Poszukiwanie ORŁA

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4092
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: crolick »

Maniek555 pisze:Jasne dzięki, już popisałem z uczestnikami, ale cichutko to zrobili, bez TV, orkiestry i bez dumnych min, jak to inni Panowie ostatnim razem nam prezentowali.
Część z nich to ta sama ekipa.
I ja bym wcale nie piętnował tej TV, orkiestry i fanfar.
Naprawdę to zrobiło bardzo dużo dobrego w społeczeństwie jeśli chodzi o popularyzację historii PMW...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
moana
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-11, 21:09

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: moana »

Wiadomo, wiadomo o co chodzi
Chodzi o zrealizowanie wieloletniego projektu - podawali w TVN24


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 86093.html
(po reklamach)

Mówią, że pierwsza wyprawa została przygotowana na początku roku i w czerwcu zrealizowana - 22 domniemane pozycje wraków, 12 potwierdzonych ale niestety żadna z nich to Orzeł
zatem kolejna runda przygotowań, analiza danych archiwalnych i latem 2015 nowa próba.
To będzie jazda - MW też się szykuje :-)
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

crolick pisze: I ja bym wcale nie piętnował tej TV, orkiestry i fanfar.
Naprawdę to zrobiło bardzo dużo dobrego w społeczeństwie jeśli chodzi o popularyzację historii PMW...
Witaj
OK masz rację zainteresowanie dziejami Orła wzrosło niesamowicie dzięki w/w poszukiwaniom
Mnie poruszyły tylko dumne, wręcz pewniackie noszenie sie członków, w stylu my wiemy, my znamy, tam jest.
To jest jedyna moja uwaga do tego przedsięwzięcia.

pozdrawiam
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: tom »

moana pisze:
Mówią, że pierwsza wyprawa została przygotowana na początku roku i w czerwcu zrealizowana - 22 domniemane pozycje wraków, 12 potwierdzonych ale niestety żadna z nich to Orzeł
zatem kolejna runda przygotowań, analiza danych archiwalnych i latem 2015 nowa próba.
To będzie jazda - MW też się szykuje :-)
Moją troskę budzi jednak kwestia współpracy tej ekipy i MW. Jeśli to się będzie odbywało na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" i np. nasza MW przed wyprawą nie pozna dokładnych pozycji już sprawdzonych w czerwcu wraków i obszarów wokół nich - no to będzie pewien problem - należy wyeliminować ryzyko sprawdzania już zbadanego obiektu (lub obiektów) po raz drugi. Jest jeszcze kwestia inna - czy przyjęty do badań promień 15-milowy wokół podanej podczas wojny pozycji to nie za mało? A jak błąd pilota "Hudsona" wynosił np. 20 mil lub więcej?
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

tom pisze: należy wyeliminować ryzyko sprawdzania już zbadanego obiektu (lub obiektów) po raz drugi. ?
A kto sprawdzał i opisywał te wraki??? bo jeżeli Brytole to jakoś kur.a im nie wierzę w ich dobre intencje udzielania nam pomocy w poszukiwaniach.
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: tom »

Maniek555 pisze:
tom pisze:

należy wyeliminować ryzyko sprawdzania już zbadanego obiektu (lub obiektów) po raz drugi. ?
A kto sprawdzał i opisywał te wraki??? bo jeżeli Brytole to jakoś kur.a im nie wierzę w ich dobre intencje udzielania nam pomocy w poszukiwaniach.
Dotąd nikt Koledze nie odpowiedział? "Nasi" - wśród nich Hubert Jando. Ale nie wszyscy panowie z WB są tacy "źli" - a dokument o ataku "Hudsona" z 3 VI 1940 r. myślisz, że wziął się "z powietrza"? Bez tego chyba żadnych poszukiwań do tej pory w tamtym rejonie by nie było.
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

tom pisze:Dotąd nikt Koledze nie odpowiedział? "Nasi" - wśród nich Hubert Jando. Ale nie wszyscy panowie z WB są tacy "źli" - a dokument o ataku "Hudsona" z 3 VI 1940 r. myślisz, że wziął się "z powietrza"? Bez tego chyba żadnych poszukiwań do tej pory w tamtym rejonie by nie było.
O sorki umknęło mi to widocznie. Wiesz uważam, ze jeżeli ktoś, po raz drugi utajnia na kolejne lata fakty dot. tragedii ważnego dla nas okrętu, losów naszej załogi, którzy zresztą nastawiali swe tyłki za Anglików, jak również niejasne fakty śmierci naszego premiera to już dla mnie są skurwys...mi.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Wicher »

Nikt niczego nie utajnił. Ani razu. Nie wiem, kto tę bzdurę wymyślił - prawdopodobnie ci, którym się tyłków do TNA nie chciało ruszyć i nie potrafili się posługiwać j. angielskim. Co do "niejasnych faktów śmierci premiera" to IPN oddział w Katowicach parę lat temu sprawę przebadał i przedstawił wnioski takie same jak Brytyjczycy.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

