Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: AdrianM »

Alw spekulacyjny chrackter giełdy to jej esencja? Nie do końca rozumiem dlaczego tu niby chodzi o republikanów? Giełda ma wpływ na gospodarke, ale wzrosty/spadki na niej są wtórnym efektem tego co się w niej dzieje. Jeśli gospodarka rośnie to spekulanci mogą tylko pompować baloniki, a kiedy są spadki wpadają wirtuozi i wysysają powietrze, aż się balonik na drugą stronę nie kopyrtnie.

Nie wymyślona lepszej metody na wyterepanie kapitału jak obiecywanie niesłychanych zysków. Taki urok tego, a cykle rynkowe jedynie pomagają oczyścić przewartościowane aktywa.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Nie do końca rozumiem dlaczego tu niby chodzi o republikanów?
Bo generalnie rekrutują się do nich tępe kmiotki, sieją populistycznymi hasełkami które łyka lud i nie potrafią podejmować niepopularnych decyzji gospodarczych. Zwykle prowadzą agresywną politykę zagraniczną i pompują dług publiczny.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Wiadomości w TV przypominają mi "Straszny film" albo "Nagą broń. Z jednej strony scenki z Włoch w tle muzyka z horroru dla podkreślenia nastroju (i apele o nie sianie paniki, a jakże), oraz karetka z milicyjnym megafonem zdaje się że w Poznaniu (???). Z drugiej informacje o "pracach" jakiejś instytucji nad "szczepionką na nudę" :-|
Gdy pojawi się "milionowy zakażony" TV da mu nagrodę w postaci dekodera, telewizora i darmowej umowy na rok?

I po co komu kino komediowe, skoro życie jest komedią.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

jogi balboa pisze:...I po co komu kino komediowe, skoro życie jest komedią.
Ano po to, żeby było komu nagrodę dać... :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Następny statek pasażerski Costa Luminosa z zarażonymi korono wirusem na pokładzie po testach w Marsylii stwierdzono 36 przypadków zarażeń
https://www.straitstimes.com/world/euro ... eille-stop
Dla przypomnienia podam ,że jeszcze 137 osób z pasażera Diamond Princess jest zarażonych w tym 15 w stanie ciężkim zmarło 8 osób wyleczono 567 osób. Ciekawi mnie jak prawnie armator jest zobowiązany do odszkodowań .
Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 799
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Edward Teach »

Teraz o ekonomii. Wiem, że w czasie zarazy mówienie o pieniądzach to lekka niezręczność, ale nawet w tym czasie trzeba z czegoś żyć, płacić pensje lekarzom i oczywiście posłom. Tak więc patrząc na samego siebie. Chciałem kupić książkę o wiślanych statkach pasażerskich za 55 PLN, ale jej nie kupie. Uznałem bowiem, że w wobec niepewnej przyszłości lepiej odłożyć ten zakup na później tym bardziej, że mam w moje biblioteczce ileś tam książek, które jeszcze nie zdążyłem przeczytać. Tak się bowiem składa, że w moim przypadku szybkość kupowania nowych książek i gazet jest większa niż czas jaki mam na ich czytanie. Na tej samej zasadzie. Ktoś inny nie kupi w sklepie kolejnej kiecki (abstrahując od tego że sklepy są zamknięte) ponieważ ma w szafie piętnaście innych kiecek, na które brakuje miejsca. Nie weźmie nowego kredytu ponieważ nie spłacił jeszcze starego. Nie kupi nowego samochodu, bo stary jakoś jeździ. Itp. itd.

