ORP Burza

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Marek-1969 pisze:8x100 plus 12x37. Prawdziwy krążownik p. płot.!
Uzbrojenie ORP Burza to : 4 działa kal. 100 mm ; 4 x II działa PLOT kal. 37 mm ; 4 miotacze bomb głębinowych; 1 zrzutnia bomb głębinowych. Do krążownika było mu daleko.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Powrót z Kołobrzegu. Odwiedziłem tam skansen morski z pozostałościami po ORP Burza. Zdjęcia w następnej relacji.
A tym razem zdjęcia z mojego archiwum.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-02, 17:14 przez Storm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Pamiątki po ORP "Burza" w Skansenie Morskim w Kołobrzegu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-02-11, 20:30 przez Storm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Bardzo spodobało mi się zdanie które znalazłem na FB. " 100 okrętów na 100-tu lecie Odzyskania Niepodległości" . Ale to na razie jest w sferze marzeń. Chociaż te trzy zdjęcia mamy w realu. Kolejno zdjęcie z roku 1975. (S)
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-02, 16:57 przez Storm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Kolejne zdjęcia znalezione w sieci. Z lata 1975 roku. (T)
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-02, 16:58 przez Storm, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Pozostałe pamiątki po ORP Burza z Gdyni, Przemyśla, Świnoujścia i od osób prywatnych.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-02, 17:11 przez Storm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: ORP Burza

Post autor: m_k »

Andrzej Ciszewski pisze:Nie koniecznie temat Gromów powinien się znleść w tym dziale, ale skoro tu został zapoczątkowany to może warto go wyczerpać.
We wcześniejszych postach Marmik pisał o parkach amunicyjnych na Gromach. Uderzyła mnie mała ilość pocisków 120mm, jakie można było w nich składować;raptem po 10szt. Przeglądając zdjęcia zauważyłem, że były na tych okrętach 2 rodzaje parków . Np.; przy ścianie szpardeku rufowego wąskie (przyjmijmy, że na 10 naboi), a na pokładzie przy dziale nr 3 szersze. Wygląda na to, że mogło się tam pomieścić 15 pocisków. Tak więc na każde działo przypadało po 30 pocisków. Trzy parki po 10szt dla działa nr 4, oraz dwa po 15 dla działa nr 3. Na poniższym zdjęciu wstawiłem wycinek parku ,,przyściennego” starając się zachować proporcje, ułatwiające porównanie szerokości obydwu magazynów. Zdjęcie zasadnicze pochodzi z ksiąki W Cygana,, Granatowa załoga”.
Zapewne masz rację, co do parków rufowych, ale spójrz proszę na to zdjęcie. Jest małej rozdzielczości, ale wydaje mi się, że parki przy przednim dziale były stosunkowo duże a przy górnym .... Jakoś nie mogę się ich dopatrzyć, choć może to przez jakość zdjęcia. Jest tam jakiś zarys drzwiczek, tylko czy to park?
Załączniki
parki_1.jpg
parki_1.jpg (80.48 KiB) Przejrzano 7897 razy
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
dolek2
Posty: 213
Rejestracja: 2013-08-22, 22:00
Lokalizacja: Konin koło Lichenia

Re: ORP Burza

Post autor: dolek2 »

m_k pisze:Zapewne masz rację, co do parków rufowych, ale spójrz proszę na to zdjęcie. Jest małej rozdzielczości, ale wydaje mi się, że parki przy przednim dziale były stosunkowo duże a przy górnym .... Jakoś nie mogę się ich dopatrzyć, choć może to przez jakość zdjęcia. Jest tam jakiś zarys drzwiczek, tylko czy to park?
Co do parków amunicyjnych kal 120 mm dla Gromów sprawa wyglądała tak: działa nr 1, 2, 3 posiadały po dwa parki mieszczące po 15 naboi a dla działa nr 4 były trzy parki mieszczące po 10 naboi. Informacje za WLU nr 143 "Artyleria okrętowa" str 14(jest tam błąd, powinno być po dwa parki) a na str 13-14 są fragmenty oryginalnych planów z rozmieszczeniem tychże. Są również rysunki samych parków ... :gazeta: :gazeta:

m_k - odebrałeś przesyłkę poleconą ??? Masz tam wszystko co napisałem wyżej :D :D :D
Ostatnio zmieniony 2018-08-21, 11:26 przez dolek2, łącznie zmieniany 1 raz.
....bunkrów nie ma, ale też jest zaj...cie ...
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: ORP Burza

Post autor: m_k »

dolek2 pisze:
m_k pisze: m_k - odebrałeś przesyłkę poleconą ??? Masz tam wszystko co napisałem wyżej :D :D :D
Sorki, jeszcze nie doszła :D to dlatego taki niedouk jestem :aniol:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
dolek2
Posty: 213
Rejestracja: 2013-08-22, 22:00
Lokalizacja: Konin koło Lichenia

Re: ORP Burza

Post autor: dolek2 »

m_k pisze:Sorki, jeszcze nie doszła
Doszła, doszła tylko została awizowana ....

Sorry za prywatę :)
....bunkrów nie ma, ale też jest zaj...cie ...
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: ORP Burza

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Może dobrze by było, gdyby Admin przeniósł ostatnie wpisy o Gromach wo właściwego działu.Tu zaśmiecamy tylko wątek o Burzy. A co do meritum, czyli parków amunicyjnych na B i G, to rysunki zamieszczone w WLU 143 pochodzą chyba z wcześniejszych propozycji ich rozmieszczenia, bo w rzeczywistości ich ustawienie było inne.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: ORP Burza

Post autor: m_k »

Andrzej Ciszewski jeśli możesz, to przybliż mi temat, proszę :D
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

No to się napracowałem, aby odtworzyć zdjęcia na tym forum. Najpierw upadło wstaw.org, Zamieniłem ja na Zapodaj.net. I co widzę już na początku zaczęły mi znikać zdjęcia. Troszkę się zdenerwowałem. Zacząłem szperać. I co się dowiaduję. Że pliki w zapodaj.net są przechowywane tylko trzy miesiące i po tym czasie są usuwane z netu. I znowu cała praca poszła w diabłu. Już powoli mam dość ciągłych poprawek strony. Śpieszcie się bo za trzy miesiące zdjęć tych nie będzie. (U)
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-11, 21:34 przez Storm, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hiryu
Posty: 35
Rejestracja: 2005-02-09, 13:33
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: ORP Burza

Post autor: Hiryu »

Storm pisze:(...) pliki w zapodaj.net są przechowywane tylko trzy miesiące i po tym czasie są usuwane z netu. I znowu cała praca poszła w diabłu. Już powoli mam dość ciągłych poprawek strony. Śpieszcie się bo za trzy miesiące zdjęć tych nie będzie.
A nie lepiej umieścić zdjęcia np. na "Elektrodzie". Wstawiałem tam swoje zdjęcia dla innego forum kilka lat temu i do tej pory są widoczne.
Link do dodawania zdjęć: https://www.elektroda.pl/rtvforum/obraz ... d2250100d5. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Ewentualnie Zdjęcia Google lub Dropbox.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Pierwsza próba z elektrodą.pl
Obrazek
I działa.
Awatar użytkownika
Storm
Posty: 515
Rejestracja: 2013-08-07, 16:09

Re: ORP Burza

Post autor: Storm »

Zaskakuje mnie popularność tej strony. Przekroczenie 95000 wejść. Imponujące.
Dla oglądających, kolejne zdjęcia odzyskane po stracie. Już się pogubiłem. (V)
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