Wicher pisze:Nikt niczego nie utajnił. Ani razu. Nie wiem, kto tę bzdurę wymyślił - prawdopodobnie ci, którym się tyłków do TNA nie chciało ruszyć i nie potrafili się posługiwać j. angielskim. Co do "niejasnych faktów śmierci premiera" to IPN oddział w Katowicach parę lat temu sprawę przebadał i przedstawił wnioski takie same jak Brytyjczycy.
Jak to mówią żydzi i Ty masz rację i ja mam rację, ale oboje nie możemy mieć racji. Wybacz, ale pozwolę sobie posiadać odmienne zdanie na temat braterstwa i prawdomówności Anglików w stosunku, dla niewygodnych dla nich sprzymierzeńców.oraz do okoliczności wypadku w Gibraltarze.
A tak na marginesie czy IPN , nazywana "Inkwizycją polityczną" działająca tylko na jednym kierunku ,prowadziło i pozytywnie wyjaśniło jakąkolwiek sprawę, która nie była popełniona przez Sowietów m, przez SB czy KBW???
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: cochise »

Jak to mówią? Jeśli fakty przeczą z góry zalożonej tezie tym gożej dla faktów...
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: tom »

A ja coraz więcej widzę zwyczajnych, życzliwych naszej sprawie ludzi właśnie stamtąd. Choćby ten gość z filmu zaprezentowanego w internecie przez ekipę z czerwca br. Mówi po angielsku - "To ważny okręt - więc muszą go znaleźć" i wyraźnie przykłada do tego ręki, pomagając i krążąc po interesującym nas akwenie. Więc apeluję o odrobinę refleksji.
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

ok zgadzam , Moja opinie nie dotyczy stanowiska zwykłych, normalnych ludków z W Brytanii. Dedykuję ją takim jak urzędasom, przedstawicielom marynarki, czy oficjalnych władz brytyjskich, oni raczej mają w dupie sprawę naszego Orła i Polaków. Słyszałem o próbach nawiązania korespondencji z w/w czynnikami, w sprawie ewentualnej pomocy , czy współfinansowaniu poszukiwań wraku Orla, przez dwie osoby naprawdę interesujące się tematem wyjaśnienia tajemnicy naszego okrętu. Z tego co wiem zostali olani, w sposób wysoce miły i kulturalny, ale dość jasny- w typowo brytyjskim stylu.
Jeżeli się mylę, czy ktoś może mnie oświecić i podać przykłady udzielonej stronie polskiej wymiernej pomocy , w poszukiwaniu Orła, przez oficjalne czynniki brytyjskie??? Rząd , wojsko, czy służby ratownicze????
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Wicher »

Przyłączam się do apelu Toma i sugeruję nie ciągnąć dalej tematu w "tę stronę" bo to zaniża poziom forum.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Maniek555 »

Wicher pisze:Przyłączam się do apelu Toma i sugeruję nie ciągnąć dalej tematu w "tę stronę" bo to zaniża poziom forum.
Forum jest po to żeby wyjaśniać wątpliwości, i żeby każdy miał możliwość przedstawić swój punkt widzenia w danym temacie, więc ponownie zadam pytanie Czy ktoś zna i może podać przykłady udzielonej Polakom wymiernej pomocy , w poszukiwaniu Orła, przez oficjalne czynniki brytyjskie????
Wicher pisze:<<< bo to zaniża poziom forum>>>
No to dość ostro Pan pojechał. Zadałem sobie trochę trudu i zapoznałem się z Pańskimi postami napisanymi w latach 2008-2010, proszę mi wierzyć, ze znalazłem kilka wpisów , których forma bardziej zaniża poziom forum, niż moje stanowisko na temat relacji Rząd Brytyjski- poszukiwania ORP Orzeł. Proszę , a nawet nalegam, zaprzestańmy się szczypać wzajemnie.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Wicher »

Taaa... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale pomarzyć dobra rzecz 8)
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Poszukiwanie ORŁA

Post autor: Miner »

Maniek555 pisze:Czy ktoś zna i może podać przykłady udzielonej Polakom wymiernej pomocy , w poszukiwaniu Orła, przez oficjalne czynniki brytyjskie????
kmdr dr Dariusz Grabiec, "Co odkryto podczas wyprawy ORP „Lech” na Morze Północne ?", Bandera 11/2013:
Mając na celu odnalezienie pozycji wraku ORP „Orzeł” Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej nawiązało kontakt ze swoim odpowiednikiem w Wielkiej Brytanii, tj. UK Hydrographic Office (UKHO). W ten sposób udało się uzyskać dostęp do danych zgromadzonych przez UKHO. Dane te zawierały informacje dotyczące wraków, które w czerwcu 1940 roku znajdowały się w rejonie działań ORP „Orzeł” na Morzu Północnym....
ODPOWIEDZ