Poszukiwanie ORŁA

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

poszukiwacz pisze:Jeżeli Anglicy ukryli coś w swoich archiwach to jest jeden sposób by to odkryć: łapówka dla jakiegoś urzednika. To też tylko ludzie i jezeli liczba funtów robiłaby na nich wrażenie... Sposób tańszy niż przeszukiwanie wielkich obszarów morskich. Zrobimy zbiórke?
Nie, ponieważ jest to działanie niemoralne i nieetyczne. Jeśli Angole chcą oszukiwać, niech oszukują. My nie musimy w tej kwestii poniżać się do ich poziomu. :x
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

Post autor: DAREK MAYEN »

Jeżeli faktycznie okaże się że zabójcą Orła jest HMS WESTON to perfidia sojuszników jest naprawdę godna pożałowania. Zresztą jak na sprzymierzeńca to niezły wynik: Orzeł byłby pierwszy na ich koncie, Jastrząb drugi a niewiele by brakowało a Dzik byłby trzeci. Ciekawe czy wybuch bomb głębinowych mógłby przepołowić kadłub? może eksplodowała torpeda z wyrzutni obracalnej za kioskiem? A może jednak Orzeł został storpedowany??? D MAYEN
poszukiwacz
Posty: 285
Rejestracja: 2004-10-03, 17:16
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: poszukiwacz »

crolick pisze:Nie, ponieważ jest to działanie niemoralne i nieetyczne. Jeśli Angole chcą oszukiwać, niech oszukują. My nie musimy w tej kwestii poniżać się do ich poziomu. :x
Poszukiwanie prawdy jest chyba szlachetne?
A co do przekazania funduszy to nie nazwijmy ich łapówką, ale np. opłatą za kwerende lub coś w tym stylu.
wrr
Posty: 110
Rejestracja: 2006-02-07, 15:53
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: wrr »

Z tego co piszesz poszukiwaczu, wygląda, że nigdy nie miałeś doczynienia z urzędnikami z Wysp :-)
Tam wygląda to troche inaczej, niż u nas.

P.S. Sorry za OT
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

łagodny jesteś w słowach "trochę", no no
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Krolik
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
Lokalizacja: CHICAGO IL.

Post autor: Krolik »

Mysle ze dla szerszego grona warto podsunac linka na forum "Orla" bo sie juz niezla burza tam rozpetala na skale "CHYBA" ......szalonych emocji w zwiazku ze "znalezieniem Wraku naszego drapieznika !!!!!!!!!!!!!!!

http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/vi ... ead_id=157

W kazdym badz razie kto nie zna tej stronki w co watpie .....WARTO tam zajrzec !!!
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

a juz wszyscy sa pewni ze to Orzel?
wrak wyglada inaczej
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

teoria o zatopieniu przez torpede niszczyciela jest raczej karkolomna
to chyba bylby dosc rzadki wypadek
Grom

Post autor: Grom »

wrr pisze:Z tego co piszesz poszukiwaczu, wygląda, że nigdy nie miałeś doczynienia z urzędnikami z Wysp :-)
Dokładnie. Płaci się nie w PLN tylko Ł. Taki urzędas w UK jak coś sprzeda to nie chce w przeciwieństwie do kumpli z Polski wylądować za kratami po zmianie ekipy rządzącej, która pierze brudy poprzedników w TVP samemu robiąc swoje własne "business". W UK ustawia się swoją rodzinkę przez "N" pokoleń, albo wyarbia to dla dobra "demokracji", "świata". To poprostu kwestia ilości "0" lub czyjegoś "życia" :x
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

no i juz sie wyjasnilo
kto to jest ten albatros i czemu wam to zrobil koledzy? :D
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

dakoblue pisze:i czemu wam to zrobil koledzy? :D
Dobre pytanie!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

crolick pisze:
dakoblue pisze:i czemu wam to zrobil koledzy? :D
Dobre pytanie!
powiem wiecej
zadal sobie sporo trudu
i spedzil nad tym sporo czasu
a macie jego jakies namiary
nr telefonu
IP
itd?
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

Profil użytkownika: albatros
Ogólne informacje
Brak awatara Email: Ukryty
Pochodzenie: Poland
Data urodzenia: Grudzień 11 1947
Numer GG: Nie podane
Id Tlen: Nie podane
Yahoo ID: Nie podane
Adres strony: Nie podane
Statystyki
Data rejestracji marzec 02 2006 - 10:22:50
Postów w shoutbox: 0
Dodanych komentarzy: 2
Postów na forum: 39
Ostatnia wizyta: maj 30 2007 - 11:41:59
Status: Członek

