Święto Flotylli Pińskiej

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

Z okazji kolejnego zbliżającego się Święta Flotylli Pińskiej zapraszam do Dobczyc w dniu 1 lipca 2017 r.
Ma to być bardziej świętowanie niz tylko wystawa o FP. więc będzie kilka wystaw tematycznych, rajd rowerowy i inscenizacja na wodzie ( jak się uda i jak będą chętni inscenizatorzy, bo z tym krucho, wszyscy chcą kasy :( )
Na początek , stare samochody, na żywo i w miniaturze .
ok 30-50 starych, zabytkowych pojazdów oraz kilka kolekcji miniaturek, głównie w skali 1/43
Obrazek
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

tak ma wyglądać całość, z góry przepraszam za tę dość prymitywną formę
Plan Święta Flotylli Pińskiej
9,00 – zapisy na turniej szachowy
9,30 - Mini Turniej Szachowy- TKKF Dobczyce
10,00 - Giełda Kolekcjonerów, wystawy tematyczne oraz Zlot zabytkowych pojazdów
- Giełda Kolekcjonerów – MGOKIS Dobczyce- Konstruktorzy Marzeń, Starostwo Powiatowe
- zabytkowe pojazdy małe i duże – zlot zabytkowych pojazdów oraz unikalna wystawa
- Pińsk, zapomniane polskie Królewskie miasto – wystawa fotografii ze zbirów Stowarzyszenia POLACY z PIŃSKA
- Szachy w historii Polski – od XVIII w do współczesności – kolekcja ze zbiorów Marka Sosenko
- aparatura nasłuchowa SB oraz unikatowe radia komunikacyjne z lat 50-70 – Ryszard Dulski
- Kino „RABA” – reaktywacja – prezentacja sprzętu z nieistniejącego już kina „RABA” – projektory, fotel i inne – KAT Dobczyce, „Idźmy razem do Kina”
- Bazar z PRL-u – sprzęt AGD, wyposażenie sklepu, moda, stare gazety o modzie oraz kolekcja ok 600 apaszek – ISPINA oraz osoby prywatne
- muzyka PRL-u – ok 3 tys. kaset magnetofonowych i płyt z lat 80-tych – „Konstruktorzy Marzeń”
- klocki LEGO i COBI – historyczne zestawy klocków, roboty zdalnie sterowane, Mała Armia, zabawy dla dzieci
- Witrażowe przedmioty tworzone techniką Tiffany'ego – Jacek Pyś
- Książki o Dobczycach i pisane przez ludzi związanych z Dobczycami – Miejska Biblioteka Publiczna
- Makieta kolejowa „ Bitwa pod Jordanowem” – Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń
- Modele uczestników warsztatów modelarskich i zaproszonych gości – Stowarzyszenie Konstruktorzy Marzeń
- Odznaki, odznaczenia i naszywki spadochroniarzy z całego świata – Andrzej Kanadys
12,00 – Rodzinny Rajd Rowerowy o Puchar 100-lecia Flotylli Pińskiej
17,00 – Inscenizacja Bitwy na jeziorze Horodyskim
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: SmokEustachy »

Dobczyce. Najwyższa pora odwiedzic
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

I to jest męska smocza decyzja, zawsze chętnie porozmawiam ze smokiem.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: Peperon »

Jeśli dobrze rozumiem program imprezy, to będziesz w ośrodku kultury ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

Tak, mamy nowoczesny duży obiekt, wraz z błoniami. Tam będzie zlot zabytkowych pojazdów oraz start i meta rajdu rowerowego, A pod dachem wystawy, turniej szachowy i giełda kolekcjonerów.
Natomiast sama inscenizacja będzie na jeziorze Dobczyckim, jest to zamknięty zbiornik wody dla Krakowa.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

I doczekałem się plakaciku. serdecznie zapraszam
Obrazek
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

Emocje opadły i możemy na spokojnie podziękować wszystkim . Zarówno tym którzy osobiście się zaangażowali w nasze małe święto, jak wszelkim wystawcom oraz gościom, którzy nas nie zawiedli i licznie przybyli do w odwiedziny, często z bardzo dalekich stron. Pokazaliśmy, że jest w nas, w Polakach siła i że historia nie musi być nudna, oraz to że jeśli się angażujemy to całym sercem i z pełną odpowiedzialnością.
Serdecznie dziękuje i pozdrawiam,

PS fotografie sa na Dobczyckim Portalu Informacyjnym, zapraszam
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: Peperon »

