Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Peperon pisze:Natomiast nabycie byłych fregat z Holandii - o przepraszam NIDERLANDÓW - jest chyba niezłym pomysłem. Królewska marynarka jest znana z utrzymywania okrętów w dobrym stanie technicznym i ich sprzedaży w niezbyt zaawansowanym wieku. Może to być nawet niezła inwestycja.
MW Australii również utrzymuje się siły w warunkach wysokiej kultury technicznej, a oferowane okręty były w zbliżonym wieku, mimo to inicjatywa była piekielnie zła :-) działo by się dokładnie to samo. Po stronie zatwardziałych sceptyków nie zobaczył byś analizy zalet do mankamentów (bo jak widać z wielu twórczych wypocin, większość nie jest do tego zdolna) tylko stare sprawdzone "veto" :mrgreen: za drogo, za mało, za duże, za dobre.. :mrgreen:
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

No to mamy kolejnego adeloskażonego i temat dawno nieaktualny ale będzie rozpamiętywał. Wiekuista żałoba jak po Caracalach. Jest mi niezmiernie przykro ale informuje że sprawa zdechła, a rząd który miał przedstawić alternatywe ma to w :dupa: ot tyle i taki sam stosunek miałby do przejętych jednostek, które pochodziłyby kilka lat aż fo czasu zaznajomienia się z naszą kulturą techniczną. Bez zmiany myślenia w MON będę jęczał że wszelkie używki są złe. Tyle. Happy?
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Przewiń troszkę do tyłu i sam oceń kto faktycznie chętnie wraca do wątku Adelaide :D ja się tylko odniosłem, a z racji mojej byłej branży to właśnie najbliżej mi do Caracali -morduję ten temat z własnej inicjatywy? :-)
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Mnie pytasz? Nie wiem jakie masz powody. Przeceniasz moje zdolności telepatyczne.
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Pytanie było retoryczne, nie liczyłem na odpowiedź :-)
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

A to ok. Będę już wiedział, że twoje komentarze należy ignorować. Kolejny zadaniowany.
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Nie ma sprawy :-) faktycznie może niech każdy robi dalej to w czym jest naprawdę dobry
AdrianM pisze:będę jęczał
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

A ty będziesz dalej trollował? Masakra :(
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marmik »

Peperon pisze:Natomiast nabycie byłych fregat z Holandii - o przepraszam NIDERLANDÓW - jest chyba niezłym pomysłem.
Nie przepraszaj. U nas nic się nie zmieniło.
Informacja w sprawie nazwy „Holandia”

W związku z doniesieniami prasowymi odnośnie do zmiany przez holenderski rząd krótkiej formy nazwy Królestwa Niderlandów z Holandia na Niderlandy, Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej przy Głównym Geodecie Kraju informuje, że nie nastąpiła zmiana nazwy tego państwa. W październiku 2019 r. rząd holenderski podjął decyzję o „rebrandingu” w ramach nowej strategii turystycznej, wzywając holenderskie instytucje, uniwersytety, urzędy i ambasady itp. do posługiwania się od 1 stycznia 2020 r. w relacjach zagranicznych wyłącznie angielską formą „the Netherlands”. Decyzja ta ma jednak charakter wyłącznie wewnątrzkrajowej instrukcji i nie wiąże się z apelem do innych państw o dostosowanie się do tej zmiany. W związku z tym stosowanej w języku polskim nazwy Holandii sprawa ta nie dotyczy.
Prowadzona przez władze holenderskie kampania marketingowa ma pokazać, że państwo to obejmuje również inne tereny niż dwie prowincje z „Holandią” w nazwie (tj. Holandię Północną i Holandię Południową). Wiąże się to także ze zmianą logo promującego kraj na połączenie liter NL ze stylizowanym tulipanem, które zastąpi poprzednie tzw. ‘Holland tulip’. Nowe logo zostało wprowadzone przez Minister Handlu Zagranicznego i Współpracy Rozwojowej.
W związku z powyższym zalecana przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych polska nazwa (polski egzonim) dotycząca skróconej nazwy państwa, tj. „Holandia”, pozostaje obecnie bez zmian. Także bez zmian pozostaje polska oficjalna (długa) nazwa tego państwa, tj. Królestwo Niderlandów.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Mi równie łatwo tobie zarzucić to samo. Reaguję na co niektóre wpisy z ironią bo zwykle one same też są ironiczne lub co najmniej drażniące (gdy atakują inne poglądy). Nie ma poglądów tylko złych, a to że kogoś w dupe ugryzło za kontrę -zdarza się, może następnym razem bedzie bardziej wyśrodkowana opinia.
To że nie ma programu rozwoju MW no to już był czas przywyknać, rzucanie stwierdzeń że to tylko niekompetencja w MW lub opluwanie inicjatyw z pozyskiwaniem jednostek czy tych nowych czy starszych to jednak faul. Jak się przyjrzeć to często bazuje to plotkach, wyrwanych informacjach, ale to dalej nie przeszkadza aby w całości oceniać negatywnie. owszem brakuje także jakiegoś jednolitego zdania samej MW, nikt nie reaguje na różne newsy w mediach, ale dla odmiany - proponuję spróbować wyobrazić sobie, że jakiś program rozwoju powstaje i chcemy z jego argumentacją wyjść na takie pole. Jaka będzie reakcja? :mrgreen:
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

