ORP ORZEŁ FILM 2018

Moderatorzy: crolick, Marmik

Re: ORP ORZEŁ FILM 2018

Postprzez Napoleon » 2019-10-10, 23:32

Moment, bo chyba się pogubiłem. Ten fragment scenariusza to o "Orle"? Czy ktoś sobie jaja robi? Pytam poważnie, bo się przestraszyłem.
Napoleon

Postprzez wpk » 2019-10-11, 07:26

Co by Ci tu odpowiedzieć?
Owszem, ten film to "robienie jaj na poważnie".
I w związku z tym wątek należałoby przenieść do Psycholi.
Michał?
wpk

Postprzez Napoleon » 2019-10-11, 08:43

Nie Michał.
Czegoś tu nie rozumiem. Przeczytałem, że zaangażowali konsultantów historycznych. Film ma być podobno oparty na faktach. To co jest? Czy Ci konsultanci godzą się firmować coś takiego?! Ja rozumiem, że pieniądze robią swoje. Ale nie mam pojęcia ile mnie by musieli dać bym coś takiego firmował. Na pewno bardzo duuużo... A i tak by mnie sumienie dręczyło. Jeżeli ten fragment to rzeczywiście fragment scenariusza to... Brak mi słów.
Napoleon

Postprzez wpk » 2019-10-11, 09:25

(Sorki, Michał było do MiKo jako admina.)

Dla mnie ta produkcja to ponowne uśmiercenie "Orła". :(
wpk

Postprzez m_k » 2019-10-28, 12:45

wpk napisał(a):(Sorki, Michał było do MiKo jako admina.)

Dla mnie ta produkcja to ponowne uśmiercenie "Orła". :(

Już po tym jednym "kwiatku" w scenariuszu jestem gotowy się z Tobą zgodzić. Co dopiero jak jest ich więcej. Najwyraźniej ludzie robiący karierę na "odkłamywaniu historii" stracili wszelkie hamulce. Teraz będzie jak w Hollywood "historia oparta na faktach" co obok faktu wiodącego nie zawiera nic prawdziwego.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://army1914-1945.org.pl/ :)
m_k

Postprzez marek8 » 2019-11-06, 13:58

Tylko, że w Holly to jednak przynajmniej niekiedy trafia się jakiś "starzyk" potrafiący mimo wszystko robić dobre widowisko lub wiedzący jak ono wyglądac powinno... U nas zapewne w to miejsce wejdzie "dbałość o realia historyczne" (w znaczeniu do jakich granic je można ponaginać) połączona z odwiecznym rodzimym dylematem jak za pińcet złotych zrobić efekt myliona... Nie wiem więc czy w ogóle warto robić coś innego niż film dokumentalny bo może się okazać, że o ile akurat zgodność tego czy innego detalu z historycznymi realiami jakoś się da "pogodzić" to jednak w erze fajerwerkowych obecnie efektów specjalnych każdy pozbawiony ich film będzie drętwawy i archaiczny jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć...
Co innego gdyby ogłoszono, że film dostaje budżet 100 mln + 200 następnych dla pokazania bohaterstwa tych dzielnych marynarzy w naprawdę dostosowany do obecnych "wymagań" sposób... A tak to zapewne będzie dłubanina gdzie bitwy morskie będą "realizowane" w stylu, który za dekadę będzie to należąło do klasyka ramotkek - co jakby chyba nie do końca odpowiadać powinno idei uczczenia pamięci prawdziwych bohaterów... :x
marek8

Poprzednia strona

Powrót do O.R.P. Orzeł