O polskich stoczniach.

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Akurat Olszewskiemu daje najwieksza wiare ze wszystkich znanych mi politykow.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: oskarm »

AvM pisze: Meyerwerft jedyna sprawnie dzialajaca stocznie nie musi sie bac konkurencji, Polacy STEN nie potrawili wykonczyc nawet
Chyba już niedługo, bo Chińczycy zaczynają się brać za budowę wycieczkowców...
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze:Akurat Olszewskiemu daje najwieksza wiare ze wszystkich znanych mi politykow.
No wlasnie cala ta religia pISLAMSKA jest wiara, a nie przekonaniem politycznym.
Podobnie nie bazuje nie na wiedzy, tylko na tejze wierze i slowu objawionemu.

A na serio proponuje artykuly Marka Blusia.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Oswiec mnie!!! Od kiedy Olszewski to PiS?

I od kiedy Blus to jakis autorytet?
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze:Oswiec mnie!!! Od kiedy Olszewski to PiS?
Ta sama pseudo-.patriotyczny retoryka, zreszta ciagle przez pISLAMISTOW powtarzana.
Prosze . jakie podstawy ma teza Olszewskiego,

AdrianM pisze:I od kiedy Blus to jakis autorytet?
Blus napisal kilke artykulow dotyczacych updaku przemyslu okretowego,Moze nie ma racji, ale jego praca jest podtswa do dyskusji.
przynajmniej zna sie na pürezemydsle morskim w odroznienu od Olszewskiego.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Chodzi ci o to, ze za Olszewskiego w dokumentach pojawilo sie stanowisko o koniecznosci przylaczenia do NATO, ktore to bylo celem strategicznym Polski?
Czy to przypadkiem nie oni tez podjeli pierwsze dzialania majace na celu integracje ze wspolnotami Europejskimi? Kiedy reszta walczyla o zaciesnianie wiezi z Rosja?

Fantastyczna argumentacja okraszona rownie cudowna retoryka godna miesniaka ze zdjecia – gratki czekam na kontynuacje.

PS. To Blus tez mial/ma dostep do informacji wywiadu i kontrwywiadu? To co on moze powiedziec to co najwyzej swoje wlasne obserwacje na temat tego co sie dzieje. Wedle informacji jawnych i to na ile mu ktos szepnie na ucho oraz na tyle ile sobie bez wiekszych konsekwencji moze dopowiedziec na dany temat.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: Marek T »

AdrianM pisze:Marek były oskarżenia o
1. poręczanie kredytu na własnych spółek,
2. podejrzenia o ciche prowizje od spółek niemieckich,
3. jeszcze były zawirowania odnośnie sprzedaży gruntów stoczni.
Ad 1 - faktycznie wyleciało mi z pamięci. Oskarżenie sformułowano w 2003 wobec założycieli SFI (Szlanta, Buczkowski, Kierzkowski); 15 marca 2012 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że są niewinni.
ad 2 - zarzutów nie podtrzymano (p. posty wyżej),
ad 3 - czy tutaj chodziło o A. Buczkowskiego? Nie mam pod ręką wycinków, ale on chyba nie handlował terenem.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Dziekuje Marek, nie mialem nigdy czasu ani cierpliwosci by sledzic te wszystkie sprawy. Wyglada na to, ze komus bardzo zalezalo by Panu Buczkowskiemu robic mocno pod gorke.

ad3 czytalem tylko takie pomowienia gdzies w prasie - nie mam pojecia czy w ogole prokuratura sie tym zajmowala. Faktem jest, ze ktos mocno dzialal przeciwko niemu.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: Marek T »

AdrianM pisze:1 ... za Olszewskiego w dokumentach pojawilo sie stanowisko o koniecznosci przylaczenia do NATO, ktore to bylo celem strategicznym Polski?
Czy to przypadkiem nie oni tez podjeli pierwsze dzialania majace na celu integracje ze wspolnotami Europejskimi? Kiedy reszta walczyla o zaciesnianie wiezi z Rosja?
1. Wcześniejsze rządy nie mogły tego robić, bo do połowy 1991 r. Polska była członkiem UW.
Czy "cała reszta" to też Wałęsa, który wymusił na Jelcynie obietnicę wycofania wojsk radzieckich z Polski?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Ciekawe jest to co piszesz Marku o naszym byłym prezydencie, ale ja pamiętam inna wersje wydarzeń. Jak się okazuje nie tylko ja:

https://www.salon24.pl/u/gugulskim/4234 ... at-z-rosja
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze:...ale ja pamiętam inna wersje wydarzeń. Jak się okazuje nie tylko ja...
A pamiętasz, że rząd Mazowieckiego miał większe problemy niż wojska sowieckie ?
Poza tym w roku 2012 można stawiać śmiałe tezy, ale pamiętam wielką niepewność jak zachowają się Sowieci wobec rządu wyłonionego z opozycji. Wszystko było wtedy pierwsze i Mazowiecki musiał przekonać Gorbaczowa, że nie jest przeciwny UW. Później po upadku komunizmu w Czechosłowacji i niepokojach w NRD było łatwiej. Jednak okres 1,5 roku był bardzo niepewny i Premier musiał działać ostrożnie, jak na polu minowym.