Obrazek

Całą nasza konsumpcyjna gospodarka opiera się na haśle "Kupuj niepotrzebne, Wyrzucaj nie zniszczone". Teraz to się zmieni. Ludzi będą kupowali wyłącznie, rzeczy, które są im naprawdę potrzebne. Na przykład, żywność. Ograniczą konsumpcję jak tylko się da. Problem w tym, że wielu stosunkowo biednych ludzi, żyje z konsumpcyjnej gospodarki ( na przykład pracownicy galerii handlowych) i dla nich będzie to prawdziwy dramat.
Ostatnio zmieniony 2020-03-22, 20:05 przez Edward Teach, łącznie zmieniany 1 raz.
Edward Teach www.pdf-model.pl
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

Martwisz się o pracowników z galerii handlowych i słusznie. A co powiesz na taki przykład.
Fabryka robiąca części dla branży motoryzacyjnej zrobiła taki myk. Wywalili wszystkich Ukraińców, którzy tam pracowali oraz Polaków na umowach śmieciowych. Delikwenci dowiadywali się na godzinę przed końcem zmiany, że już nie pracują. Pod eskortą ochroniarzy byli odstawiani do bramy i adios. Pracownik, którego historię usłyszałem, był na nocną zmianę przywieziony firmowym busem, ale rano po wywaleniu z pracy musiał sam kombinować, jak wrócić do domu. Tak mu podziękowali za uczciwą pracę...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Edward Teach pisze: Tak się bowiem składa, że w moim przypadku szybkość kupowanie książek i gazet jest większa niż czas jaki mam na ich czytanie.
To chyba możemy ogłosić stan pandemii. Ja jestem zarażony dokładnie tym samym. Do tego mam choroby towarzyszące, na przykład próbuję czytać wszystko na raz.
Edward Teach pisze:Ludzi będą kupowali wyłącznie, rzeczy, które są im naprawdę potrzebne. Na przykład, żywność.
Jakoś tak nie sądzę, biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie. Na przykład wciąż nie doszedłem do czego ludzie zaczęli nagle zużywać tak kosmiczne ilości papieru toaletowego. Do czego on może być tak wyłącznie potrzebny?
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Cztery osoby na pokładzie statku wycieczkowego Ruby Princess, obsługiwanego przez Princess Cruises, uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wśród zarażonych jest trzech pasażerów i jeden członek załogi. Zostali odizolowani od innych uczestników rejsu.
https://www.portalmorski.pl/zegluga/447 ... y-princess
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 964
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Gregski »

Slyszalem, ze marynarze schodzacy ze statku i jadacy na statek maja byc wylaczeni z ograniczen dotyczacych ruchu pasazerskiego.
Nie zdolalem nigdzie tej wiadomosci potwierdzic.
Wiecie cos o tym?
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Koronawirus utrzymał się 17 dni na różnych powierzchniach w kabinach Diamond Princess https://www.gospodarkamorska.pl/MW,Sluz ... ncess.html
Jeżeli jest tak jak mówią to wygląda na to ,że mamy do czynienia z bronią biologiczną ?
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Na pewno Putin maczał w tym palce.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

jogi balboa pisze:Na pewno Putin maczał w tym palce.
Widzimy, jak gwałtownie rozwija się sytuacja z epidemią koronawirusa na świecie. W wielu krajach rośnie liczba zarażonych. Zagrożona jest cała globalna gospodarka. Już teraz prognozowany jest jej spadek" - przekazał w specjalnym orędziu do narodu Władimir Putin. Jednocześniej prezydent Rosji poinformował, że planowane referendum dot. zmian w konstytucji zostało przełożone
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 039383169a
Podczas gdy świat skupia się na walce z koronawirusem, w Rosji zachodzą poważne zmiany konstytucyjne, które umacniają władzę Putina. Czy termin tej reformy jest przypadkowy?
https://dorzeczy.pl/wywiady/132762/oto- ... rusem.html
Bingo :brawo:
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

A termin zmiany regulaminu sejmu? A termin wyborów prezydenckich? Budyń pitoli o "tarczy antykryzysowej", ale zamiast pracować merytorycznie traci czas na odstawianie pokazówki w TV. By chciał działać, to by zrobił co ma zrobić bez szopki, ale on się chce pokazać jako dobry wójcio. Ciekawe jak pogodzi te dwa hasełka: "idź na wybory?" oraz "zostań w domu". Może będziemy głosować przez "aplikację"? :rotfl2:

A tak trochę z innej beczki, ktoś tu twierdził że nie da się u nas zrobić kwarantanny po chińsku. Ja na dziś dzień mówię: "poczekamy, zobaczymy" :-D
ODPOWIEDZ