SPAM

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

SPAM

Post autor: Colonel »

dostałem taka PW od uzytkownika maja Witaj

Bardzo fajnie piszesz na tym forum to moze tez dolaczysz do nas, na nasze wielotematyczne forum;
http://w-krainie-elfow.com
Obiecuje ze u nas rowniez poznasz duzo fajnych osob i od razu poczujesz sie jak u siebie.
Serdecznie i bardzo cieplutko pozdrawiam.
Maja

BTW U nas na forum rozmawiamy na kazdy temat

U nas na forum pisza ludzie w wieku od 16 do 68 lat


Proponuje natychmiastowego bana, to ataki powtarzane i na inych forach
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Zablokowałem użytkownikowi możliwość wysyłania PW.

Może się wytłumaczyć tu (i np. przeprosić).

W przypadku dalszych uwag, usunę konto.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Sławomir Lipiecki
Posty: 381
Rejestracja: 2008-07-10, 20:13
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: Sławomir Lipiecki »

Nieuczciwa reklama.
Dostałem dokładnie taką samą wiadomość.
Fuck the system! \m/ \m/
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

A ja nie bardzo rozumiem, jakie to przewinienie popełnił użytkownik "maja".
Z przytoczonej treści PW nie wynika, żeby kogoś obraził.
Zachęcił do uczestnictwa na innym forum. Chcesz, zapiszesz się, nie, to nie.
A swoja drogą - Panie "Colonel". Przytaczanie treści prywatnej korespondencji pozostawia pewien niesmak.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Sławomir Lipiecki
Posty: 381
Rejestracja: 2008-07-10, 20:13
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: Sławomir Lipiecki »

Popełnił - SPAM.
Spam'erów się niszczy.
Fuck the system! \m/ \m/
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

RyszardL pisze:A ja nie bardzo rozumiem, jakie to przewinienie popełnił użytkownik "maja". Z przytoczonej treści PW nie wynika, żeby kogoś obraził.
Przesłanie niechcianej korespondencji (zwłaszcza o charakterze reklamowym) jest ani eleganckie, ani w pełni zgodne z prawem.
Gdyby chodziło o detaliczne zaproszenie to nie byłoby problemu, ale rozsyłanie hurtem tego typu treści nie jest mile widziane na żadnym forum. Nasze nie jest tu wyjątkiem.
RyszardL pisze:A swoja drogą - Panie "Colonel". Przytaczanie treści prywatnej korespondencji pozostawia pewien niesmak.
List jest własnościa adresata i nadawcy. Dokładnie w takiej kolejności. Adresat może z nim zrobić co mu się żywnie podoba (np. powielić 1000 razy i rozwiesić na słupie) pod warunkiem, że nie ujawnia danych podlegających ochronie (czyli głównie personalia, adresy itp), które ewentualnie mogą znaleźć się w liście. Kwestią niesmaku można objąć jedynie informacje o charakterze "intymnym", które raczej nie powinny być publicznie powielane, choć - o ile dobrze pamietam - nie jest to sprzeczne z prawem. Niemniej, śpieszę z wyjasnieniem, że na naszym forum ujawnianie prywatnej korespondencji (tej nie będącej spamem) spotykać się będzie z natychmiastową reakcją administracji, bo co jak co, ale prawdziwą przywatność to sobie cenimy.

W mojej ocenie, przytoczenie treści rzeczonego PW nie jest ani niezgodne z prawem, ani nie powinno wzbudzać niesmaku, bo jest to działanie nastawione na przeciwstawienie się wspomnianemu tu spamowi.

Pozdrawiam,
Marmik
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Może jeszcze dodam ze swojej strony, że identyczną w treści wiadomość (i chyba nawet od tego samego użytkownika) dostałem na trzech z siedmiu for, w których mniej lub bardziej aktywnie uczestniczę.
W mojej osobistej opinii nie powinno być żadnych skrupułów w zwalczaniu tego typu przekazów.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Marmik pisze: W mojej ocenie, przytoczenie treści rzeczonego PW nie jest ani niezgodne z prawem, ani nie powinno wzbudzać niesmaku, bo jest to działanie nastawione na przeciwstawienie się wspomnianemu tu spamowi.
Proszę wybaczyć staremu człowiekowi, który został w młodości wychowany w Rodzinie opartej na tradycjach okresu międzywojennego, bo te, jak widać, w żaden sposób nie przystają do czasów współczesnych powodując niezamierzony konflikt z rzeczywistością. Spróbuję leczyć ten swój niesmak.
Na dowód intencji powiem, że rano także znalazłem ten mail w skrzynce.
Mam się mocno oburzyć czy gdzieś donieść.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Post autor: Colonel »

Ryszardzie, młody człowieku,Twoja reakcja wzbudziła we mnie niesmak
Pozdrawiam

EOT

Do modów: jak juz mówiłem, te pw powtarzaja sie na wielu forach, podpisuje maja albo laura, chyba ta sama osoba, włascicielka (?) forum
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Szanowni Koledzy,

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości cytat za Wiki:
Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
- Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
- Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
- Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.
Prawo do prywatności obejmuje też między innymi to, że jeżeli otrzymuję wiadomość prywatną to oczekuję, że jest ona zredagowana do mnie, a nie do pięciuset innych osób. Skoro rzekomo "fajnie piszę" to mogę domniemywać, że nadawca przeczytał kilka moich postów. Jeżeli taka sama treść (z resztą napisana z błędami) trafia to setek odbiorców to jak to traktować? Jako nieucziwość i nieuprzejmość, bo wątpię (zważywszy na czas zarejestrowania na forum) by przed wysłaniem PW Maja1 przeczatała po kilka postów każdego z odbiorców nadanego spamu.

