Wieści z MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Wieści z MW

Post autor: oskarm »

MW prostuje bzDury o niesprawności systemów OPL na naszej fregacie
:wink:
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Faktycznie prawdziwy sukces. Po 18 latach pierwsze strzelanie.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Wieści z MW

Post autor: oskarm »

Zgadza sie, takie strzelania powinny sie odbywac czesciej.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Wieści z MW

Post autor: marek8 »

Tak, nie rzadziej niż raz na 15 lat ;) - teraz to już mamy raczej do czynienia z tańszą formą utylizacji pocisków, których resursy zbliżają się już pewnie do finiszu.
A tak w ogóle to zarzuty niesprawności uzbrojenia plot to dotyczyły Phalanxa a tu raczej jakoś nikt nie zdołał niczego udowodnić... :x Swoją drogą wysłanie pewnego razu okrętu ze zdemontowaną lufami tegoż ostatniego było już chyba przesadną formą nonszalancji...
No i co jest jakichś filmik czy znowu tylko notka na 27 stronie? :( No bo skoro "możemy" to możnaby nie tylko Rosji ale może też podatnikowi tak po prostu "pokazać"? NO chyba, że to tajne :boje:
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Wieści z MW

Post autor: oskarm »

gdzieś około 20:20
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/nasza ... ym-temacie
Uwaga na inne bzDury typu: korweta i 32 pociski jednocześnie...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Zakończono z wynikiem pozytywnym badania kwalifikacyjne Okrętowego Systemu Uzbrojenia 35 mm (OSU 35) Tryton
źródło TT Remigiusza Wilka

A SM-1 powinny być masowo odpalane kiedy zbliża się koniec resursu i to jeszcze w parze z drugą fregatą.

Warto też dodać, że to Czernicki robi rejs niepodległości po Bałtyku a nie inna jednostka MW RP.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Wieści z MW

Post autor: oskarm »

Jeszcze filmik ze strzelań:
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Wieści z MW

Post autor: Waldek K »

Wszystkim wyzłośliwiającym się na MW, że po nastu latach użytkowania OHP-ów wystrzelono z nich pierwszy raz rakiety, polecam to:
https://portalstoczniowy.pl/wiadomosci/ ... oon-video/
Belgijska marynarka wojenna podała, że 30 maja br. fregata klasy Karel Doorman F931 Louise-Marie po raz pierwszy wystrzeliła przeciwokrętowy pocisk Harpoon.
...
Fregata Louise-Marie została zbudowana przez Damen Schelde Naval Shipbuilding i do służby w holenderskiej marynarce weszła w listopadzie 1991 r. pod nazwą Willem van der Zaan.
Żeby nie było - też nie uważam, że to jakieś wielkie osiągnięcie, ale jak widać, jeśli z tego powodu ktoś jest skłonny zakwalifikować nas do "trzeciego świata" to jednak jesteśmy tam w dobrym towarzystwie... :?
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Wieści z MW

Post autor: Waldek K »

„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Tymczasem pierwsze ujęcia z budowy H-11 Bolko :)
http://odwaszegofotokorespondenta.blogs ... lding.html
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Wieści z MW

Post autor: p11c »

Holownik spoko.
Ale czemu na stronie ??

Enfant terrible polskiej wojskowości i historyczny chuligan fotografuje wszystko co militarne, historyczne i pomorskie


Poza nim nikomu nie zależy na promocji PMW ?

Jakoś dawniej było to prostsze, kupowałem MORZE i wiedziałem mniej więcej co się działo i co będzie.
Pewnie były zakłamania itd. ale wiedziałem czego się mam trzymać.
Teraz mam kilka mórz ??? tzn, kilka wydawnictw z morzem w tle i nie koniecznie jestem na bieżąco, muszę szukać, korygować, śledzić w necie. a na koniec się okazuje ze info jest na prywatnej stronie miłośnika morza i floty.
W każdym razie pomimo szczerego zainteresowania mam średnie wyobrażenie o tym co jest i o tym co się dzieje.
A jakie wyobrażenie o PMW ma kompletny laik ??
Komuś na tym zależy ? Czy może znów ja jestem ten najgorszy ? :(
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

