Niszczyciel min - Kormoran II

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: polsteam »

Skoro jest... BALTOPS 2019 Putting Emphasis on Mine Warfare (https://www.defensedaily.com/baltops-20 ... /navy-usmc)

to dlaczego wystawiliśmy stare trałowce, a Kormorana nie pokazujemy na Baltops?...
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Orlik »

Bo stoi na stoczni? :roll:
szafran pisze:Póki co Kormoran w doku. Albatros jeszcze w czerwcu ma wyjść na powietrze.
Obrazek
EDIT
Poprawiłem się. :wink:
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Tymczasem na https://www.facebook.com/militarium.net ... _tn__=kC-R
"wyciekła" 8) koncepcja Trytona dla Kormoranów
Obrazek
Rysunki górne - wersja obecnie zamontowana na Kaszubie, dolne - wersja dla Kormoranów
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Peperon »

Radosna wieść z Remontowej...
https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28335

Radość mąci świadomość, że jest to ostatni - na razie - Kormoran.
Mam nadzieję, że będą jeszcze trzy. Mimo wszystko potrzebne, jak sądzę...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Piotr S.
Posty: 2284
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Piotr S. »

Peperon pisze:Radosna wieść z Remontowej...
https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28335

Radość mąci świadomość, że jest to ostatni - na razie - Kormoran.
Mam nadzieję, że będą jeszcze trzy. Mimo wszystko potrzebne, jak sądzę...
Tez mam taką nadzieje ,że będzie więcej niż trzy jednostki to faktycznie tak jak powiedział Szafran w czerwcu światło dzienne ujrzy Albatros .
Ciekawi mnie nowa wersja armaty Tryton czy akurat takie rozwiązanie jest najlepsze gdzie widać nie osłonięte mechanizmy może gdzieś na górny pokład by się to przydało min na Ślązaka zamiast dwóch armat 30 mm jakie tam zainstalowano.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Ponoć ta armata ma jednak jakąś osłonę otrzymać. Amunicja zimą zaraz pokryła by się lodem i byłoby po strzelaniu. Latem też nie powinna na słońcu leżeć...
Armata to jedno, ale ciekawe jakie zmiany zaszły w konstrukcji okrętu...
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Na FB Remontowa pochwaliła się ostępem prac przy Albatrosie https://www.facebook.com/RemontowaShipbuildingSa/
Dwie części kadłuba ustawiono 14 września dźwigiem na miejscu przyszłego wodowania.
Obrazek
Obrazek

Niniejszym ogłaszam rozpoczęcie narzekania na pofałdowane burty :lol:
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Piotr S.
Posty: 2284
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Piotr S. »

Pofałdowane burty wyglądają brzydko to fakt , ale zastanawia mnie to ,że teraz łączą dopiero połówki czemu tego nie zrobiono w hali ? ciekaw jestem czy tak było tez z Kormoranem.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Kormoran też "wyjechał" z hali w dwu częściach http://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=5417&start=96
Wtedy nie było to wyjaśnione, teraz piszą, że przenoszono dźwigiem obie części "na miejsce wodowania". Zapewne chodzi o nośność dźwigu. Kormorana wodowano dokiem pływającym. Ciekawe jak będzie z Albatrosem :roll:
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Peperon »

Waldek K pisze:...Niniejszym ogłaszam rozpoczęcie narzekania na pofałdowane burty :lol:
Nie ma co narzekać...
Widziałem fotki dużo, dużo większych okrętów z burtami takimi, jak na Albatrosie np. lotniskowiec typu Invincible :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Ja tam nie narzekam, tylko wkładam kij w mrowisko :clever:
Na podlinkowanym przeze mnie FB już jest "jazda na maksa" :lol:
Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o spawaniu, wie, że takie "efekty" są raczej nieuniknione
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Piotr S.
Posty: 2284
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Piotr S. »

Niszczyciel min Albatros nabiera kształtów https://www.defence24.pl/niszczyciel-mi ... -ksztaltow
aż trudno uwierzyć ,że ma być gotowy w styczniu 2020 .
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Wodowanie Albatrosa w czwartek, 10 października o 12.00.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Obrazek
Tymczasem "wróble" zaczynają ponoć ćwierkać o kolejnych "Kormoranach". No, no, pożyjemy zobaczymy... :roll:
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Piotr S.
Posty: 2284
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Piotr S. »

Brawo :brawo: za szybkie połączenie połówek wygląda na to ,że stopień wyposażenia obu połówek był bardzo duży skoro tak szybko ma być zwodowany ,termin oddania to styczeń czasu też nie wiele . Pytanie skąd takie newsy ,że mają być następne Kormorany?
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Niszczyciel min - Kormoran II

Post autor: Waldek K »

Piotrze, zespawanie kadłuba, to w sumie nie musiało aż tak długo trwać. "Położenie" kilkudziesięciu metrów spawu to w jedną dniówkę można zrobić. Na D24 M. Dura pisał, że termin oddania Albatrosa jest nierealny i na pewno będzie opóźnienie.
Co do dalszych jednostek, to oczywiście tylko plotki z https://pl-pl.facebook.com/pages/catego ... 729302079/
...
Stowarzyszenie Entuzjastów Okrętu ORP Ślązak Mieczniki wciąż ewoluują, ale możliwe bardzo że Kormoranów będzie więcej niż 3 jednostki ;)
S... R... ale nie w naszej flocie ?? Wątpię w domówienie ich przez MON?
Stowarzyszenie Entuzjastów Okrętu ORP Ślązak W naszej i to z różnych względów.
S... R... a tak w procentach na ile jest to wiarygodne i pewne?
Stowarzyszenie Entuzjastów Okrętu ORP Ślązak Przed wyborami prawie nic tu nie jest wiarygodne i pewne ;) Na ten moment to od wróbli, ale dobrze poinformowanych. Ale co będzie później zobaczymy.
To z dyskusji pod ogłoszeniem o wodowaniu Albatrosa
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
ODPOWIEDZ