Statek Szkolny LWÓW

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Chemik »

p11c pisze:W rysunku z Morza ta proporcja wynosi 7,78 ( wolna burta ma prawie 5 m a grot niecałe 40 ) Pozornie na tym rysuneczku wszystko się zgadza ale jak porównamy proporcje to wychodzi kiszka. Ogromny błąd powodujący, że całość traci wdzięk i smukłość sylwetki.
Rysunek który analizujesz jest leciwy, może sprawdź to na najnowszym, tym z 1991 roku :-D
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

Masz racje. te proporcje są tam znacznie lepsze, ale tym sposobem znów idziemy do punktu wyjscia i nie mamy nawet uproszczonego planiku :( tylko rzut boczny, masakra
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Peperon »

A nie za wysoko mierzyłeś wolną burtę ?
Wydaje mi się, że powinieneś mierzyć do pokładu, a nie góry nadburcia.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

może i masz racje ale jeśli chodzi o rysunek z Morza to mamy niewielka różnice, zamiast 38 m mamy 39 m zamiast 5 mamy 4 m ( licząc 1 metr nadburcia ) co daje 9,75 t i tak duża róznica niż to co powinno być. Na razie w dużej mierze opieram sie na intuicji ( zwróciłem na to uwagę bo rysunki są dla mnie brzydkie co jest wrażeniem czysto subiektywnym ) ale powoli drążąc temat przekonuje się , że mam trochę racji.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

Zacząłem ten wątek dlatego , że zaskoczyła mnie jedna sprawa. Cykl artykułów i planów w MODELARZU odnośnie parowca POLONIJA. Był to pierwszy parowiec na jakim podniesiono Polską flagę. Nie umniejszam jego zasług a i plany bardzo ciekawe. Zaskoczyła mnie jedynie dysproporcja pomiędzy wagą tematu a jego opracowaniem. O parowcu tym usłyszałem po raz pierwszy ( nie mylić z Transatlantykiem POLONIA ) a mimo to on doczekał sie pięknego i szczegółowego opracowania na podstawie naprawde szczątkowych informacji. Natomiast kolebka naszych nawigatorów doczekała sie rysuneczku bardzo niedokładnego w MORZU z lat 60 tych i rysunku bocznego z 1991 roku.
Ludzie !! wiecej informacji jest o prototypach Japońskich samolotów z tego okresu !!!
Gdzie tu zachowana proporcja wagi tematu do wielkości opracowania
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

Piszę na forum o tym co mnie boli, Piszę tu , a w zasadzie wręcz krzyczę, bo gdzie mam to robić . W domu, aby mnie żona wywaliła ?? Ludzie obudźmy sie wszyscy.
Lotnictwo ma swojego Glassa.
Broń pancerna Tarczyńskiego !
a my c o mamy ???
Pertka i jego Wielkie dni... które po raz pierwszy zostało wydane 46 roku !!!
Każdy z nas ma jakąś wiedzę na ten temat, kązdy ma jakieś materiały.
Jeśli jeden człowiek nie da rady to zróbmy to razem.
Razem nakreślmy pełna bazę, ale w 100 % pełna bazę Polskich statków i okrętów
Zacząłem od Lwowa bo każdy o nim słyszał,a le pokażcie mi plany modelarskie Polskich transatlantyków ??
PUłaskiego
Kościuszke
Poloni ???
jak miał wygladać Niszczyciel Orkan budowany w Gdyni ??
a plany polskich kanonierek ??
Pokażcie plany pierwszego Polskiego statku Olzy ?
Za 10 , 20, 50 lat nas nie będzie i nasze dzieci i wnuki nie będą miały pojęcia, że istniała Polska flota .
Tak naprawdę ilość i jakość informacji o Polskiej Flocie, jest żenująca.
Nie chce szukać winnych ale moim marzeniem jest aby to zmienić
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Colonel »

p11c pisze:W rysunku ....( wolna burta ma prawie 5 m a grot niecałe 40 ) ....
na ryzunku masz okolo metrowe nadburcie. Wolna burte mierzy sie do krawedzi pokladu a nie nadbucia, wysokośc masztu też zaczyna sie przy pokladzie.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Colonel »

p11c pisze:... moim marzeniem jest aby to zmienić
Odpisywałem "na bieżąco", zanim doszedłem do ostatniego postu.
A marzenie Ci sie chwali!
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Chemik »

p11c pisze:a my c o mamy ???
Chyba raczej Kogo? a mamy: Marka Twardowskiego (Marek T), Jana Bartelskiego (JB), Jarosława Ciślaka (Jarek C.) i innych nie wymienionych z imienia i nazwiska (za co ich przepraszam)
p11c pisze:a plany polskich kanonierek ??
Komendant i Genarał były swego czasu w Modelarzu

A skoro uważasz że zbyt mało wiemy to zabierz się do dzieła :idea: Ja uważałem, że zbyt mało wiemy o naszym rybołówstwie kutrowym i wziąłem sie do roboty, a koledzy pomagają 8)
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

Ja o tym nic nie wiem ( o rybołówstwie choć mo ojciec był kiedys rybakiem :) ) wiec chętnie zobacze twoje fora. Jak mam je znaleśc ?
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Chemik »

p11c pisze:Ja o tym nic nie wiem ( o rybołówstwie choć mo ojciec był kiedys rybakiem :) ) wiec chętnie zobacze twoje fora. Jak mam je znaleśc ?
Tematy są w tym dziale, wiec wystarczy tylko je tylko odnaleźć i przeczytać.
http://fow.az.pl/forum/viewforum.php?f=18
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: Chemik »

p11c pisze:Ja o tym nic nie wiem ( o rybołówstwie choć mo ojciec był kiedys rybakiem :) )
Może tylko Ci się, tylko tak wydaje i w rodzinnych albumach jest strzęp wspomnień, którymi warto by się podzielić, choćby publikując fotki ze statkami na których pływał Twój ojciec, aby ocalić od zapomnienia tam ten czas
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

Nie sądzę. Jest to raczej dość szalona i romantyczna przygoda. Mój ojciec wraz ze stryjem będąc nastolatkami uciekli z domu zaraz po wojnie i zostali rybakami w Międzyzdrojach. A mieszkali wtedy na południu kraju, więc sama podróż trwała chyba tydzień. Niestety brat ojca utonął a ojciec wrócił do domu. A jedyną pamiątką została szwagierka wraz z córką i tyle.
Zero techniki
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

co do ostatniego postu to zapraszam na forum " w dzisiejszej Rzeczpospolitej " http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=1335
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Statek Szkolny LWÓW

Post autor: p11c »

A co do Lwowa to mam do kolegów pytanie czy wiedzą może gdzie był zainstalowany na Lwowie Kuter 10 wiosłowy ? Rozumiem, że taki kuter był większy od innych szalup a na rysunku wszystkie wyglądają podobnie.
Drugie moje pytanie odnosi się do długości kadłuba. Podana wszędzie wartość 85 m to długość tzw miedzy pionami czy też wraz z bukszprytem ?
ODPOWIEDZ