Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Postprzez calvus » 2019-07-14, 22:48

Ktoś już się zapoznał z tą książką:

https://www.empik.com/flota-w-czasie-pr ... lsrc=aw.ds

Warto?
calvus

Postprzez MiKo » 2019-07-16, 09:44

Ja nie mam, nie czytałem, więc się wypowiem! Jak ona się ukazała to strasznie się na nią zajarałem, no bo autor dobry, tematyka fajna (dla mnie przynajmniej – "zachód wschodzacego słońca"), ale zapał mi szybko przeszedł. Po pierwsze, to książka głównie o całości kampanii na Marianach plus jakieś skrótowe epizody.
Po drugie, opisy samej bitwy morskiej z tego co poczytałem na books.google też nie powala...

No i nie kupiłem...

horn.jpg
horn.jpg (130.66 KiB) Przeglądane 544 razy
MiKo
admin fow

Postprzez maxgall » 2019-07-22, 18:49

Marian Huflejt:
"Bitwa pod Oliwą 1627, fakty i mity"

Porządnie wydana oraz (co chyba najistotniejsze) zawierająca najbardziej szczegółowy opis bitwy jaki się do tej pozy ukazał.
Dostępna na Allegro

Polecam
maxgall

Postprzez szafran » 2019-07-26, 20:20

Wypadki morskie i ich wpływ na bezpieczeństwo pływania Tomasz Neubauer

ISBN: 978-83-8180-026-6
Data wydania: 2019
Ilość stron: 256
Przedmiotem badań są przedstawione w niniejszej monografii niektóre, wybrane wypadki morskie. Badania dotyczyły przede wszystkim przeanalizowania i oceny powodu i wpływu wypadków morskich z udziałem okrętów Marynarki Wojennej na bezpieczeństwo pływania i wykonywanych zadań przez ich załogi. Zdarzenia te podzielono na trzy grupy. Pierwszą stanowi analiza sprawozdań, protokołów i relacji uczestników wypadków, kolizji i zderzeń okrętów z jednostkami cywilnymi różnych bander. Druga grupa wypadków to zdarzenia z udziałem jednostek nawodnych i podwodnych Marynarki Wojennej. Trzecia natomiast to zderzenia, pożary, kolizje, wejścia na mieliznę i inne nieszczęśliwe wypadki, które na przestrzeni lat miały miejsce na okrętach Marynarki Wojennej.

Właśnie odebrałem (do kupienia łatwo i za normalne pieniądze). Polecam bo świetna pozycja oparta na archiwaliach (takich prawdziwych papierowych).
szafran

Poprzednia strona

Powrót do Opracowania i źródła