Byłem, podziwiałem i na koniec przepraszam.
Do Dobczyc przyjechałem już późnawo, bo niewiele przed 13:00. Na "placu wystawowym" powitał mnie milicjant, który odpuścił po usłyszeniu, że jestem huligan, a nie student lub związkowiec. Stojąca obok funkcjonariuszka "granatowej policji" omal się nie udusiła, żeby powstrzymać parsknięcie śmiechem.
Na stołach wystawowych było sporo modeli z okresu II wojny. Obejmowały one całe spektrum sił zbrojnych. Widziałem również modele sprzętu współczesnego, a przykładowe fotki pokazują m.in. niedokończone modele "szefa całego zamieszania", czyli naszego kolegi P11c.
Pierwsze dwie fotki to właśnie modele P11c - Mątwa i Kuter Uzbrojony.
Kolejna to mini diorama, czyli szarża husarii na pudełku płyty cd.
Dwie fotki makiety kolejowej to szczegóły większej całości obrazującej scenkę z bitwy pod Jordanowem.
Ostatnie zdjęcie pokazuje transport tankietki na improwizowanym promie.
Przepraszam za jakość fotek, ale to z komórki przy słabym oświetleniu.
IMG0397A1.jpg
IMG0397A1.jpg (140.04 KiB) Przejrzano 13786 razy
IMG0395A.jpg
IMG0395A.jpg (102.97 KiB) Przejrzano 13786 razy
20170701_141745A.jpg
20170701_141745A.jpg (146.53 KiB) Przejrzano 13786 razy
IMG0388A1.jpg
IMG0388A1.jpg (237.07 KiB) Przejrzano 13786 razy
IMG0391A1.jpg
IMG0391A1.jpg (194.25 KiB) Przejrzano 13786 razy
IMG0393A1.jpg
IMG0393A1.jpg (185.2 KiB) Przejrzano 13786 razy
Impreza może nie była wielka, ale miała swój klimat. Gdybym był trochę wcześniej to może mógłbym napisać więcej pozytywów. Mnie się podobała. :brawo:
Na koniec muszę przeprosić "szefa zamieszania", ponieważ oddaliłem się praktycznie bez pożegnania tuz przed rejsem po zalewie dobczyckim. Wybacz mi Jacku, ale niestety był to skutek niespodziewanego telefonu. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w "bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody".
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

To ja dziekuje że przyjechałeś i przepraszam za niedociągnięcia. Było strasznie mało czasu a zostałem praktycznie sam z organizacją wszystkiego, począwszy od papieru toaletowego, a na inscenizacji skończywszy. Modele są niedokończone i wyglądają okropnie, ale nie to było celem wystawy. Celem było samo hasło Flotylla Pińska i to aby zainteresować zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych tym tematem, aby poszukiwali źródeł i sami dochodzili do nich.
Modele to była marginalna sprawa, były 3 grupy rekonstruktorów, pokaz strzelania z Boforsa wz.36. moździerze ckmy i inne takie, grochówka dla każdego. Były stare samochody ok. 40 szt. fantastyczne wystawy, począwszy od szachów Rudolfa Hoesa, komendanta Oświęcimia, poprzez mode i muzykę PRL-u po klocki Lego. Rejsy po jez. Dobczyckim , stare kino, odznaki, plakaty klubów muzycznych, witraże i takie tam rożne. Wszystko po to, aby przyciągnąć ludzi i aby pamiętali o Pińsku. Cała akcja jeszcze się nei skończyła i za chwilę będzie kontynuacja.
ptasznik
Posty: 389
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: ptasznik »

Bofors był z Pszczyny ?
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

Bofors i cała masa innego sprzętu była z grupy Wrzesień39 z Krakowa. Była też przedwojenna Policja z Wieliczki, oraz wojsko z 1918 z Nowego Targu.
ptasznik
Posty: 389
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: ptasznik »

Aaaa. Tak pomyślałem o Pszczynie, bo mają tam z tak giętym pancerzem. Widać nie tylko tam.

--------------------------------------------
Znaczy desantu nie było ?
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Święto Flotylli Pińskiej

Post autor: p11c »

Też myślałem o Pszczynie i nawet wstępnie się z nimi umawiałem na objazdową wystawę, strasznie dużo pracy organizacyjnej jest a i finanse mnie trzymają. Do tegorocznego święta już dołożyliśmy z własnych pieniędzy kilka tys. zł a jeszcze bilans sie nie zamknął. To wszystko jest sprawa poza wszelkimi strukturami, wiec ciężko zdobyć jakiekolwiek dofinansowanie. Jednak nie poddajemy się, bo trzeba mieć marzenia i idee. W przyszłym roku zorganizujemy jeszcze większą imprezę bo nabraliśmy doświadczenia. Działamy konsekwentnie. Bylo kilku kolegów z forum, ale to cały czas mało.
Jeśli ktoś może w jakikolwiek sposób pomóc to proszę pisać śmiało, każda nawet najdrobniejsza pomoc jest wskazana,
Najgorsze jest siedzenie w domu i narzekanie, że ktoś tam, ( władze, ludzie, albo już sam nie wiem kto ) nic nie zrobił.
Ja się spotkałem z setkami osób, które z jednej strony narzekają że nic sie nie dzieje a z drugiej strony nie przyszły nawet pooglądać, choć wszystko było za darmo, rejsy statkiem, grochówka, wystawy itd. Nie cierpię malkontenctwa i głupiego gadania.
Nie pytaj co inni robią, ale pokaż co sam robisz.
ODPOWIEDZ