Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: crolick »

dessire_62 pisze:Cygan GRANATOWA ZAŁOGA
"Z falą i pod falę" było faktycznie ciekawe. Zobaczymy co nowego dodano do tego wydania, bo poprzednia pozycja liczyła 140 stron, a ta ponad 400!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
wkwiat70
Posty: 53
Rejestracja: 2006-12-18, 18:53

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: wkwiat70 »

Wygląda na to, że Seaforth Publishing wznowi praktycznie nieosiągalną na rynku (oczywiście w rozsądnej cenie) książkę R.A. Burta "British Battleships 1919-1945".

Ja niestety (lub stety) kupiłem starsze wydanie tej książki: "British Battleships 1919-1939" i zachodzę teraz w głowę, czy nowa wersja (na pewno tańsza) będzie uzupełniona, rozszerzona i z lepszymi ilustracjami?
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: mcwatt »

To bardzo możliwe, tak stało się w wypadku książki Dumasa o francuskich pancernikach, podobnie chyba jest w przypadku dopiero co wydanej książki Bagnasco o typie Littorio. Można powiedzieć że wydawnictwo idzie za ciosem, ale na Burta trzeba będzie poczekać do lutego. Może do tego czasu podadzą więcej szczegółów?
wkwiat70
Posty: 53
Rejestracja: 2006-12-18, 18:53

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: wkwiat70 »

Mam włoską wersję książki o okrętach liniowych typu "Littorio" i uważam ją za jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) monografię poświęconą jednemu typowi okrętów. Jest tam wszystko, czego można oczekiwać po tego typu publikacji - dokładny opis techniczny i historia operacyjna, doskonałej jakości zdjęcia oraz szczegółowe rysunki (ogólne i detali) na wkładkach A4 i rozkładówkach A3. W aneksach "samo gęste": tabele podające wszystkie (nawet krótkie) rejsy poszczególnych jednostek z podaniem daty/godziny/portu wyjścia i wejścia, celu i ilości pokonanych mil morskich oraz szczegółowy opis wszystkich uszkodzeń jakie odniosły te okręty w trakcie służby.
Książka ma jednak jedną wadę - jest po włosku. Po przetłumaczeniu ze słownikiem około 1/4 tekstu, dałem sobie spokój i zamówiłem wersję angielskojęzyczną. Kiedy już ją otrzymam będę mógł je porównać, jednak obawiam się, że nie będzie tak obfita w materiał ilustracyjny (np. rozkładówki).
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: mcwatt »

Co prawda nie mam włoskiego wydania, więc nie będę w stanie porównać, ale jeśli jest naprawdę tak dobra jak piszesz to już zacieram ręce - dostałem właśnie wiadomość że książkę przekazano dla kuriera :)
A skąd te obawy? Czy są jakieś istotne objętościowe różnice? Wydanie Seaforth i US Naval Istitute Press które ma wyjść w listopadzie mają po 320 stron, nie wiem jak z formatem. Pewnie można się będzie przekonać dopiero jak porównasz obie wersje.
wkwiat70
Posty: 53
Rejestracja: 2006-12-18, 18:53

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: wkwiat70 »

Włoska wersja ma 306 stron (plus 24 "tavoli" co znaczy chyba "plansze", które nie wliczają się do numeracji stron), czyli porównywalnie do angielskiej. Format też jest zbliżony. Jedyną moją wątpliwością jest czy Seaforth nie "przeskaluje" rozkładówek A3 lub nie podzieli ich na dwie strony (z przejściem przez "szycie"). Szczerze mówiąc chyba jeszcze nie widziałem publikacji Seaforth z porządnymi rozkładówkami. Na przykład bardzo dobra skądinąd pozycja "French Battleshepis 1922-1956" trochę na tym traci. Mimo bardzo dobrej jakości druku rysunki są dla mnie nieco za małe. Ale może tylko tak sobie marudzę, żeby znaleźć uzasadnienie do kupienia tej samej książki w dwóch wersjach językowych... :(
PS1. Ja też otrzymałem informację o wysyłce książki o typie "Littorio". :)
PS2. Przejrzałem półkę i znalazłem jednak książkę Seaforth z rozkładówką - Bruce Taylor "The Battlecruiser HMS "Hood" (jest więc nadzieja). ;)
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: mcwatt »

Właśnie dostałem :)
Po pierwszym przejrzeniu potwierdza się to co pisałeś, do tego są rozkładówki A3, bardzo fajne i czytelne rysunki łącznie z przekrojami kadłuba, nawet rozdział ze wskazówkami dla modelarzy. Miód :)
Awatar użytkownika
ds43
Posty: 75
Rejestracja: 2006-06-07, 09:39

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: ds43 »

Zapowiedź wydawnicza:

Stanisław Biela
14. dKTT 1955-1985. Kutry trałowe z Zachodniego Wybrzeża.

seria: Dywizjony Polskiej Marynarki Wojennej
Nowy Sącz 2011
Format A-4, 98 stron, 37 fot., 4 rysunki, 1 tabela.
Nakład 30 egzemplarzy.

W przypadku szerszego zainteresowania, możliwy dodruk pod szyldem "Okrętów Wojennych", oraz kolejnych przygotowanych do druku tytułów z tej serii.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-07-25, 21:18 przez ds43, łącznie zmieniany 1 raz.
DS-43 - Zawzięty - 363 - poł. stęp. 27.03.1953, wod. 17.06.1953, nr stocz. 578 (BO-417), PMW - p.b. 27.05.1955, o.b. 14.12.1972.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: szafran »

Da radę zapisać się na jakąś listę kolejkową?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

ds43 pisze:Nakład 30 egzemplarzy.
Nooo... ja rozumiem, że tematyka jest niszowa (który to przymiotnik oczywiście nie ma w tym miejscu pejoratywnego wydźwięku!), ale chyba to pewna przesada?

Historyjka na temat, i to nawet bardzo: w ramach rosyjskiego czasopisma "Tajfun" (tematyka-gł. MW ZSRR 1945-1991) wydano kilka numerów specjalnych poświęconych jednostkom tejże floty (właśnie eskadrom lub dywizjonom). Próbowałem je namierzyć - nigdzie nie było. Gdzieś znalazłem namiar (konkretnie, informację w "szeregowym" numerze tegoż czasopisma), że można owe numery nabyć m.in. w pewnej księgarni w Petersburgu. W tym miesiącu miałem przyjemność odwiedzić ów piękny gród, do owej księgarni polazłem... no i okazało się, że dostawali te numery po 3-4 sztuki, wszystkie już dawno zeszły, i że nie byłem jedynym o to pytającym. Ponoć nakład wynosił "chyba" 50 egzemplarzy :shock:

A potem o takie białe kruki się ludzie na portalach aukcyjnych zabijają...

Dobrze, że tutaj przynajmniej jest szansa na dodruk :wink:
befhero
Posty: 30
Rejestracja: 2008-01-03, 13:43

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: befhero »

szafran pisze:Da radę zapisać się na jakąś listę kolejkową?

No właśnie...gdzie ta lista?
APawlak
Posty: 28
Rejestracja: 2004-10-24, 16:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: APawlak »

Również jestem zainteresowany książką o kutrach trałowych. Zakładając, że cena jest w miarę rozsądna.
Andrzej Pawlak
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

To i ja się ustawię, aczkolwiek 30 egz. :o to naprawdę malutko.
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Jak bym się zmieścił w tym nakładziku to też bym chętnie kupił
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: szafran »

Myślę, że więcej by się znalazło chętnych na tak wartościową publikację. I następne choćby to było o Dywizjonie Barek Śmieciarek :wink:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Grzechu »

Się dopiszę do grona pożądających...
Tak na wszelki wypadek - gdyby coś z tej listy wyszło :)
Republika marzeń...
ODPOWIEDZ