Nasze fantazje okrętowe

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Re: Nasze fantazje okrętowe

Postprzez Kpt.G » 2017-08-10, 13:04

Z tego co czytałem, to zastosowanie Diesli do napędu jednostki wymuszało poszerzenie okrętu o około 2m, więc w moim przypadku zastosowanie samych turbin, nawet "osłabionych" z S&G nie musi dać wiele gorszych osiągów od tych które "nakreśliłem", właściwie to skłonny jestem nawet zastosować nieco lżejszy pancerz burtowy (127-170mm) no i ofc żółwia, bo to standard niemiecki w tym okresie..
9 dział 280mm wystarczy na krążowniki ciężkie i lekkie, a dysponując lepszym od nich pancerzem i większym zasięgiem (dział) i dorównując im prędkością a przewyższając dzielnością morską to moim zdaniem są rzeczy nie do pogardzenia w tym wypadku.
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Kpt.G

Postprzez Marek-1969 » 2017-08-10, 19:17

I tak doszliśmy to holenderskich pomysłów na krążownik liniowy model 1940....
Marek-1969

Postprzez Maciej » 2017-08-10, 19:35

Przecież miał być ładny, Marku. :wink:

Pozdrawiam,
Maciej
Maciej

Postprzez jogi balboa » 2017-08-10, 21:28

Kpt.G napisał(a):Z tego co czytałem, to zastosowanie Diesli do napędu jednostki wymuszało poszerzenie okrętu o około 2m, więc w moim przypadku zastosowanie samych turbin, nawet "osłabionych" z S&G nie musi dać wiele gorszych osiągów od tych które "nakreśliłem",

Wykorzystałem proporcje kadłuba niemieckich krążowników i sprawdziłem wzorem admiralicji moc niezbędną. Pamiętaj że Niemcy mieli swoje własne zwyczaje na architekturę okrętów wojennych, na przykład budowali niskie dwupoziomowe magazyny amunicji i kartuszy na około 120 pełnych salw, co powodowało że zajmowały dużo miejsca wzdłuż. Spójrz jak szeroko są rozstawione barbety w porównaniu z innymi nacjami. To tylko jeden z wielu powodów że da się zbudować niemieckiego okrętu tak uzbrojonego na takim krótkim kadłubie.
jogi balboa

Postprzez Peperon » 2017-08-10, 22:20

jogi balboa napisał(a):...Spójrz jak szeroko są rozstawione barbety w porównaniu z innymi nacjami. To tylko jeden z wielu powodów że da się zbudować niemieckiego okrętu tak uzbrojonego na takim krótkim kadłubie.

Chyba miało być jeszcze nie w Twoim ostatnim zdaniu. ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Peperon

Poprzednia strona

Powrót do Wojny światowe