Reasumując, działanie tego typu nie będzie na tym forum tolerowane, niezależnie od indywidualnych przekonań Użytkowników.
Zwłaszcza, że częstokroć spam wykorzystywany jest do przeprowadzenia ataków na komputery adresatów np. przez podlinkowanie strony z wirusem (choć nie w omawianym wypadku).
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Colonel pisze:Ryszardzie, młody człowieku,Twoja reakcja wzbudziła we mnie niesmak
Pozdrawiam

EOT

Do modów: jak juz mówiłem, te pw powtarzaja sie na wielu forach, podpisuje maja albo laura, chyba ta sama osoba, włascicielka (?) forum
Rysiu chłopie odmłodniałeś :D , ciekawo ile kolega Colonel Ci odjął latek, a kolegę Colonel można prosić o polskie znaki, podobno teraz są wymagane na tym forum :D
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

Colonel pisze:Ryszardzie, młody człowieku,Twoja reakcja wzbudziła we mnie niesmak
Pozdrawiam

EOT

Do modów: jak juz mówiłem, te pw powtarzaja sie na wielu forach, podpisuje maja albo laura, chyba ta sama osoba, włascicielka (?) forum
Fajnie że działasz na wielu forach Colonel. W sumie nie chce mi się zastanawiać czy dobrze zrobiłeś ujawniając treść pw, którą ja tez dostałem. Wiem za to ze na innych forach, na których się udzielam, to nawet jakby użytkownik ciebie obraził, to za ujawnienie treści Ty byś dostał bana na początek na 100%.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Panowie, żeby zakończyć sprawę, bez dalszego zaogniania.

Za zgłoszenie spamu nikomu tu nie dam banana.
Spam spotka się z natychmiastową reakcją (tu w pełni podzielam zapis netykiety).

Na przyszłość, kwestie zgłoszenia spamu proszę przesyłać do administracji na PW. Wprawdzie ustalenie skali zjawiska zajmie wtedy więcej czasu, ale trudno.

Na tym forum nawet jeżeli użytkownik obrazi kogoś poprzez PW, a osoba obrażona ujawni treść PRYWATNEJ korespondencji spotka się ze stanowczą reakcją. Na początek na 100% taki post zostanie usunięty, niezależnie od tego czy będzie to w danej chwili zgodne, czy niezgodne z literą prawa.
Bana na FOW nie jest łatwo dostać. Nie dostała go też Maja1.

I to by było chyba na tyle w kwestii organizacyjnej.
Ostatnio zmieniony 2010-05-01, 23:20 przez Marmik, łącznie zmieniany 1 raz.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

PawBur pisze:
Colonel pisze:Ryszardzie, młody człowieku,Twoja reakcja wzbudziła we mnie niesmak
Pozdrawiam

EOT

Do modów: jak juz mówiłem, te pw powtarzaja sie na wielu forach, podpisuje maja albo laura, chyba ta sama osoba, włascicielka (?) forum
Fajnie że działasz na wielu forach Colonel. W sumie nie chce mi się zastanawiać czy dobrze zrobiłeś ujawniając treść pw, którą ja tez dostałem. Wiem za to ze na innych forach, na których się udzielam, to nawet jakby użytkownik ciebie obraził, to za ujawnienie treści Ty byś dostał bana na początek na 100%.
List jest własnością adresata. A Maja i Laura to 2 osoby

Kod: Zaznacz cały

List należy przede wszystkim do adresata, a także w naturalny sposób do nadawcy. Obaj mogą ujawnić jego treść, choć w wypadku adresata istnieją przeciwwskazania moralne (np. list zawiera intymne zwierzenia nadawcy).

Jednak jeżeli żadna ze stron nie chce ujawniać treści listu, osoby trzecie nie mogą wejść w posiadanie informacji w nim zawartych. Należy przy tym pamiętać, że o ile otwarcie zaklejonej koperty jest czynem zabronionym, o tyle treści nienależycie chronione (np. zapisane na pocztówce) ze względu na łatwą, „narzucającą” się dostępność tajemnicą korespondencji objęte nie są.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Jeszcze raz, i tym razem w punktach (choć proszę tego nie traktować jako przymiarka do jakiegokolwiek regulaminu).

Prawnie:
- list (papierowy czy elektroniczny) jest własnością adresata i nadawcy,
- dowolna ze stron może ujawnić jego treść pod warunkiem, że nie są w niej zawarte prawnie chronione dane,
- osoba dopuszczająca się czynów zabronionych w prywatnej korespondencji podlega odpowiedzialności karnej ze stosownych paragrafów,

Moralnie:
- naganne jest ujawnianie informacji o charakterze "intymnym",

"FOWowo":
- naganne i zabronione jest ujawnianie jakiejkolwiek informacji o charakterze prywatnym bez zgody dowolnego z właścicieli listu.

Spam, niezależnie od tego jak jest rozsyłany, trudno uznać za sensu stricto prywatną korespondencję. Nadawca nie jest zainteresowany wymianą "listów" tylko osiągnięciem konkretnego celu w formie określonego działania podjętego przez najczęściej przypadkowo/losowo wybranego adresata (odwiedzenie strony, pobranie programu itp). To działanie sprzeczne z netykietą/szkodliwe nie zawierające żadnej "intymnej" informacji.

Cała sprawa jest jednak trochę zabawna, bo Colonel ujawniając treść spamu... "rozesłał" go do wszystkich, którzy tu zajrzeli. Stąd, dalsze spamerskie działania użytkownika Maja1 są już na tym forum niecelowe.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

E tam, odrobina spamu jest czymś zdrowym ;-) Tym bardziej spamu nieobraźliwego, bo ten był obraźliwy, gdyż sugerował, że tam poczujesz się dobrze, nie to co tu :-D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