JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: marek8 »

No właśnie - sami oceńcie czy tego typu polityka świadczy o tym, że sama MW chce się czy to promować czy choćby tylko poszerzyć krąg nią zainteresowanych... Jakby chciała to by bez problemu mogła ma środki i ludzi - ma wszystko... ale może nie musi się starać ani w zasadzie o nic zabiegać?
Oczywiście jest też i druga strona zagadnienia jakim jest pewna dziwna tradycja wydawania takich śladowych nakładów, które przecież co najmniej od lat 70 -tych były -ale to chyba niekonicznie w myśl intencji autorów pomysłu - okazją do dodatkowego zarobku dla przypadkowo nimi obdarowanych ale... tak po prawdzie te niewprowadzone do sprzedaży książki są wbrew pozorom do zdobycia - przynajmniej w sensie dostępu do nich - egzemplarz obowiązkowy nawet w takim przypadku musi pójść w pewne miejsca a stamtąd można je ściągnąć...
Dziś nie są to też aż takie rarytasy na wygłodzonym rynku jak w latach 60-70 tych a dzięki jednoosobowemu wysiłkowi p. Rochowicza w zasadzie wiemy o powojennej MW już prawie wszystko (a przynajmniej bardzo dużo i ciekawych rzeczy) bo naprawdę niewiele już zostało jakichś obojętnie czy światłych czy mrocznych "tajemnic"...
U nas z flotą jest jak z naborem do KK - wszystko jest tak oczywiste i ma tak przetarte szlaki, że zupełnie ale to zupełnie nie trzeba nic robić - samo się zrobi... :clever:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Peperon »

dolek2 pisze:...czemu kuźwa nie po polsku :?: :?: :?:
Bo musiałaby być tańsza, żeby cokolwiek się sprzedało.
A tak jest sprzedawana po 25 euro...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Podobnie jest z serią Polish Wings. Też po angielsku, ale cóż po prostu chcą na tym zarobić pieniądze.

Szkoda, że wojsko marnuje pieniądze na działalność, która praktycznie nie przynosi pożytku. Bo jak można edukować jak nie jesteś w stanie dotrzeć do ich materiałów? Wystarczyłoby umieścić pdf jeżeli nie mogą sprzedawać. Nie jest to idealne rozwiązanie ale chociaż coś. Choć z drugiej strony może dostosowali się do poziomu analfabetyzmu Polaków i ich wiedzy historycznej na poziomie szkoły podstawowej. Bo w takim społeczeństwie żyjemy...

Ale etaty są, działalność odhaczona więc po co więcej. Idealnie pasuje...
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: crolick »

Pisane 85 lat temu, a aktualne do dziś (dół strony) :roll:
Obrazek
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Peperon »

crolick pisze:Pisane 85 lat temu, a aktualne do dziś (dół strony) :roll:
Tylko kto ich dzisiaj do tego zmusi, żeby to zrobili ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Orlik »

Eee tam, a czy ktoś poza żołnierzami czyta dzisiaj Polskę Zbrojną, albo Przegląd Sił Zbrojnych? :gazeta:
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Peperon »

A czy muszą się ograniczać tylko do tych czasopism ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Przecież wiadomo, że to nikogo nie interesuje więc lepiej dać kolejny tekst o pancernikach.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Orlik »

Peperon pisze:A czy muszą się ograniczać tylko do tych czasopism ?
Nie muszą, ale w tym przypadku chodziło o Polskę Zbrojną. Przed wojną żołnierze też mogli pisać w prasie popularnej (i to robili), ale w Rozkazie dziennym KMW do tego nie zachęcano. ;)
szafran pisze:Przecież wiadomo, że to nikogo nie interesuje więc lepiej dać kolejny tekst o pancernikach.
No właśnie nie byłbym taki pewny, co ludzi interesuje. Po nastaniu w MSiO nowego rednacza pismo zdryfowało w kierunku "przeglądu morskiego" i mam wrażenie, że nie wpłynęło to najlepiej na wyniki sprzedaży.
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Wczoraj była rocznica podniesienia bandery na ORP Orzeł. Oczywiście przemilczana. Gdyby chodziło o strefową opl, rysowanie kółeczek na mapie Bałtyku czy hejtowanie pewnego portalu to mielibyśmy dziesiątki wpisów. Orła wszyscy mają gdzieś. A to byłaby świetna okazja do pokazania czym są okręty podwodne i jakie mamy perspektywy na ich przyszłość w służbie MW.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Orlik »

A kto zabrania publicystom o tym pisać i dyskutować? :shock:

Bo jeśli chodzi o MW, to był już admirał, który coś tam powiedział i właśnie pożegnał się z mundurem...
http://3fo.wp.mil.pl/pl/1_946.html
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

