JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

I to jest pozytyw. Chętnie przytulę album szczególnie wydany własnym sumptem przez pasjonatów bo to dzięki nim wszystko się kręci. Mimo, że nie mają tego w swoich obowiązkach jak niektórzy ;)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Peperon »

Marmik pisze:Ja bardo proszę o ostudzenie emocji, bo dyskusja zmierza na bardzo złe tory.

...Z bardziej optymistycznych spraw, już za chwileczkę będzie można nabyć album "Polskie okręty w malarstwie Grzegorza Nawrockiego"...
Coś więcej dasz radę powiedzieć o albumie ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Wicher »

Ze swojej strony dodam tylko, że prócz tego co robimy z Ramm'em na PNiC udało mi się namówić kolegów z Fine Waterline by tematem przewodnim naszej ekipy na najbliższej wystawie modelarskiej 2018 IPMS Scale Model World w Telford była właśnie 100 rocznica utworzenia PMW. A ekipę mamy silną - Mike McCabe, Jim Baumann, Don McKeand - wszyscy coś przygotowują. Będę i ja, nie tylko ze swoimi modelami ale również z pocztówkami Marmika.

Poza tym w miesięczniku Warship IFR pojawił się dwuczęściowy artykuł mojej skromnej osoby o historii MW RP, duża relacja z parady w Gdyni ze zdjęciami Dawida Kamizeli oraz jego dwuczęściowy artykuł na temat modernizacji MW (a raczej planów bo wiadomo jak ta modernizacja idzie...).

Co do Orkana - było PCiN na TT oraz IG, było WBH na TT i FB. Czy to dużo? Nie, zdecydowanie za mało. W UK odnosi się godniej każdego roku do 11 listopada niż u nas została uczczona 100 rocznica istnienia MW RP...
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Ale chyba nie masz tego w swojej umowie bo robisz to prywatnie i bez etatu?

Co do Orkana to dobry byłby film pokazujący historię tego okrętu i jego współczesnego imiennika z lekkim przekazem podprogowym o potrzebie większych nowych okrętów. Dwie instytucje czyli MW i MMW mogłby wówczas razem kolektywnie zadziałać i puścić w świat.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: AdrianM »

A tak na poważnie jeśli już wchodzimy w sfere oddziaływań podprogowych na temat większych okrętów... To jakoś mam wrażenie, że już od dłuższego czasu posługujemy się "halunami" i tu raczej kolejne mocne środki oddziaływania raczej nie pomogą, a co najwyżej pogłębią tylko ten odlot :( . Decyzja ws. Homara odsunięta na kolejny rok więc może kubełek zimnej wody? ;)
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: domek »

bla bla bla test
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Marmik »

Peperon pisze:Coś więcej dasz radę powiedzieć o albumie ?
Nic wielkiego. Wałkujemy ten sam materiał (bo nowego niewiele przybywa) w coraz to nowszej i mam nadzieję doskonalszej formie.
W Polsce całe tłumy walą by wydawać albumy z obrazami :wink: (chyba zwłaszcza na stulecie), więc Grzegorz Nawrocki uciekł przed tymi tłumami i jego prace wydają Holendrzy. Niemniej postanowiłem zrobić jakiś mały test. Może się uda. Na popularność Playboya z Shazzą nie liczę, ale być jakby ktoś chciał na gifta to nada się jak znalazł. Album liczy sobie 21 kart bardzo dobrego kredowego lekko matowego papieru. Okładka twarda z gąbką i lakierowana. A grubość albumu to i tak wychodzi 1 cm. Na kartach sami znajomi z serii pocztówkowej plus jedna nowość i trochę od kuchni (szkice). Cena niestety powalająca bo może wyjść ok. 60 zł albo i więcej. Sorry, ale nie ma kompromisu kosztem jakości. Drogi interes jak na tak małą objętość, ale drukujemy tyle ilu chętnych więc nawet jak będzie tylko jeden to i tak dostanie. Towar raczej dla koneserów, nad czym ubolewam, bo zawsze chciałem docierać do szerokiego grona :(.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Dobrze wiesz, że nawet jak wydacie chusteczki higieniczne na których opakowaniu będzie obraz pana Nawrockiego to od razu będę ustawiał się na liście kolejkowej.

PS. Przy okazji mój kalendarz wkrótce pojawi się w dystrybucji więc wiecie gdzie mnie szukać ;)
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: jogi balboa »

Na wodach Nigeryjskich porwano podobno polskich obywateli. Gdyby tak MW wysłała okręt wojenny z grupą antyterrorystów, którzy spektakularną akcją zwrócili uwagę na ten zdawałoby się niepotrzebny Polsce rodzaj sił zbrojnych. To by była chyba najlepsza promocja, przynajmniej w porównaniu do budowania muzeów i organizowania jakichś tam festynów.
Oczywiście do tego przydałby się okręt o odpowiedniej autonomiczności, żeby się w rozsądnym czasie przebazował. Albo najlepiej krążył już na miejscu. Nie musi być nowy :wink:
Taka mnie fantazja naszła, gdy tak sobie słucham o budowaniu jakichś fortów :)
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Maciej »

Ależ, dokładnie tak!

Pozdrawiam,
Maciej
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: domek »

Mistral- by był potrzebny przynajmniej i wola polityczna wypowiedzieć Nigeri akt wojny czy jakoś tak :P Przynajmniej jak się tam pchamy oficjamnie z armią :P
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: AdrianM »

A za przeprowadzenie takiej akcji przyznal bym nagrode im. Zbigniewa Brzezinskiego - oby poszlo lepiej niz ta w Iranie ;).

A tak na powaznie to chyba w Iraku nasz Xavery uczestniczyl w roznych akcjach z komando - czy to znaczy, ze okret takich rozmiarow jest zbyt slaba promocja dla MW?
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: oskarm »

Tylko rozpoznanie i wiele elementow wsparcia dostarczali tam Amerykanie. Sama akcja byla tez latwiejsza niz ewentualna w delcie Nigru.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: AdrianM »

Wiem. Dlatego przy okazji takich pomyslow zwyklem przypominac o naszych watkach w tego typu akcjach ;) - no bo chyba bysmy nie chcieli, zeby przez nieopatrzna decyzje MW polegla niczym prezydentura Carter'a? Pomijajac juz aspekty prawne i polityczne, o ktorych domek wspomnial :)
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: jogi balboa »

Obicie piratów to byłby polityczno-militarny policzek dla rządu Nigerii.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: AdrianM »

Marmik, kiedy kwalifikujemy wpis jako do usunięcia? W momencie kiedy nie wnosi nic do wątku? Czy też kiedy niesie ze sobą głupote absolutną?
ODPOWIEDZ