Po co jakieś tam stowarzyszenie?

Sprawy związane z działalnością Stowarzyszenia

Moderatorzy: deglock, fdt

Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Po co jakieś tam stowarzyszenie?

Post autor: fdt »

Jest sprawą powszechnie znaną, że nie lubimy sformalizowanych form współpracy i działania... jednakże są pewne sprawy, których załatwić nie sposób bez formalnej struktury, stojacej za inicjatywami poszczególnych ludzi. W tym celu w kilku luda postanowiliśmy założyć stowarzyszenie, którego zadaniem byłoby podejmowanie inicjatyw, których poszczególni obywatele forumowicze (i nie tylko) ugryźć nie mogą. Sprawy formalne (czyli to co naprawdę nie jest aż tak bardzo istotne) są właściwie zakończone. Teraz pora na pomysły, sugestie i ... działania. Nie muszę chyba mówić, że wszyscy chętni do współpracy i pomocy są mile widziani. Nikt nikogo nie zmusza ani nie namawia do członkostwa... ale jak pewnie wiecie w liczbie siła... Zapraszam i pozdrawiam.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Fdecie!

Może jednak coś bliżej. Kto jest prezesem a kto skarbnikiem? Ile wynosi składka członkowska? Jaki status i jakie cele? Czy każdy może się przyłączyć (np. ktoś z Warszawy :D), jakie ma obowiązki i do czego to obliguje.... Czy są zebrania i czy jest na nich sprawdzana lista obecności?
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Prezesem został wybrany Michał Glock, wiceprezesem Lech Trawicki, skarbnikiem ks. Wawrzyniec Markowski (bardziej znany jako marwaj). Przewodniczącym komisji rewizyjnej (wewnętrzny organ kontroli) Andrzej Jaskuła… FDT dba o swój image i stwierdził że żadnych fukcji sprawować nie może ze względu na obowiązki służbowe związane ze swoją pracą.
Jeżeli chodzi o statut to wszystkich ciekawych proszę o adresy E-mail to statut po prostu poślę pocztę elektroniczną. Mój adres deglock@wp.pl
Ponieważ rozpoczęliśmy starania w pewnej grubszej sprawie na razie naszych działań nie ujawnię gdyż jestem przesądny i nie chcę zapeszać. Niemniej jednak wszystkich Forumowiczów zapraszam do wspólnych działań. Myślę że rąbka tajemnicy uchylę w przyszłym tygodniu.
Ponieważ pierwsze zebranie było zebraniem założycielskim wydaje mi się wskazane w stosownym czasie (II połowa maja lub początek czerwca) będzie zrobienie oficjalnego zebrania plenarnego (fajne słowo). Na zebraniu tym zostaną przyjęci wszyscy chętni w sposób przewidziany w statucie…Niestety działalność oficjalna jest związana z produkcją dużej ilości dokumentów...i podporządkowania się oficjalnym wymaganiom dla tego typu organizacji.
PZDR
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Statut przeczytałem i chętnie bym się zapisał, ale co ja mogę na tę odległość... nic :-(
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