Jeśli tylko ktoś jest z okolic Krakowa to serdecznie zapraszam na takie skromne spotkanie z nurkami którzy odnaleźli wrak ORP Kujawiak. Przyjadą z USA i z Malty oraz z Polski). Będzie pokaz filmu z poszukiwań, dzwon okrętowy z ORP Kujawiaka, luneta z Błyskawicy, stary hełm nurka itp.
Inicjatywa jak najbardziej prywatna i pokrywana z prywatnych funduszy.
Myślę że tak też można promować PMW.
Załączniki
49938372_521123261724855_2982138369347158016_n.jpg
49938372_521123261724855_2982138369347158016_n.jpg (106.01 KiB) Przejrzano 7328 razy
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Orlik pisze:A kto zabrania publicystom o tym pisać i dyskutować? :shock:

Bo jeśli chodzi o MW, to był już admirał, który coś tam powiedział i właśnie pożegnał się z mundurem...
http://3fo.wp.mil.pl/pl/1_946.html
Wojskowi wiadomo, że się nie wypowiedzą na ten temat. Ale ci wszyscy specjaliści od MW i eksperci mogliby na pierwszym Orle zbudować ciekawą narrację. No, ale promowanie właściwych produktów przemysłu zbrojeniowego nie zrobi się samo. Tak samo jak mapka z kółeczkami na napie Bałtyku ;)
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Marmik »

Marmik pisze:To są tzw. kioskowce z czasów PRL dostępne w niewielkiej cenie w większości kiosków Ruchu, a czasami też w księgarniach. Dziś osiągają astronomiczne ceny.
Wykonanie tego rodzaju figurki to dla modelarza figurkowego jedno popołudnie. Potem matryca i produkcja seryjna. Największy problem to malowanie, ale przy zastosowaniu niebieskiego plastiku malowanie serii próbnej można zrobić ręcznie.
Byłem ciekaw czy się da i sam zacząłem się troszkę bawić. Rdzeń, greenstuff i farbki w ruch. Wydawało mi się, że jest nieźle, ale dziś dotrały do mnie kioskowce i okazuje się, że skala 1:32 to jednak za mała jest. Może 1:24. Chyba nawet nie warto kończyć tej co zacząłem. A może jednak dorobić kordzik i zrobić kilkanaście kopii?
IMG_2181A.JPG
IMG_2181A.JPG (74.04 KiB) Przejrzano 7218 razy
IMG_2184A.JPG
IMG_2184A.JPG (74.18 KiB) Przejrzano 7218 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: AdrianM »

Fajnie to wyszło szkoda by tego nie pociągnąć. Te większe pamiętam, że w rączkach fajnie się trzymało. Nawet po moich dzieciach widziałem, że też wolały takie nie dające się schować w ręce. Masywniejsze wydają mi się bardziej wygodne w zabawie. Miałem też sporo tych malizn i jak się zebrało dość spore już siły lądowe to zauważałem przewagę nad tymi większymi w układaniu całego pola bitwy w pokoju (a mieszkaliśmy wtedy w standardowym M2 na 36m2) - a potrzebowałem jeszcze miejsca na rozwinięcie operacyjne związków taktycznych. Z tymi większymi to sprawa była taka, że głównie rycerzy miałem i tu bardziej rozgrywały się indywidualne pojedynki, a pojedynki mogłem rozgrywać na biurku jak rodzeństwo zablokowało podłogę. Marynarze też bardziej podobali mi się w tej większej wersji. Tak ze zdjęcia to naprawdę ciężko powiedzieć czy za małe, ale jakby się chciało wymieszać ze starymi to dysproporcja może trochę przeszkadzać w dobrej zabawie.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Toff »

Największy problem to malowanie, ale przy zastosowaniu niebieskiego plastiku malowanie serii próbnej można zrobić ręcznie.
Przede wszystkim nie plastik, bo ten nadaje się jedynie do dużych nakładów (naprawdę dużych), ale żywica. Barwiona na niebiesko.
I koniecznie projekt 3d (w dzisiejszych czasach to już nie ekstrawagancja, ale norma), następnie wydruk i powielenie w żywicy. Jeśli chodzi o skalę to celowałbym w 54mm (tudzież dodatkowo 28mm).
Można pójść w stronę prostego modelu, coś bardziej w stylu pionka do gry (czy też "kioskowca"), można pokusić się o model w dynamicznych pozach, w kilku częściach do montażu. Dzisiejsza technologia projektowania i produkcji daje mnóstwo możliwości. W razie czego służę radą i pomocą w nawiązaniu kontaktu z potencjalnym producentem ;)
A jeśli już myślimy o kolekcjonerskiej serii, to jej wydanie można oprzeć o serwis crowdfundingowy typu PolakPotrafi czy WspieramTo. Odpowiednio poprowadzona kampania daje możliwość zebrania odpowiednich funduszy i skutecznego wypromowania produktu.
ODPOWIEDZ