Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Przyszłość MW ma się bardzo dobrze.
http://odwaszegofotokorespondenta.blogs ... lding.html

Zwłaszcza w przypadku holowników.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Przyszłość MW

Post autor: crolick »

Będzie miał kto MW holować na złom...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Obecnie używane holowniki są całkiem nowe i można je poddać modernizacji a nie kupować nowe. A czy może ktoś amatorowi jak ja wytłumaczyć sens remontu poławiacza torped K-11 Kormoran?
Piotr S.
Posty: 2309
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

szafran pisze:Przyszłość MW ma się bardzo dobrze.
http://odwaszegofotokorespondenta.blogs ... lding.html

Zwłaszcza w przypadku holowników.
Czy nasz aktualne zdjęcia z budowy Albatrosa ?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Jeno to co z mostu zrobiłem czyli holowniki.
Piotr S.
Posty: 2309
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

To już pozamiatane MW jest tylko dla MON problemem https://www.defence24.pl/mon-modernizac ... -komentarz
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Przyszłość MW

Post autor: crolick »

Trzeba było nie uwalać ADEL, a nie teraz płakać ojej nie będzie nowych okrętów.
Przecież to było wiadome...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

To że niby kto uwalił ADELE? Sugerujemy, że czwany Maksio?
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Przyszłość MW

Post autor: Orlik »

Powiedzmy, że dołożył swoją cegiełkę... i niech teraz nie mówi, że nie wiedział...
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
gawron
Posty: 36
Rejestracja: 2012-03-04, 23:02

Re: Przyszłość MW

Post autor: gawron »

Jak już pisałem - Maksymilisan gasi pożary benzyną. Ugasił Adele które sam wcześniej podpalił a teraz gasi kolejne w których ma spory udział - potencjalne fregaty i pomostowe OP. Idę o zakład, że ta hucpa z "analizą" CSAiB jest w sporej części z jego anonimowym udziałem. Niszczenie marynarki to w dużej mierze efekt miernoty "ekspertów", których mamy. A w zasadzie mamy jednego bo 90% zainteresowanych czyta tylko D24. Myślę, że będziemy świadkami ciekawych sporów i analiz bo w mojej osobistej ocenie dokonuje się w tej chwili zmiana środka ciężkości w tym starciu z konfliktu "fregaty czy korwety" na konflikt "Okręty podwodne czy nawodne". Lobbyści jedynego oferenta z "odstraszaniem" próbują zamieść program miecznik w jakiejkolwiek formie. Drugim końcem tego trendu może być sojusz "fregacistów" i "korwecistów".
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Znowu mit o tym jak to jeden ekspert czy jeden portal zniszczyli całą MW RP... Jak tak brakuje ekspertów i niezależnych mediów to nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu coś zdziałać. Własny niezależny portal bez reklam, lobbystów i z rzetelnymi analizami a nie przepisanymi folderami reklamowymi.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

@gawron, obawiam się, że nic się nie zmienia. Jak zwykle mamy stronnictwa koalicje itd. itp. a politycy w tym wszystkim manewrują.

Ja cały czas nie mogę pojąć skąd nagle pojawił się pomysł, że wybudujemy okręt większy niż Ślązak? Przecież utopienie projektu Gawrona wynikało, że dla polityków ten program był za drogi i chcieli czegoś tańszego. Nagle skończyliśmy na niemal 3000t, a jak tak to czemu nie 4000t albo jeszcze lepiej 6000t? Tu raczej ani Maksymilian ani żaden inny ekspert nie załapali, że pinindzy ni ma...Jak obecnie widać nawet Kormoran może przeciążyć budżet modernizacyjny, a gdzie tu mowa o serii okrętów za 2 mld per sztuka?
Piotr S.
Posty: 2309
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

jak się już wygadali ,że priorytetem są pomostowe rozwiązania i w pierwszej kolejności maja to być używane OP to zastanawiam się gdzie i u kogo kupią takowe wszak na wtórnym rynku takich nie widać , ciekawe co i kto by nam je sprzedał, jakoś nic mi nie przychodzi do głowy ?
gawron
Posty: 36
Rejestracja: 2012-03-04, 23:02

Re: Przyszłość MW

Post autor: gawron »

Szafran - tak możemy założyć portal, którego nikt nie będzie czytał.. w tym jest cały ambaras. Ludzie czytają d24 a to forum i inne portale czyta mało kto.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Ja nie mogę działać na takim portalu bo jestem lekko uzależniony od państwowych pieniędzy (samorządowych też) i mogę być nieobiektywny. Natomiast na pewno znajdą się niezależni eksperci, którzy nie są powiązani z państwem polskim lub obcym no i najważniejsze żeby nie mieli powiązań z przemysłem zbrojeniowym polskim lub obcym.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Nawet jeśli cały funclub d24 wypracowałby wspólne stanowisko w sprawie MW to i tak niczego by to nie zmieniło. Wygospodarowanie 10mld czy to na OP czy to fregaty jest po prostu pobożnym życzeniem i wymagałoby stałego finansowania na poziomie conajmniej 1 mld rocznie przy budowie serii 3 okrętów.
ODPOWIEDZ