Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Piotr S. »

Peperon pisze:
szafran pisze:...opóźnienie MSiO ...
Nie chcę się wyzłośliwiać, ale opóźnienie MSiO narasta od czasu ponownego przekształcenia w dwumiesięcznik.
Teraz praktycznie mamy już dwa miesiące, czyli cykl wydawniczy...
Tak na logikę dwa miesiące na wydanie to kupa czasu na dobry i obfity materiał .
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Toff »

Jeśli ma się zapał do pracy to owszem, ale dwa miesiące opóźnienia świadczą raczej o czymś wprost przeciwnym. Niestety takie dość niepoważne podejście do trzymania się terminów sprawiło, że pierwszy raz od kilku lat nie będę prenumerował MSiO. Było kiedyś lotnicze czasopismo Lotnictwo Avation International (LAI), prenumerowałem regularnie, aż tu pewnego roku (bodaj 1996) wyszło kilka numerów i nastąpił nagły koniec. Pieniążków nikt nie oddał...
Mam nadzieję, że MSiO nie upadnie, ale też nie chciałbym, żeby skończyło się potworkami w rodzaju Małego Modelarza.
(Dla niezorientowanych: najnowszy numer MM to 7-8-9/2014, a wyszedł... 16 listopada 2018...!!!).
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Marmik »

Peperon pisze:
szafran pisze:...opóźnienie MSiO ...
Nie chcę się wyzłośliwiać, ale opóźnienie MSiO narasta od czasu ponownego przekształcenia w dwumiesięcznik.
Wydaje mi się, że upadek pisma to kwestia najbliższego roku. Skoro utracono część stałych czytelników to nie liczyłbym na cud, że przybędą nowi.
Jeśli wydawca nie zadowoli się nakładem na poziomie 1500 egzemplarzy lub gdy taki nakład nie będzie się opłacał to przyjdzie zwinąć manatki, czego oczywiście nie życzę.
Wtórny problem to chyba jednak brak autorów na rynku i mimo wszystko mała różnorodność tematyczna.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: szafran »

Jednak nie będziesz miał radości z zatopienia MSiO ;)
Mały spoiler - rysunek z kolejnego materiału monograficznego w MSiO, które niektórzy już "radośnie zatopili". W kolejnych 2 numerach również znajdą się obszerne monografie okrętów liniowych - tym razem z Europy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

szafran pisze:Jednak nie będziesz miał radości z zatopienia MSiO ;) ...
Nie czytałem jeszcze pierwszej części monografii typu Fuso w Misiu, ale po rysunku widzę, że przy takiej jakości pismo samo się zatopi. I też nie będzie z tego radości.
W spojlerze widać błąd w rysunku i to gruby !
Czopy armat 356 mm nie były w płaszczyźnie ścian czołowych wież !!! Już kiedyś Sławomir publikował rysunki Yamato i wypomniałem mu ten błąd, ale widzę, że w nim trwa. Nie najlepiej to świadczy o zdolności przyjmowania krytyki, a przecież Japończykom bliżej było do Anglików, niż do Amerykanów...
Poniżej na rysunku wieża Yamashiro z zaznaczonymi osiami luf i osią obrotu całej wieży.
Można porównać z wieżami na rysunku ze spojlera...
Wieża Yamashiro 3.png
Wieża Yamashiro 3.png (116.24 KiB) Przejrzano 7795 razy
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Piotr S. »

Marmik pisze:Wydaje mi się, że upadek pisma to kwestia najbliższego roku. Skoro utracono część stałych czytelników to nie liczyłbym na cud, że przybędą nowi.
Jeśli wydawca nie zadowoli się nakładem na poziomie 1500 egzemplarzy lub gdy taki nakład nie będzie się opłacał to przyjdzie zwinąć manatki. koniec cytatu
Jakoś Okręty Wojenne radzą sobie z nakładem 1.5 tyś egzemplarzy i po 700 egzemplarzy za numery specjalne i są najdłużej na rynku to niby czemu MSiO miały by zwinąć manatki ?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: MiKo »

Peperon pisze:W spojlerze widać błąd w rysunku i to gruby ! ...
W którym rysunku?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: MiKo »

