Wyślij maila. Pomóż ratować "Osę".

Sprawy związane z działalnością Stowarzyszenia

Moderatorzy: deglock, fdt

Awatar użytkownika
Slaw
Posty: 929
Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slaw »

Wysłane pod wszystkie podane adresy . Powodzenia!!!!


Pozwoliłem sobie na zapodanie prośby o wysyłanie maili na forum
"Pomorskie Forum Eksploracyjne" http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?t=2721- kilku kolegów miłośników historii przyłączyło się do akcji .
Slaw
Ostatnio zmieniony 2006-06-08, 07:00 przez Slaw, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kris
Posty: 103
Rejestracja: 2005-04-10, 21:32
Lokalizacja: Silesia

Post autor: kris »

Wysłałem :)
Venasque
Posty: 3
Rejestracja: 2006-01-16, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Venasque »

Wyslane :-) Zycze powodzenia! :D
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Outlook mi zdechł, ale wyślę przed końcem miesiąca :)
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Maile poszły...

Post autor: sian »

...zamieściłem też ogłoszenie na mojej stronie - przynajmniej 4 osoby wysłały, jak na razie. Nie za wiele, ale zawsze coś.
Uściski jak pociski
Sian
PiotrG
Posty: 195
Rejestracja: 2004-02-13, 12:33
Lokalizacja: Komorów

Post autor: PiotrG »

Wysłane :)
pefu
Posty: 138
Rejestracja: 2004-01-07, 20:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pefu »

Emaile wysłało jeszcze kilku znajomych.

Pozdrawiam
pefu
Awatar użytkownika
ds43
Posty: 75
Rejestracja: 2006-06-07, 09:39

Post autor: ds43 »

Wysłane :-)
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Poszło :ok:
Tadil
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-26, 07:37
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Tadil »

Witam wszystkich. Bardzo cenna inicjatywa. Podobna sprawa toczy się w Kołobrzegu. Wysłałem stosowny e-mail na biuro@radeksikorski.pl .
virtualbob
Posty: 46
Rejestracja: 2004-01-16, 22:13
Lokalizacja: Kabaty
Kontakt:

Post autor: virtualbob »

Wysłałem maila już dawno - czy jest jakiś efekt tej akcji?
darycho
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-13, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyślij maila. Pomóż ratować "Osę".

Post autor: darycho »

fdt pisze:Jeżeli znajdziecie chwilkę czasu i uważacie, że warto uratować choćby jedną "Osę" przed losem ORP "Warszawa", ORP "Dzik", ORP "Wilk" czy ORP "Grunwald" proszę skopiujcie poniższy tekst i wyślijcie go na podane adresy... i nie zapomnijcie go podpisać imieniem i nazwiskiem oraz z jakiego miasta/miejscowości jesteście. Z góry dziękujemy za wsparcie.
Zwracam się do się Pana z prośbą o pomoc w uratowaniu przed złomowaniem kutra rakietowego proj. 205 ORP Władysławowo lub ORP Świnoujście i o nieodpłatne przekazanie go lub sprzedanie za symboliczną cenę Stowarzyszeniu Lastadia z siedzibą w Elblągu.

Celem Stowarzyszenia Lastadia jest utworzenie w Elblągu opartej na wolontariacie placówki badawczej, która będzie propagować związki naszego miasta z szeroko rozumianą historią żeglugi i budownictwa okrętowego. Jednym z naszych statutowych celów jest zachowanie i udostępnianie publiczności oryginalnych zabytków techniki morskiej. Pozyskanie kutra projektu 205 umożliwi nam stworzenie atrakcyjnej oferty dla zwiedzających oraz pozwoli na zachowanie tej historycznej jednostki dla przyszłych pokoleń. Na kutrach tych w ciagu 40 letniego okresu ich służby słuzyły i zdobywały morskie doświadczenie tysiące polskich marynarzy. Idea pozyskania zabytkowego okrętu została życzliwie przyjęta przez władze miasta Elbląga, które zadeklarowały pomoc w przygotowaniu miejsca postoju zabytkowego kutra.

Inicjatywa ta wzorowana jest na podobnych przedsięwzięciach realizowanych w większości państw morskich na całym świecie. Również przykłady podobnych inicjatyw w państwach nadbałtyckich dowodzą, że są to działania uzasadnione merytorycznie jak również przynoszące wymierne korzyści lokalnym społecznościom. Ponadto jesteśmy przekonani, że ekspozycja kutra stanowiłaby liczące się i atrakcyjne uzupełnienie turystycznej oferty miasta Elbląga i województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Mam nadzieję, że przy życzliwym wsparciu Pana również w Polsce uda się zainicjować podobne działania z pożytkiem dla naszego wspólnego dziedzictwa morskiego.
adresy:

biuro@radeksikorski.pl
cimon@wp.mil.pl
rzecznik@mw.mil.pl
piotr.olowski@gdansk.uw.gov.pl
wojewoda@uw.olsztyn.pl
darycho
Awatar użytkownika
Kadlubek
Posty: 43
Rejestracja: 2005-01-13, 13:24
Lokalizacja: Warszawa/Dublin

Post autor: Kadlubek »

Wysłałem komplet. Trochę późno, ale może się przyda. A tak w ogóle to czy coś nowego wiadomo? 8)
Carton is the best !!
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Tak i ti sporo. Zwiedzalismy po raz II. 18 sierpnia, 19 była sesja na Błyskawicy. po zebraniu zarządu 31 wydamy zapewne jakiś komunikat. Dziękuje za wsparcie.
Ciowiec
Posty: 14
Rejestracja: 2006-07-29, 18:40
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: Ciowiec »

Wysłane
Paweł-NS
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-20, 12:59

Post autor: Paweł-NS »

Wysłałem :)
A czytaliście o stowarzyszeniu w najnowszym numerze w MSiO
Sprawa chyba nabiera rozpędu .. Oby tak dalej :D :D
ODPOWIEDZ