wspomnienia admirała

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

wspomnienia admirała

Post autor: thomson »

Do Gdyni z Toronto przybył kilka dni temu dr Jan Zamorski. Przywiózł ze sobą osiemdziesiąt wydanych własnym sumptem dwutomowych dzieł pod tytułem "Wspomnienia Admirała". Tytuł jest mylący gdyż oba tomy oprócz zapisu rozmowy ze śp. kontradmirałem Romualdem Nałęcz Tymińskim zwierają na ponad tysiącu stron rozległą
wiedzę o polskiej Marynarce Wojennej. Promocja dzieła 22 kwietnia o 1400 w MMW w Gdyni.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: wspomnienia admirała

Post autor: crolick »

thomson pisze:Do Gdyni z Toronto przybył kilka dni temu dr Jan Zamorski. Przywiózł ze sobą osiemdziesiąt wydanych własnym sumptem dwutomowych dzieł pod tytułem "Wspomnienia Admirała". Tytuł jest mylący gdyż oba tomy oprócz zapisu rozmowy ze śp. kontradmirałem Romualdem Nałęcz Tymińskim zwierają na ponad tysiącu stron rozległą wiedzę o polskiej Marynarce Wojennej. Promocja dzieła 22 kwietnia o 1400 w MMW w Gdyni.
A ta wiedza o co jest oparta?
Archiwum Piaskowskiego czy wspomnieniowa?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: wspomnienia admirała

Post autor: Miner »

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz dr Jan Zamorski zapraszają na uroczyste wodowanie książki pt. „Wspomnienia admirała”, które odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2016 roku o godz. 14 w sali audytoryjnej MMW przy ul. Zawiszy Czarnego 1 B w Gdyni.
Książka na ponad tysiącu stronach przedstawia zbiór danych dotyczących polskiego oręża morskiego na przestrzeni dziejów - od pierwszej wyprawy na Anglię w 1015 r. po obecność w Zatoce Arabskiej w 2002 roku. Pierwszy tom powstał w oparciu o opowieści kontradmirała Romualda Nałęcz-Tymińskiego zarejestrowane przez autora na taśmach magnetofonowych - stąd tytuł. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny ponad 2000 fotografii, ilustracji i map.
http://www.muzeummw.pl/?489,wodowanie-k ... zamorski,1
ODPOWIEDZ