Stary czlowiek i moze? :D
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

ten jego sposob pisania raczej nie pasuje do wieku
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

ja tego wczesniej nie czytalem :x
Apelulę do Was: Bierzmy się do roboty !!!
Wprawdzie mój kuter jest mały ale mam przyjaciół którzy pójdą na Północne. Problemem jest sonar. Kto pomorze? Mam dosyć pierdzenia i mówienia, że coś jest niemożliwe. Orzeł to nie szpilka a Północne to nie stóg siana. No chyba, że dla Polskiej Marynarki Wojennej. Napewno nie dla rybaków ! Kurwa, kto się zabiera ze mbną Storemem 4 na Północne? Nie żartuję ! Potrzebni ludzie z konkretnymi umiejętnościami i dokumentami morskimi. e-mail: seran@onet.pl
Ludzie !!! Czas wreszcie załogę Orła odesłać do domu. Jeśli nie może tego zrobić właściciel Okrętu to niech ktoś ruszy tyłek i płynie ze mną na Północne !!! Czekałem na to 25 lat i o 20 za długo. Admin a Ty co? Dalej tylko będzisz spijał śmietanę ??? Rusz się tak jak to deklarujesz !!! Ludzi Ci u Nas dostatek !!! Skoordynuj, pomóż !!! Pisanie nie wystaczy, trzeba fizycznie znaleźć okręt.
Mój telefon: 088 765 863.
Czekam na odzew.
Mam nadzieję.
A jak nie to trudno. Zabeceluję z własnej kieszeni wszystko. Warto, bo Oni pójdą spać.
Seran


Nie denerwować się jak nie odbieram. Widocznie jestem na morzu i nie mogę gadać. Spróbujcie później. Spoko, na pewno odbiorę albo oddzwonię !
Pzdr.
Seran

No właśnie. To kiedy ruszamy? Zorganizujmy się bez stowarzyszenia i coś ustalmy. Po co nam osobowaść prawna? Żeby gadać z Marynarką? Przecież oni mają to w nosie. Jak ktoś Orła znajdzie to oni podłączą się do sukcesu i będą sprawę traktować jako sukces i w kategoriach sukcesu a nie prawdziwych ludzi pływających na tym okręcie. Dla nich to nic nie znaczączy epizod i duuuuuże koszty. Szczerze powiedziawszy to nie wierzę w to że Ta marcowa wyprawa coś ze sabą przyniesie. Za dużo jest mądrali w Marynarce dbających o stołeczki. Nic nie robią bo obie ręce trzymają stołek żeby nie zabrali. Ludzie !!! to My stanowimy SILNĄ grupę a nie urzędasy czy też pseudospołecznicy!!! Każdy z nas ma jakieś umiejętności, kontakty, doświadczenie, wiedzę, zapał i chęci. A forsa zawsze się znajdzie. Zjedźmy się poprostu do Gdyni, spotkajmy w jakimś miejscu pod dachem i pogadajmy a nie debatujmy nad statutem czegoś co nie przynosi ze sobą konkretów. Szczerz powiedziawszy wierzę w to że dla większości z Nas nie jest ważne kto jest skarbnikem, prezesem czy członkiem stowarzyszenia. Ważne jest to aZeby działac a nie tyko gadu, gadu na forum. Popatrzcie, Polak potrafi !!! Akcja z dokumentami na aukcji to perełka !!! A to znaczy, że można - tak normalnie, społecznie, razem !!!
Jestem nowy na forum ale swoje lata już mam. Nie oznacza to jednak, że nie ruszę swoich 4liter w teren nie będę kłaniał się do nóg urzędasom albo że nie będę biegał z wywieszonym jęzorem po Polsce w poszukiwaniu możliwości. Ludzie !!! Orzeł sam do nas nie przyjdzie !!! To My musimy go poszukać, racja???
Zatem do roboty !!! Proponuję na początek ustalić ilu Nas jest gotowych działać a ilu kibicować działaniom. To pozwoli zorientować się nam w stanie osobowym. Później określmy co każdy z Nas potrafi może robić, tak jak w dobrej kompanii. Ten robi to, ten tamto a jeszcze inny coś innego. Później raport z działań na Stronie tak żeby i kibice wiedzieli co się dzieje (może się włączą w ten sposób uśpieni do tej pory chętni do działania). Następnie znó dzielimy się zadaniami. Realizujemy je i zdajemy raport JEDNEJ OSOBIE, którą ociążamy poukładaniem naszych działań w sensowną całość. Nie wierzę np. w to, że każdy zarejestrowany na tej stronie lub gość znał języki obce a więc dla kogoś takiego napisanie listu do jakiejś instytucji będzie problemem. Zatem musi czymś takim zająć się osoba mająca do tego predyspozycje. Ale ten co nie mówi w obcym języku może mieć inne umiejętności albo kontakty w instytucjach mówiących po Polsku zatem mógłby ruszuć do właśnie takich działań. Do koordynacji wszystkiego potrzebna jest osoba która nie tylko zna historię Orła ale ma wolny zawód, sporo czasu i potrafi dowodzić. Na pewno ktoś taki się znajdzie.
Czekam na jakieś odpowiedzi. Mój priv podany jest w moim profilu.
Macie pomysły to piszcie. Do Admina, do mnie. Z mojej strony żaden list nie pozostanie bez odpowiedzi. Pozdrawiam Was.
Mietek mój nick: seran.


Czy ktos z was sie kiedykolwiek dodzwonil?
moze to jakis numer z nabijaniem kasy?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

dakoblue pisze:powiem wiecej
zadal sobie sporo trudu
i spedzil nad tym sporo czasu
a macie jego jakies namiary
nr telefonu
IP
itd?
IP powinien mieć administrator strony ORŁA

A namiary - http://www.albatros-velaves.com/polski/

Ja niestety [albo stety] kontaktu z nim nigdy nie miałem.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
ODPOWIEDZ