suomeksi

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

suomeksi

Post autor: Mitoko »

Może ktoś powinien coś jednak z nim zrobić, bo chyba dostał jako pracę domową nawalić jak najwięcej o Estonii :chat:
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: suomeksi

Post autor: Peperon »

Dobrze, że chociaż w psycholach.
Akurat w tym dziale pasuje, bo trzeba mieć nieźle pod deklem zaorane, żeby przepisywać encyklopedię. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: suomeksi

Post autor: Marmik »

Panowie, nie chcecie to nie czytajcie. Ja tak robię. Od czasu do czasu prócz funkcji poznawczej forum działa też jako np. środek terapeutyczny itp.
Jeżeli ilość kilobajtów stanie się uciążliwa to zrobi się jedno wielkie czyszczenie i po kłopocie.
Każdy szuka sobie miejsca we wszechświecie by uzewnętrznić siebie, bo innego celu mnożenia postów z informacjami (które w sumie można sobie wyklikać w kilka minut jeżeli tylko się chce) nie widzę. No chyba, że jest to antyreklama prezentowanych krajów.
Oczywiście działania wspomnianego użytkownika ocierają się o spam, ale FOW słynie z podejmowania radykalnych rozwiązań dopiero w ostateczności.

Moja rada... skupcie się na okrętach i nie zwracajcie uwagi na inne sprawy.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: suomeksi

Post autor: pothkan »

Marmik pisze:Oczywiście działania wspomnianego użytkownika ocierają się o spam, ale FOW słynie z podejmowania radykalnych rozwiązań dopiero w ostateczności.
To raczej kliniczny przypadek geofetyszyzmu.

Ale fakt, FOW cierpi na swoistą przypadłość humanitaryzmu wśród forów niespotykanego 8)
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: suomeksi

Post autor: RyszardL »

Całkowicie zgadzam się z Marmikiem.
Nic dodać nic ująć.
pothkan pisze:Ale fakt, FOW cierpi na swoistą przypadłość humanitaryzmu wśród forów niespotykanego 8)
Oj, z tym też się zgadzam. :wink:
Wyobrażam sobie, że na DWS to by chyba za daleko nie zaszedł. Z doświadczenia piszę. :cry:
Kolega Suomeksi wpisał tutaj szereg tematów, a ja tam wpisałem tylko jeden post z prośbą, czy czasem ktoś nie ma PDF-ki jednej z książek Wołoszańskiego, bo nakład w księgarniach dawno wyczerpany, to się całe komando na mnie rzuciło, a do tego oskarżyciele posiłkowi zarzucili mi próbę nielegalnego handlu.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: suomeksi

Post autor: pothkan »

RyszardL pisze:Wyobrażam sobie, że na DWS to by chyba za daleko nie zaszedł. Z doświadczenia piszę. :cry:
Na DWS dostał bana. Trzeci raz.
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: suomeksi

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Jestem pełen podziwu dla wielkoduszności Administracji. Ale też i nieco zirytowany, że coś takiego toleruje.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: suomeksi

Post autor: Maciej3 »

A niby dlaczego poirytowany? Przecież są to "psychole". Więc dość logiczne, że piszą tam "psychole" w tym ja. A w każdym razie, że są tam wpisy nieco "psycholowe"
Tak długo jak nie są tam treści jakieś zakazane, albo jawnie obraźliwe, albo jak wspomniał Marmik, jakoś ilość pseudotreści się radykalnie nie rozrośnie, to nie ma co z tym walczyć.
Od tego ten dział jest.
Jakby coś takiego się pleniło w innych działach, to bym irytację jak najbardziej rozumiał i ją podzielał.

A taka duża swoboda wypowiedzi jest dla mnie ogromną zaletą FOW.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: suomeksi

Post autor: Marmik »

Jest trochę racji w tym co napisał Andrzej Ciszewski, bo ja tez jestem nieco poirytowany, ale pewnie nie tym samym. Irytuje mnie bowiem, że jak tylko pojawi się ktoś, kto wrzuca treści bez znaczenia to zaraz wszyscy się tym interesują. Jak napisałem: olejcie to. Nie mam zamiaru dawać komuś trzy razy bana tylko po to, by wracał czwarty raz. Oczywiście o ile jego działalność będzie obejmowała coś takiego jak teraz.
Nie wnikam jaki cel przyświeca userowi suomeksi, ale jeżeli jest to zniechęcenie do czytania czegokolwiek o tych krajach to chyba skutecznie go osiągnął, więc lektury informacji o Finach czy Bałtach nie da się już chyba bardziej obrzydzić. Dlatego przeciwdziałanie nawet temu zjawisku nie ma już teraz większego sensu.

