Przewodnik turystyczny po zabytkach marynistycznych

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

Przewodnik turystyczny po zabytkach marynistycznych

Postprzez Morzesław » 2018-03-05, 20:51

Dzień dobry wszystkim,

to mój pierwszy wpis, do którego przywiodło mnie pewne poszukiwanie, które mam nadzieję w tym wątku się zakończyć - bo gdzież indziej szukać odpowiedzi jak na FOW?

Co roku w okresie urlopu staram się wybrać za cel podróży jakieś nowe miejsce - oczywiście nad morzem. Zawsze staram się zwiedzić okolice i poszukać ciekawostek
związanych z okrętami wojennymi i statkami - muzeów, jednostek udostępnionych do zwiedzania, zabytków związanych z marynistyką, pozostałości umocnień i infrastruktury, wystaw modelarskich, pomników, miejsc pamięci itp. Zawsze kosztuje to trochę zachodu: porozglądania się, poszperania, wypytywania, a czasami dodatkowo przydaje się szczęście i ślepy traf (tak było w przypadku zakładu fotograficznego na Gibraltarze w którym można znaleźć setki fotografii okrętów zawijających do portu).

Czy znacie może źródło książkowe lub internetowe, które może posłużyć jako ściąga i przewodnik, oraz materiał do planowania ewentualnych przyszłych wypraw?
Niestety do tej pory nie natknąłem się na żadne zbiorcze opracowanie. Marzy mi się opis całego europejskiego wybrzeża z indeksem zachowanych zabytkowych okrętów, adresami muzeów i innych miejsc "kultu" naszego hobby.
W tym roku moim celem są okolice La Spezia, więc jeżeli nie istnieje rozwiązanie na 100% moich oczekiwań, bębę bardzo wdzięczny za każde odesłanie apropos tego właśnie jednego miejsca :)
Morzesław
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-03-05, 20:32


Re: Przewodnik turystyczny po zabytkach marynistycznych

Postprzez Morzesław » 2018-03-12, 19:15

O, dziękuję bardzo!
Morzesław
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-03-05, 20:32


Powrót do Forum Marynistyki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości