Niszczyciel min - Kormoran II

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: szafran »

Macierewicz najważniejszy w państwie? Zwykły urzędas a zachowujący się niczym bizantyjski król. Gdyby nie zależało mi na fotce podniesienia bandery to nie dałbym się temu prostakowi z ochrony towarzysza M. Jakim trzeba być imbecylem żeby pod czapką sprawdzać czy nie ma bomby?

A profesjonalnie nie sprawdzili bo z reguły trzeba pokazać sprzęt i zrobić nim zdjęcie. Matoły z ochrony towarzysza M, sprawdziły pieskiem i tyle. Zresztą po co robić krzywdę AM? On najlepiej sprawdza się na tym stanowisku i lepszego prezentu USA i Rosja nigdy nie będą miały.
Ostatnio zmieniony 2017-11-30, 13:10 przez szafran, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Kucharski

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Krzysztof Kucharski »

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: szafran »

Samolot to samolot a co mogłem mieć pod czapką i jak to mogło zagrozić Jaśnie Panu Ministrowi? Po prostu sprawdzają się opinie dotyczące tego pana i jego "odwagi". Przyszedł, coś tam obiecał (tak jak BH) i uciekł na lotnisko.
Krzysztof Kucharski

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Krzysztof Kucharski »

Żenujące są Twoje wypowiedzi odnoszące się do umundurowanego żołnierza, wykonującego swoje obowiązki służbowe, cytuję:
"Ja byłem u Kopacz i normalna procedura a tutaj musiałem przed burakiem z ŻW czapkę zdjąć żeby udowodnić, że nie mam nic czym mogę skrzywdzić jego pana."
oraz
"A profesjonalnie nie sprawdzili bo z reguły trzeba pokazać sprzęt i zrobić nim zdjęcie. Matoły z ŻW sprawdziły pieskiem i tyle. "
Podkreślenia moje.
Z mojej strony EOT.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: szafran »

Otóż nie był to umundurowany żołnierz tylko pan po cywilnemu. Do munduru mam jednak szacunek. Kontrolę można przeprowadzić normalnie w kulturalny sposób albo zgodnie ze standardami dyskoteki w remizie obsługiwanej przez lokalnych dresiarzy. Jak to mówią kadry decydują o wszystkim.

Dodajmy do tego jeszcze skandaliczną odległość publiczności od całej uroczystości i mamy obraz rządów tego pana.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Zazwyczaj jest tak, że im bardziej kogoś nie lubimy, tym trudniej nam o obiektywizm w stosunku do tej osoby, czyż nie Szafran? :wink:
Co mogłeś wnieść pod czapką? To zależy jaka czapka i jak głowa. W zasadzie ręczny granat zmieści się pod luźniejszą czapką wełnianą, a i pod basebolówkę można kilka petard włożyć. Ochrona nie jest od dociekań co można ukryć tu, czy tam, ale od zapewnienia bezpieczeństwa i (uwaga!) spokojnego przebiegu uroczystości. Gdyby ktoś rzucił kilka petard, to oczywiście nikomu by się pewnie większa krzywda nie stała, ale spokojnie już by nie było i wszystkie media pisałyby tylko o tym. Wszelkie służby traktują zazwyczaj bardziej surowo ludzi, którzy im się stawiają, komentują, albo choćby marudzą pod nosem. Może więc zauważyli Twoje negatywne nastawienie :roll: Jak nie wierzysz, to zacznij się stawiać policjantowi z drogówki :D
Szafran, robisz fajne zdjęcia i rób je nadal. Polityki nie rób.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: polsteam »

skoro był nieumundurowany, to skąd wiadomo, że był "burakiem z ŻW" ?...

Maciar jest ministrem, a ministrowie, formalnie, należą do najważniejszych osób w państwie, a takim należy się ochrona...

... i nie zmienią tego antypatie i idące za nimi epitety wpisujące się w retorykę i poziom KOD-owski czy tzw. Obywateli RP albo szmatławca "NIE".
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: polsteam »

szkoda, że to forum "chodzi" na nienowym engine i nie można np. dawać postom "lajków"

ten post dostałby przynajmniej jednego lajka:
Krzysztof Kucharski pisze:Żenujące są Twoje wypowiedzi odnoszące się do umundurowanego żołnierza, wykonującego swoje obowiązki służbowe, cytuję:
"Ja byłem u Kopacz i normalna procedura a tutaj musiałem przed burakiem z ŻW czapkę zdjąć żeby udowodnić, że nie mam nic czym mogę skrzywdzić jego pana."
oraz
"A profesjonalnie nie sprawdzili bo z reguły trzeba pokazać sprzęt i zrobić nim zdjęcie. Matoły z ŻW sprawdziły pieskiem i tyle. "
Podkreślenia moje.
Z mojej strony EOT.
nie doświadczyłem ze strony panów sprawdzających buractwa...

dywagacje - czy coś może być pod czapką, są trochę śmieszne... bo pracownik ochrony jest w sprawach ochrony w mniejszym lub większym stopniu profesjonalistą, bo przynajmniej został w tym zakresie przeszkolony, a w przypadku sprawdzanego, oburzonego koniecznością zdjęcia czapki, kompetencje w zakresie ochrony osób i zabezpieczenia imprez "mogą występować", ale "na dzień dobry" dla mnie nie są pewne.