@p11c

Obawiam się, że tylko rakiety obecnie kogokolwiek interesują - cóż takie czasy :(
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Czuję się wywołany do odpowiedzi więc lekko zaznaczę, że Remotowa posiada dość specyficzną politykę informacyjną. Próbowałem bliżej nawiązać współpracę lub zwyczajnie mieć informacje (nie w dniu wydarzenia) aby wcześniej żeby to wszystko zaplanować. Zdarzają się dobrzy ludzie, którzy poinformują mnie, że warto wybrać się na wycieczkę z aparatem i tragarzami ;) Więc korzystam z tej okazji i prywatnie, za własne środki (a nie sponsorowanie przez firmę XYZ) i w wolnym czasie robię to co mogę. Dodam również, że mam dość dobre statystyki odnośnie materiałów o MW RP i widać, że ludzie szukają informacji o tym rsz.
X_ray
Posty: 34
Rejestracja: 2009-04-07, 15:40

Re: Wieści z MW

Post autor: X_ray »

AdrianM pisze:@p11c

Obawiam się, że tylko rakiety obecnie kogokolwiek interesują - cóż takie czasy :(
Tylko? Nie. Bardziej? Tak.

Jednak zawinięcie jakiejś fregaty czy korwety przyciągnie więcej "kliknięć" niż pokazanie nowego holownika dla naszej MW.

Smutne? Zapewne, ale taka jest prawda.

Gdyby zamiast holownika była mowa o nowym OP czy okręcie nawodnym dla naszej MW zapewne zainteresowanie było by większe.
szafran pisze: Więc korzystam z tej okazji i prywatnie, za własne środki (a nie sponsorowanie przez firmę XYZ) i w wolnym czasie robię to co mogę. Dodam również, że mam dość dobre statystyki odnośnie materiałów o MW RP i widać, że ludzie szukają informacji o tym rsz.
Możesz wskazać kto według Ciebie robi to nie za "prywatne środki" lecz jest "sponsorowany przez firmę XYZ"? Bardzo mnie to ciekawi bo jak znam w dużym stopniu środowisko dziennikarzy zajmujących się tą tematyką w naszym kraju to znakomita większość robi to po właściwiej pracy a nie jako tą pracę. Dlaczego? Bo właśnie nie idzie na tym wyżyć.

Ale rozumiem że teorie spiskowe są w narodzie silne. :wink:
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Jakoś niektórym nie przeszkadza oskarżanie o branie pieniędzy od Francuzów przez pewnego redaktora ;) Polski tort jest atrakcyjny dla wszystkich więc nie sądzę aby inne firmy (jak Raytheon) nie płaciły żeby pisać o nich same superlatywy.

Średnio też się zgodzę, że holownik jest nieatrakcyjny bo widzę u siebie spore zainteresowanie tym tematem.
X_ray
Posty: 34
Rejestracja: 2009-04-07, 15:40

Re: Wieści z MW

Post autor: X_ray »

Oskarżanie? Gdzieżby. To po prostu stwierdzenie faktu a dowody są dostępne dla każdego w postaci artykułów które szanowny ekspert produkuje na D24. Artykułów które tylko i wyłącznie w samych superlatywach opisują 2 firmy. Francuskiego Navala i holenderskiego Damena. Sprawdzenie tego wymaga poświęcenia 5 minut i użycia szukajki na owej witrynie.

Fakt że owy ekspert pracuje dla owych firm jest rzeczą oczywistą z której zdają sobie sprawę tak oficerowie naszej MW jak też przedstawiciele prasy czy innych firm. Znasz kilku z oficerów którzy mogą Ci to potwierdzić. Zapytaj.

To jak się zafiksowałeś natomiast na tego Raytheona to inna kwestia. Jesteś w stanie podać spis publikacji w których dane osoby wychwalają produkty owej firmy ignorując jednocześnie inne propozycje? Śmiało, zalinkuj i ocenimy.

Ps. Najciekawszym jest to że w tym Twoim zafiksowaniu na krytyce Adelek (i Raytheona przy okazji) ignorujesz fakt że amerykańskie firmy w obecnej rzeczywistości panującej w tym kraju nie potrzebują żadnej reklamy. Obecny rząd łyknie bowiem każdy kolejny produkt od "amerykańskiego Pana". Sam tego sformułowania często używasz. Nieprawdaż? :wink:
Zablokowany