać i wszyscy znają swoje stanowiska, to poczekajmy na rozwój wypadków, bo może się okazać, że w tej historii będzie jeszcze wiele zwrotów akcji.
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: jogi balboa »

Orlik pisze:Co prawda już jesteśmy w psycholach
A powinniśmy być w śmietniku.
Przynajmniej nie przyciągał by pisotrolli.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: szafran »

Fajnie oczyścić wątek z bełkotu. Ludzi którzy widzą nazistów również.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: Peperon »

Orlik pisze:...Przypominam, że wątek jest o przekopie Mierzei. CPK i Port Centralny to są zagadnienia innego kalibru...
Faktycznie jest różnica kalibru, bo kanał przez Mierzeję ma pomóc w komunikacji z Elblągiem, jako portem morskim. Padło hasło o jachtach, ale czy naprawdę pełnomorskie jachty żaglowe będą miały swobodę żeglugi po Zalewie ? Sądzę, że nie do końca...
Natomiast jak napisałem, CPK i CPM są zagrożeniem dla dalszego rozwoju portów lotniczych i morskich. W pierwszym przypadku głównymi zagrożonymi są śląskie Pyrzowice i krakowskie Balice. Oba te porty lotnicze mają dalekosiężne plany rozwoju stanowiące podstawę ich egzystencji. Tak samo jest z portami morskimi. Gdańsk i Gdynia rozbudowują się i mają plany dalszej ekspansji, ale CPM może je zdławić. i co wtedy będzie ?
Nie zrozum mnie źle, ale uważam projekty CPK, CPM i przekop Mierzei za ściśle ze sobą powiązane. Wszystkie są reklamowane, jako niezbędne dla Polski. Jednak każdy z tych projektów ma swoje ciemne strony, a przekop wydaje się najmniej szkodliwy gospodarczo i społecznie...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Kanał przez Mierzeję Wiślaną.

Post autor: AdrianM »

jogi balboa pisze:Przy okazji nawijają o "zdradzie", "obcych agenturach" i "wrogach u granic" - o dziwo "wrogowie" pojawiają się nagle wszędzie naokoło.
To akurat nie jest problem wydumany tylko fakt. I nie, nie chodzi mi o ruskich agentów, ale przypominam, że żyjemy w państwie, gdzie "kelnerzy" miesiącami prowadzili inwigilacje najważniejszych osób w państwie i nikt nie miał o tym pojęcia wpieprzając ośmiorniczki. Więc za przeproszeniem nie pitol mi tu farmazonów, że problem nie istnieje, bo jest na odwrót i zdaje się być to obecnie najpoważniejsza kwestia ze wszystkich. Patrząc na nasze decyzje na poziomie strategicznym obawiam się, że w pierwszej kolejności mamy zupełnie inne kwestie do rozwiązania niż budowy kanałów, portów, lotnisk czy nawet modernizacji naszej ukochanej MW :shock:
ODPOWIEDZ