A co do rządu Olszewskiego to jedni pamiętają "nocną zmianę", a inni "listę Macierewicza". Złośliwi zauważali, że na liście z czynnych wtedy polityków brakowało tylko Antoniego i Jarosława. Byli i tacy, którzy się dziwili, że Antoni nie umieścił na niej Wojtyły i Glempa...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Jeśli chodzi o Mazowieckiego to miał on chyba poważne problemy z serwilizmem, jak to uszczypliwi do teraz uważają rodem z "Więzi" ;) :x

Osoby pełniące funkcje kościelne nie mogły być na liście Macierewicza ponieważ nie ich dotyczyła. Mało mnie interesuje zdanie innych na temat listy. Dobrze że powstała, pokazała tylko skale problemu.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze:Jeśli chodzi o Mazowieckiego to miał on chyba poważne problemy z serwilizmem, jak to uszczypliwi do teraz uważają rodem z "Więzi" ;) :x

Osoby pełniące funkcje kościelne nie mogły być na liście Macierewicza ponieważ nie ich dotyczyła. Mało mnie interesuje zdanie innych na temat listy. Dobrze że powstała, pokazała tylko skale problemu.
Macierewicz,

Najprawdopodobniej jeden z wiekszych kapzusi ja robil-,. Cel wiadomy.
Nietety teczki nie ma, ale aktualnie publikowane materialy

Nastepny jeden z duzych kapusi z tego czasu

Morawiecki- senior

Jego "Solidarnosc Walczaca" byla stworzona by rozwalac "Solidarnosc"
kjego aktualne wypowiedzi potwierdzaja ewidentnie dzialanosc

Janusz Sniadek- okretowiec, Szef "powojennej" "Solidarnosci"

Nigdy nie dzialal w latach studenckich, ani zaraz po, czyli w stanie wojennym. Nie byl w wiezieniu, wiec sluzyl w LWP w stanie wojennym

trzeba byc straszni neiwnym, zeby nie polegac na tych pseudo-autorytetach, ktorzy aktualnie "rzadza"
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Tak tak ruski agent, a nie żadna krystaliczna postać i wszyscy co go znają, są/byli w błędzie, ale za to byli KORowcy wiedzą najlepiej.

Lepiej byś się zajął poszukiwaniem kim był słynny Oscar na pomorzu - bo coś go dalej znaleźć nie mogą.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AvM »

AdrianM pisze:Tak tak ruski agent, a nie żadna krystaliczna postać i wszyscy co go znają, są/byli w błędzie, ale za to byli KORowcy wiedzą najlepiej.

Lepiej byś się zajął poszukiwaniem kim był słynny Oscar na pomorzu - bo coś go dalej znaleźć nie mogą.
Nie uinteresuje mnie tpo.

Mam swoje teczke w IPN, nawet 3, w odruznieniu od wielu "niewiniatek".

Ewidentnie w "S" byo wielu kapusiow, na wysokich stanowiskach.
Stan wojenny byl wynikiem wlasnie ubeckich prowokacji.

JAk Lechu dobrze powiedziel.

To ze ktos nie podpisal, to nie znaczy ze nic chcial.
Znaczy, ze im na nim nie zalezalo.

Bedac przesluchiwany, czy tez na rpozmowach na SB i poza, wiem ze nie dawano mi zadnych dokumentow
ani do przeczytania, ani do podpisanie, anie nie proponowano pieniedzy.
Co tam oficer sam robil, nic nie wiem, i nie chce wiedziec.

Mozliwe ze Lecha przywiezli motorowka, ale lenina i Pilsudskiefo tez wyslali Niemcy.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: O polskich stoczniach.

Post autor: AdrianM »

Panie AvM zwracam należny szacunek. Tu nie chodzi o ilość teczek, bo po Polskiemu ch.. z tego.

Chodzi o to, co, kto i za co robił po wszystkich tych czasach komuny. Ja znam i ty pewnie również ludzi, którzy zostali banitami tylko dlatego, że walczyli, a było sporo lewych, którzy donosili i piastowali później najwyższe stanowiska w państwie i wielu banitów pamięta kto jedyny mógł na nich donieść. Bo niektóre informacje były tylko bardzo wąskich gronach.

Oscar to nie Lechu, tego akurat jestem pewien. A natomiast Lechu powinien powiedzieć to co Pan i nikt mu nie ma prawa zarzucić czegokolwiek. Niestety jego postawa na początku lat 90tych (nie wnikam już z jakich powodów) nie była realizacją tego w wolnym państwie oczekiwalibyśmy od prezydenta. Zresztą ta sama choroba trawi wszystkich naszych kolejnych prezydentów po dziś dzień. Dlaczego?
ODPOWIEDZ