Filmy telewizyjne i kinowe o sprawach wojennomorskich

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

janik41 pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , masz ten film na DVD i chcesz go skopiować . Zgraj go na kompa i programem do ripowania przeformatuj go na divX . Zgra się normalną nagrywarką tle że na dwie płytki .
Nie - chodzi o to że ten film będzie w TV Polsat we Wtorek 20.30. Jeśli ktoś moze to niech nagra go na DVD i wyśle do Australii.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Coś mi się zdaje, że najprościej będzie poprosić Was o podanie oryginalnego tytułu filmu po angielsku. Powinien się przecież pokazać na początku transmisji.
Ja spróbuję pójść do wypożyczalni i zobaczyć, czy mają. Może ktoś zechce dokładnie napisać ów tytuł po obejrzeniu filmu. Dzięki
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

pamiętając o dyskusji na temat poczwórnym pom-pomies w ustawieniu poziomym, wczoraj wieczorkiem na Discovery puszczali jakis tam dokument WW2 i na własne oczy widziałem takie cóś w akcji ostrzeliwania bombowców mniemnieckich :)
Ostatnio zmieniony 2004-07-26, 10:57 przez karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Stosunkowo niedawno na HBO albo którymś z Canalów emitowano kilkukrotnie film pod polskim tytułem 'USS Squalus zatonął', poświęcony zatonięciu i akcji ratowania załogi z tego okrętu podwodnego.
W którymś z wątków była współczesna fotka 'starego' okrętu podwodnego z prośbą o identyfikację i nawet chciałem strzelać, że to jednostka biorąca udział w tym filmie - sceny pokazujące 'całokształt' jednostek są jednak króciutkie i nie pokazują dość jednoznacznie szczegółów, więc wolałem nie ryzykować.
Republika marzeń...
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

RyszardL pisze:Coś mi się zdaje, że najprościej będzie poprosić Was o podanie oryginalnego tytułu filmu po angielsku. Powinien się przecież pokazać na początku transmisji.
Ja spróbuję pójść do wypożyczalni i zobaczyć, czy mają. Może ktoś zechce dokładnie napisać ów tytuł po obejrzeniu filmu. Dzięki
A Glimpse of Hell, USA/Kanada 2001, reż Mikael (?, tak pisze w gazecie AJ) Salomon
Zobacz też www.imdb.org lub www.imdb.com /nigdy nie pamiętam domeny jaką ma Internet Movie Data Base.
Powodzenia
Andrzej J.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

A Glimpse of Hell, USA/Kanada 2001, reż Mikael (?, tak pisze w gazecie AJ) Salomon
Zobacz też www.imdb.org lub www.imbd.com /nigdy nie pamiętam domeny jaką ma Internet Movie Data Base.
Powodzenia
Andrzej J.

Dzieki Andrzeju, to jest bardzo konkretna informacja. Mogę się wybierać do wypożyczalni.
Dr.
Posty: 171
Rejestracja: 2004-01-22, 13:32

Post autor: Dr. »

Nie widzialem tego filmu, ale mam mozliwosc nagrania go na plycie. Pytanie brzmi.. czy ten film jest tego wart, by "upiekszac" go na DVD ?
Gość

Filmy telewizyjne i kinowe o sprawach wojennomorskich

Post autor: Gość »

Mnie się przy tej okazji przypomniały dwie "filmowe" role okrętów. W pierwszej grał Royal Oak przechrzczony na tę okazję na pancernik El Mirante. Film o nieznanym mi tytule kręcono w lutych 1937r. a dla zobrazowania sceny tonięcia okrętu pancernik przebalastowano i dano mu sztuczny przechył na jedną burtę. Zdjęcie El Mirante jest w III t. Burta na s. 177.

Druga okrętowa rola zakończyła się tragicznie. W marcu 1940r. w Den Helder Holendrzy mieli kręcić film, zdaje się lekko propagandowy o tytule "Gdzieś w Holandii". Część ujęć miała się odbyć na wychodzących w morze o.p. O 9 - 11. Jedną kamerę zainstalowano na "główkach" kanału, drugą obsługiwał kamerzysta na pokładzie O 11. Okręt ten wychodząc z Den Helder jako ostatni zderzył się z 368-tonowym dawnym holownikiem BV 3, który wchodził do kanału. Bezpośrednią przyczyną zderzenia był fakt, że obie jednostki jako nisko położone w wodzie nie widziały się zza bardzo wysokiego falochronu. BV 3 wybił O 11 dużą dziurę na wysokości dziobowego przedziału torpedowego. Na szczęście do tego czasu na okręcie pozamykano grodzie i po zatopieniu wystawał z wody czubek kiosku. Wkrótce dotarł do niego dowódca okrętu, podniesiony z wody przez motorówkę i otwierając właz wypuścił 14 tkwiących w kiosku i w przedziale dowodzenia marynarzy. Wkrótce potem okręt zatonął na dobre wraz z trzema osobami znajdującymi się na dziobie. O 11 został wydobyty przez dżwig pływający już następnego dnia i kilka dni później przeholowany do stoczni. Po wejściu Niemców po raz kolejny zatopiony i ponownie wydobyty. Niemcy planowali jego remont, który jednak nigdy nie doszedł do skutku.

Ciekawe, czy zachował się film, który był kręcony przez kamerę na nabrzeżu ?
Gość

Filmy telewizyjne i kinowe o sprawach wojennomorskich

Post autor: Gość »

Tadeusz K.
Awatar użytkownika
stryju68
Posty: 117
Rejestracja: 2004-06-29, 17:19
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: stryju68 »

Jest jeszcze jakiś niemiecki film nakręcony przed II WŚ o "Emdenie" Ale jedyne co o nim wiem to to, że rolę "Sydneya" grał tam "Bremse" z dobudowanymi atrapami dwóch kominów.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Trochę czasu już minęło od pierwszego pokazania tej strony, przybyło forumowiczów, więc powtarzam dla tych co nie znają:
http://www.britishpathe.com/index.cfm

i instrukcja obsługi:
http://www.drugawojnaswiatowa.org/forum ... .php?t=771
:)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

co to za standard .cfm? woow! komp prawie wisi!
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

to te nowe, goofniane php, he he, chorobowy stan informatyków wszelkiej maści.... :P
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Jeżeli możecie, przełączcie TV na TCM.
Właśnie idzie jakiś film - kolorowe zdjęcia z walk na Pacyfiku, operacje lotnicze, itp.

Zresztą warto śledzić TCM, bo tam często idą stare filmy 0 również morskie.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Już sie skończyło. Na koniec było kilka widoczków niszczycieli z lat 50tych.
Ale przedtem było strzelanie do japońskich samolotów, lądowania Corsairów na lotniskowcach, itp.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Ostatnio na Discovery lecial dokument o PSZ na Zachodzie. Kilka ujec Blyskawicy, Groma, Garlanda, Orkana, i naszych op. Ale ogolnie bez reweli jesli chodzi o MW, reszta b ogolna, ale dla poczatkujacych duzo wnoszoaca...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
ODPOWIEDZ