Poszukiwanie ORŁA

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Grom pisze:Panowie czy Wy przypadkiem nie jesteście żądni krwi ?
Ależ skąd.Nie jest moją intencja pozbawianie kogoś pracy itp.Nawiasem mówiąc Pan Falba popełnił w danym numerze Naszego Morza jeszcze cztery artykuły {jeżeli dobrze policzyłem}i bardzo dobrze mu poszło.Dwa ciekawe reportaże ,recenzję na dwie strony oraz rys historyczny z XIX wieku,które czyta się dobrze,więc bezrobocie mu nie grozi.
Pisząc o Orle oparł sie najprawdopodobniej na Pertku,co obecnie jest o wiele wiele za mało oraz wyciągnął niewłaściwe wnioski.

Nasze Morze jeżeli poprawiło by "dział historyczny"na pewno zyskało by wielu czytelników.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

dessire_62 pisze:Nawiasem mówiąc Pan Falba popełnił w danym numerze Naszego Morza jeszcze cztery artykuły {jeżeli dobrze policzyłem}
I dlatego nie liczę na żadną odpowiedź. :wink:
jefe de la maquina
Posty: 787
Rejestracja: 2007-10-27, 00:01

Post autor: jefe de la maquina »

Kolejny Wujek z ambicjami dziennikarskimi.

Jefe
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Post autor: ObltzS »

Cześć Grom !
Zapowiedź wydawnicza "Bellony" na 24.06.'08 i jak na polskie warunki z całkiem przystępną ceną :
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php? ... 208&page=0
Pzdr.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Powieść s-f ?
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Już się boję :P
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

dessire_62 pisze:... Nasze Morze jeżeli poprawiło by "dział historyczny"na pewno zyskało by wielu czytelników.

Pozdrawiam.
"Nasze Morze" ma dobre artykuły o historii jednostek PMW pióra Marka Twardowskiego.
JB
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

No więc tak.
Pan Czesław Romanowski w imieniu Naszego Morza napisał, że mogą opublikować wysłany przeze mnie tekst w formie "listu do redakcji", a nie zamówionego artykułu. W sumie jakiś tam artykuł chciałem popełnić całkowicie nieodpłatnie, więc teraz nie wiem.
Adam
Posty: 1741
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Pisz, pisz... w jakiej formie nie miałoby to być publikowane. Tym bardziej, że "listy do redakcji" w Naszym Morzu prezentują zazwyczaj wysoki poziom i są dobrym punktem do dyskusji (patrz list Pietraszka w majowym numerze). Z reguły są bardziej interesujące niż duża część artykułów, w szczególności wszechobecnej "lokalnej, trójmiejskiej publicystyki".
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Adam pisze:Pisz, pisz... w jakiej formie nie miałoby to być publikowane. Tym bardziej, że "listy do redakcji" w Naszym Morzu prezentują zazwyczaj wysoki poziom i są dobrym punktem do dyskusji (patrz list Pietraszka w majowym numerze). Z reguły są bardziej interesujące niż duża część artykułów, w szczególności wszechobecnej "lokalnej, trójmiejskiej publicystyki".
Adamie ja mieszkam w Wielkiej Brytanii i nie mam dostępu do Naszego Morza. Za małymi wyjątkami.
Już tak w ogóle to dziękuję za wsparcie.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Ciekaw jestem czy i co p. Falba po liście Groma odpowie na zarzut o szpiegostwie Kłoczkowskiego na rzecz ZSRS - czy 'podeprze' się jakimś źródłem czy będzie 'misiem' :roll:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

crolick pisze:Ciekaw jestem czy i co p. Falba po liście Groma odpowie na zarzut o szpiegostwie Kłoczkowskiego na rzecz ZSRS - czy 'podeprze' się jakimś źródłem czy będzie 'misiem' :roll:
No jak to. Przecież tu o oświadczenie Mikołaja Arciszewskiego chodzi cytowane w "P n B". A temu kolesiowi nic tylko wierzyć :D
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Grom pisze:
crolick pisze:Ciekaw jestem czy i co p. Falba po liście Groma odpowie na zarzut o szpiegostwie Kłoczkowskiego na rzecz ZSRS - czy 'podeprze' się jakimś źródłem czy będzie 'misiem' :roll:
No jak to. Przecież tu o oświadczenie Mikołaja Arciszewskiego chodzi cytowane w "P n B". A temu kolesiowi nic tylko wierzyć :D
Nie czytałem Plam na Banderze - co tam oświadczał imć Arciszewski?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Przepraszam nałgałem. tak to jest jak się z pamięci pisze. Autorem jest Henryk Moszczyński.

Pan Kłoczkowski [...] chętnie rozwodził się na tematy polityczne, które spotykały się z wielu stron z ostrymi zastrzeżeniami i potępieniem, Tu i ówdzie wyrażano poglądy, że p. K.[Kłoczkowski] jak i Mikołaj Arciszewski[dziennikarz pomorski, który na terenie obozu szerzył pochwałę dla komunizmu] i[kapitan] Smoleński jest zdrajcą, a przynajmniej szkodnikiem sprawy polskiej.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

I to wszystko?
O żesz - źródło potwierdzające tezę jak się patrzy :o :D
To tak jakby dowodem na istnienie UFO był ... kosmos, sam w sobie :D
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Witam.
Grom pisze:No więc tak.
Pan Czesław Romanowski w imieniu Naszego Morza napisał, że mogą opublikować wysłany przeze mnie tekst w formie "listu do redakcji", a nie zamówionego artykułu. W sumie jakiś tam artykuł chciałem popełnić całkowicie nieodpłatnie, więc teraz nie wiem."
Pisz Grom,tak jak powiedział Adam,ostatni list do redakcji Pietraszka zajął TRZY strony maczkiem !!!
Najważniejsze nawiązać kontakt,przecierz w Naszym Morzu są ludzie z którymi można rozmawiać,a zgoda na opublikowanie listu do redakcji to już sukces{wg.mnie}małymi kroczkami do przodu. :-)

Powodzenia.
JB pisze:"Nasze Morze" ma dobre artykuły o historii jednostek PMW pióra Marka Twardowskiego.
JB
Moim zdaniem artykuły M.Twardowskiego w Naszym Morzu to klasa światowa,ostatni o Elemce,Generale Zaruskim to naprawdę czapki z głów. :brawo:

Specjalizacja Naszego Morza to jednak publikacje na temat żeglugi towarowej,pasażerskiej,przemysł stoczniowy,rybołówstwo{robią to rzetelnie w mojej ocenie},i to odróżnia to pismo od np.MIsia i dobrze,bo jest na pewno miejsce dla uzupełniających sie tytułów. Przy takim sponsorze{właścicielu}jak Grupa Remontowa należało by oczekiwać wsparcia ludzi dla których pasją jest badanie historii PMW.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