śmieszne jest oburzanie się na konieczność zdjęcia czapki w takich okolicznościach, ale skoro już zdejmowanie czapki zostało "wywołane do tablicy" (w groteskowy raczej sposób), to zwrócę uwagę na to, co ktoś inny już tu wspomniał, czyli ewentualność wniesienie petardy... inną opcją do rozważenia, dla tych, którym brakuje wyobraźni na temat "co się zmieści pod czapką" jest np. "gwiazdka ninja", która może zranić, jeśli nie gorzej...
Ostatnio zmieniony 2017-11-29, 16:12 przez polsteam, łącznie zmieniany 1 raz.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: szafran »

Bo BOR nie przysługuje ministrowi ON. Politykę mam gdzieś tylko tak średnio podoba mi się traktowanie jak potencjalnego terrorystę. Byłem w tym roku w Redzikowie i ochrona na wysokim poziomie, ale z kulturą w przeciwieństwie do wczorajszego wydarzenia. Może jestem wrażliwy na polskie chamstwo? Jakby to chodziło o prezydenta czy prezesa rady ministrów to ok. Ale to zwykły urzędnik. Ale zostawmy płody rolne w spokoju bo jeszcze wylądujemy w polu. Jak niektórzy politycy ;)

Widzieliście jaka była odległość publiczności od samego wydarzenia?
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Marek T »

Przed akcją. Niestety, pogoda była licha, to i zdjęcie liche.
Załączniki
IMG_3475m.jpg
IMG_3475m.jpg (118.5 KiB) Przejrzano 7420 razy
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Peperon »

Tekst M. Dury na temat wczorajszych uroczystości w Gdyni. Podkreśla przy tym różnice z ich przebiegiem w latach poprzednich.

http://www.defence24.pl/705856,swieto-m ... w-niejasny#

Daje dużo do myślenia na ten temat podejścia MONa do takich uroczystości.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Marek T »

Peperon pisze:Tekst M. Dury na temat wczorajszych uroczystości w Gdyni.
W szczególności ani słowa o ewentualnych fregatach.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Orlik »

Żałowałem, że nie będę mógł uczestniczyć w uroczystościach w Gdyni, ale jak to teraz czytam, to przestaję...

PS. Mam prośbę do moderatorów, żeby wycięli ten "żandarmowy" wątek i przenieśli do psycholi... ;)
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Peperon »

Marek T pisze:
Peperon pisze:Tekst M. Dury na temat wczorajszych uroczystości w Gdyni.
W szczególności ani słowa o ewentualnych fregatach.
Chyba, że o żaglowych dla kolejnych flot :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Marmik »

polsteam pisze:nie doświadczyłem ze strony panów sprawdzających buractwa...
No cóż, nie zawsze jesteśmy na forum i nie wszystko widzimy.
Orlik pisze:Mam prośbę do moderatorów, żeby wycięli ten "żandarmowy" wątek i przenieśli do psycholi... ;)
Czy na pewno jest taka potrzeba? Nie sądzę.
Natomiast przydałby się mały komentarz. Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś z tej formacji był nieuprzejmy/nieprofesjonalny, bo samemu zdarzało mi się to zobaczyć na własne oczy lub usłyszeć na własne uszy. Niemniej, nie generalizujmy przypinając łatkę formacji i jak już coś to warto opisywać to w kulturalnych słowach, o co apeluję do naszego Kolegi, który poruszył ten wątek.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: szafran »

Poprawiłem bo nawet ŻW nie zasługuje żeby być kojarzona z takimi prostakami.

Jakość osoby kierującej MON przedstawiają te wypowiedzi
Za tym okrętem pójdą następne. Zostały już podjęte decyzje o budowie dwóch następnych, takich samych jednostek. Zostały już podjęte decyzje o budowie następnych okrętów, w tym okrętu „Ratownik”. Zostały już podjęte decyzje o wyborze w ciągu następnych kilkunastu dni naszego partnera w budowie co najmniej trzech nowoczesnych okrętów podwodnych wyposażonych w rakiety manewrujące.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz 28.11.2017 około godziny 13.00

Dzisiaj dostajemy okręt równocześnie mówimy otwarcie: dwa następne, już wkrótce zostaną zakontraktowane. Już wkrótce podejmiemy decyzje o budowie okrętów podwodnych. Już wkrótce podejmiemy budowę Ratownika.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz 28.11.2017 około godziny 14.45

Rychło podpiszemy decyzję o budowie dwóch następnych takich jednostek, a także rozstrzygnie się los produkcji nowoczesnych okrętów podwodnych, okrętów wyposażonych w rakiety manewrujące.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz 28.11.2017 około godziny 15.45
ODPOWIEDZ