Historia w skrócie

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Historia w skrócie

Post autor: Marmik »

Nie wiem, czy akurat IPN jest odpowiednią. Dla mnie to bez znaczenia z czyjej inicjatywy powstał ten film.
Dlaczego w Polsce nie powstała "Sprawa honoru"? Wystarczy przypatrzeć się polskim historykom i już jest odpowiedź.
Dlatego za propagandę (ponownie podkreślam, że nie używam tu tego terminu w znaczeniu pejoratywnym) nie mogą się brać historycy.
Na marginesie, autorzy tej wciągającej książki są chyba dziennikarzami.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Historia w skrócie

Post autor: Grzechu »

Hmmm...
"Lotnej" dostało się za propagowanie i utrwalanie mitu ułańskich szarż z lancami na czołgi.
To teraz zostanie rozpropagowany i utrwalony mit o Powstańcach idących na czołgi z karabinem...
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Historia w skrócie

Post autor: Marmik »

Wiesz, że dokładnie na to samo zwróciłem uwagę :)
Niezbyt szczęśliwy zabieg reżysera, ale mam tez nadzieję, że nie zostanie utrwalony mit wielkiego Iwana i że jednak spora cześć odbiorców skuma, że żelazna kurtyna to przenośnia, a nie wielki mur europejski.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Historia w skrócie

Post autor: SmokEustachy »

AvM pisze:IPN stal sie propagandowka polityczna PiSu
Skerowana przeciwko przeciwnikom politycznym, a oslaniajacy wlasnych ludzi
Ta organizacja przestepcza powinna byc niestety rozwiazana.
Wiem co pisze, sa tam moje 3 teczki.
I w tych teczkach występujesz jako krwawy siepacz krwiożerczego reżimu czy nieszczęsna ofiara brutalnego terroru?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Historia w skrócie

Post autor: SmokEustachy »

szafran pisze:Tylko czy IPN jest odpowiednią instytucja do takiej działalności?.
To jest działalność statutowa?
szafran pisze:Co do kobiet to faktycznie bzdura niczym afera o brak kobiet i osób innego koloru skóry w nolanowskiej Dunkierce. Ale już z Wałęsą to można się czepiać. Na zachodzie to symbol polskich zmian i brak tej postaci jest lekko nie na miejscu. A miał znacznie większe znaczenie dla sprawy niż głowa państwa watykańskiego.
Akurat był na spotkaniu z oficerem prowadzącym.
szafran pisze:Tylko czy IPN jest odpowiednią instytucja do takiej działalności? Zwłaszcza po tym co wyprawiają w temacie Wojska Polskiego idącego do Polski ze wschodu. Z jednej strony publicznie niszczą pamięć o tych żołnierzach z drugiej domagają się należytego szacunku dla pozostałych, którzy nie mieli tyle szczęścia żeby dotrzeć do Andersa.

Dlaczego w Polsce nie powstała "Sprawa honoru"? Wystarczy przypatrzeć się polskim historykom i już jest odpowiedź. Ludzie z WH UG prawie zabili we mnie miłość do Historii...
Bo nikt jej nie napisał. A nawet jak napisał to nikt nie wydał. 64 miliardy żądań - dlatego.
ODPOWIEDZ