O czyn ty piszesz? Jest wolność wyrażania swoich poglądów i to robie. Takie moje prawo i dopóki Marmikowi nerwy nie puszczą to będę je wyrażał, bo mi wolno. Nie obrażam innych o nie ośmieszam, a przynajmniej się staram by tak nie było. Tobie nie podobają się moje poglądy, ale nie wyrazisz swoich tylko napiszesz że jestem płaczką lub jęcze. Sprawia ci to jaką dziką satysfakcje? Nie pamiętam specjalnie ani jednego w miare merytorycznego postu w twoim wykonaniu, ale ciągle podjazdy osobiste to już tak.

Zawsze można mnie przekonać do tego dlaczego zakup używek ma duży sens dla nas i dlaczego tym razem będzie to działać tak jak powinno. Prościzna.
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Wyraziłem swoje poglądy w temacie MPA, A17. No jasne ze nie były merytoryczne :mrgreen: zauważ, że bardzo często jak tutaj ktoś ma inne zdanie, to z założenia merytoryczny już nie jest :-)
AdrianM pisze:Zawsze można mnie przekonać do tego dlaczego zakup używek ma duży sens dla nas i dlaczego tym razem będzie to działać tak jak powinno. Prościzna.
To nie jest proprościzna :-) nawet z uwagi na powyższe
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

To jest proste. Język znasz. Wystarczy wyrazić swoją opinię jak przedmówca widzi takie przejęcie używek. Jakie warunki powinny być spełnione by to miało sens. Przecież na poziomie forum nie będziemy rozmawiać o użyciu taktycznym okrętów, bo tego wiemy, że nie wiemy. Jeśli chodzi o sens samych używek jest to zdecydowanie proste zadanie. Przy Adelach dochodziły jeszcze emocje niektórych, bo wyczytali że mają SM2, ale rozmawiając już teraz o przyjmowaniu używek nie musimy rozbijać się o detale
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Temat Adelaide tutaj już był, osoby które mu sprzyjały nie wyglaszały pod wpływem euforii że to opcja najlepsza z możliwych tylko że jest korzystna z powodu... W rewanżu było natomiast najczęściej bardzo groteskowo. Do tego nawiązują moje uwagi, dodam że do kwestii której ja tu nie inicjuję (kto to regularnie robi na pewno też musisz widzieć :-) ).
Uważam, że jak nie ma nowego planu dla sił to zdolności w tym zakresie jaki jest utrzymać warto. Dlatego sprzyjam A17, bo będą dla nich zadania i od ich obecności zależne są też inne nasze siły a także to że będą miały wkład dla sojuszu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Czyli dalej pozostaniesz głuchy na argument, że podejście "jakoś to będzie", "się zobaczy", "znajdzie się zastosowanie" były właśnie głównym argumentem przeciw. Chyba nie myślisz, że argumenty na temat strzelania do czegokolwiek na odległość 150km można było brać poważnie? Dlatego było trochę śmiechu, bo niektórym się wydawało, że takie rzeczy można sobie na forum ustalić. Na szczęście już nie mamy tego typu dyskusji. Jest spokój i sielanka. Bardzo lubie to forum. Czasami mnie tu ktoś zbluzga, ale generalnie jest ok. Od dłuższego czasu wszyscy mają dystans do tematu MW. Czuć tylko, że wszyscy potracili nadzieję. Wpadasz ty i twierdzisz, że jest w sumie ok i będzie fajnie tylko przyjmijmy cokolwiek do służby, na byle jakich zasadach (co nas to interesuje czy OP będą miały baterie) i jeszcze sugerujesz, że przeszkadzamy w odbudowie MW. Poważnie?????
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Nie jestem głuchy na sytuację tylko zwyczajnie wolę główną uwagę poświęcić czemuś (nawet drobnym rzeczom) które rokują i są związane z moim obszarem - obecnie to przede wszystkim śmigłowce ZOP i sprawy powiązane. To lepsza forma zainteresowania tematem MW niż uprawianie wyżywki nad sytuacją i poszczególnymi programami wliczając nawet holownik. Pomijając to, chyba nie widzisz, moje uwagi nie są wcale kierowane tylko do ciebie, lecz w odpowiedzi na wpisy które są złośliwe dla szerszego grona (w tym dla mnie i osób których zdanie szanuję).
Daruj wymyslanie co ja sugeruję (ewentualnie spytaj) :-) . Wiem że nie przeszkadza to w budowie MW
ODPOWIEDZ