A widzę, faktycznie trochę się rozjechało...
Drawing1.jpg
Drawing1.jpg (24.29 KiB) Przejrzano 7682 razy
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Ładnie to porównałeś. :brawo:
Niestety to samo było na wspomnianym przeze mnie rysunku Yamato. Wygląda jakby czopy armat były ustawione "po amerykańsku" zaraz za ścianą czołową wieży. Japończycy zwiększając kąt podniesienia armat musieli odpowiednio zmienić wycięcia w dachach wież, żeby lufy się nie opierały o strop.
Anglicy modernizując wieże dla Vanguarda zrobili nad wycięciami "kopułki pancerne", a Japończycy nie. Może dlatego, że musieli przerabiać wieże na wszystkich modernizowanych pancernikach.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Marmik »

Piotr S. pisze:
Marmik pisze:Wydaje mi się, że upadek pisma to kwestia najbliższego roku. Skoro utracono część stałych czytelników to nie liczyłbym na cud, że przybędą nowi.
Jeśli wydawca nie zadowoli się nakładem na poziomie 1500 egzemplarzy lub gdy taki nakład nie będzie się opłacał to przyjdzie zwinąć manatki. koniec cytatu
Jakoś Okręty Wojenne radzą sobie z nakładem 1.5 tyś egzemplarzy i po 700 egzemplarzy za numery specjalne i są najdłużej na rynku to niby czemu MSiO miały by zwinąć manatki ?
Bo MSiO to nie OW. Nie chodzi o to czy dadzą sobie radę tylko czy wydawca będzie chciał je utrzymać. No i jednak jest różnica pomiędzy tymi pismami w kwestii wynagrodzeń dla autorów. Po prostu nie sądzę, by przy tym nakładzie MSiO było dalej wydawane.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: szafran »

Tylko nieśmiało przypominam, że wydawca MSiO ostatnio poświęcił Poligon.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: jogi balboa »

Peperon pisze:Japończycy zwiększając kąt podniesienia armat musieli odpowiednio zmienić wycięcia w dachach wież, żeby lufy się nie opierały o strop.
Anglicy modernizując wieże dla Vanguarda zrobili nad wycięciami "kopułki pancerne", a Japończycy nie. Może dlatego, że musieli przerabiać wieże na wszystkich modernizowanych pancernikach.
Wątpię żeby dorobienie kopułek było jakimś problemem w porónaniu z wykonanymi pracami. Nie wiem czy pamiętacie wypowiedź kolegi Tellera na ten temat. Anglicy zwiększając kąt podniesienia w modernizowanych w latach trzydziestych wieżach, nie tylko powycinali większe otwory. Armaty zostały obsadzone wyżej i chyba też przesunięte. Czopy armat zostały cofnięte (bliżej zamka). Te zmiany oczywiście musiały wymóc przebudowę wind amunicyjnych, dosyłaczy i wszystkiego związanego w tym ustrojstwa.
Nie wiem co tam wykidajło Japończycy, ale bez swych zdań też musieli nieźle naprzestawiać w konstrukcji wieży. Inaczej byś się nie zmieścili. Co tam przy tym dorobienie kilku "czapek".

PS. "Pancerniki europejskie" = Bismarck :lol:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Prawdę mówiąc to nie znam detali przeróbek wież, bo ich nie studiowałem ze szczegółami. Wymieniłem tylko oczywiste oczywistości...
A co do europejskich pancerników, to na pewno są to King Dżordże lub inne Ryśki :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: jogi balboa »

Eee... Nie. Nie są wystarczająco godne krytyki bo nie są potencjalnymi wrogami Iowy tudzież Nevady ;)
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: szafran »

Zobaczymy co dalej z MSiO. Ale jak pancerniki są popularne wśród ludu to kto wie może zdobędą nowych odbiorców ;)
Magnum-X
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-02, 12:24

Re: Nowości wydawnicze: MSiO (w tym numery specjalne)

Post autor: Magnum-X »

Dzień dobry

W imieniu zarządu wydawnictwa Magnum X informuję, że tytuł "Morze Statki i Okręty" jak najbardziej będzie się ukazywał w dalszym ciągu. Co więcej, zostały podjęte kroki, aby pod względem zamieszczanych treści był atrakcyjniejszy w stosunku do roku ubiegłego. Opóźnienie w wydaniu numeru 11-12/2018 (rzędu 10 dniu w stosunku do poprzeniego wydania) wynika natomiast ze zmian wprowadzonych w ostatniej chwili oraz okresu świątecznego w drukarni.

Z poważaniem,
Szymon Tetera
ODPOWIEDZ