Jak wspomniałem, zajmijcie się okrętami, a to zostawcie mi :).
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: suomeksi

Post autor: Colonel »

A mnie to wkurza. Zmusza mnie do otwierania postów bez sensu. Zmusza, bo nie mam zwyczaju ignorowac tematów ani osob.
A tak po za tym zastanawia mnie ile w topicu o rasach jest nauki, informacji, a ile rasizmu?
Jak by nie patrzyl wnioskuje o wyczyszczenie forum z tego typa.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: suomeksi

Post autor: Marmik »

Colonel pisze:Zmusza mnie do otwierania postów bez sensu. Zmusza, bo nie mam zwyczaju ignorowac tematów ani osob.
Zmusza? Równie dobrze możesz otwierać wszystkie tematy np. na wp.pl. Ja, zanim zostałem modem, w zasadzie w ogóle nie zaglądałem do psycholi uznając to za dział drugiej kategorii (czyli do omijania). Teraz zaglądam z przymusu, choć warunkiem objęcia przeze mnie tej funkcji było wyłączenie odpowiedzialności za dział psychole. Polecam metodę ignorancji, bo nic tak naprawdę nikogo nie zmusza.

Martwi mnie, że naprawdę zajmujecie się pierdołami. Teraz będzie debata na x stron postów nad czymś, co powinno być zlekceważone i co po jakimś czasie umrze śmiercią naturalną, albo zostanie jednym przyciskiem wykasowane z uwagi na zajęcie zbyt dużej przestrzeni danych.
Z przykrością stwierdzam, że sami się nakręcacie nie dając szansy na "naturalną śmierć" :-( .
Colonel pisze:A tak po za tym zastanawia mnie ile w topicu o rasach jest nauki, informacji, a ile rasizmu?
A czy to ma jakieś, ba... jakiekolwiek znaczenie? Może mam jeszcze oczyścić watek z dowcipami z rasistowskich czy seksistowskich dowcipów? Dajcie sobie SPOKÓJ. Jedynie domek zabrał głos w tamtym wątku, ale to mnie jakoś nie dziwi :wink: .
Colonel pisze:Jak by nie patrzyl wnioskuje o wyczyszczenie forum z tego typa.
Tylko po to, by dla "zasady" zarejestrował się jeszcze raz i zrobił kopiuj-wklej? Nie mam czasu, ani ochoty na takie gierki. Ktoś tu podał sytuację z DWS. Ile tam osób zaangażowało się w poskromienie działalności usera? Ile było przy tym debat itp?
Sugeruję pójść moją drogą. Będzie łatwiej.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: suomeksi

Post autor: miczman »

Mi tam gość raczej nie przeszkadza co nie znaczy, że rozumiem po co się tu zarejestrował i zalewa nas postami i tematami jakoś niezbyt okrętowymi. Jest jeszcze jedna kwestia- ciekawe ile te wszystkie tematy zabierają nam transferu? Najrozsądniej byłoby gdyby ten użytkownik założył sobie swoje własne forum i tam się uzewnętrzniał.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: suomeksi

Post autor: pothkan »

miczman pisze:Najrozsądniej byłoby gdyby ten użytkownik założył sobie swoje własne forum i tam się uzewnętrzniał.
Albo bloga. Ale gdzieś już mu to proponowałem, i jakoś nie posłuchał...
miczman pisze:Mi tam gość raczej nie przeszkadza co nie znaczy, że rozumiem po co się tu zarejestrował i zalewa nas postami i tematami jakoś niezbyt okrętowymi.
Dla pocieszenia - nie nas jedynych. Kojarzę przynajmniej cztery inne fora (a to zapewne nie wszystko), na których spamuje (przy czym często wytrwale wraca, np. na DWS trzeci albo czwarty raz).
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: suomeksi

Post autor: Mitoko »

Marmik pisze:Jeżeli ilość kilobajtów stanie się uciążliwa to zrobi się jedno wielkie czyszczenie i po kłopocie.
Właśnie to mnie martwi patrząc na masówkę ze zdjęciami.
pothkan pisze:
RyszardL pisze:Wyobrażam sobie, że na DWS to by chyba za daleko nie zaszedł. Z doświadczenia piszę. :cry:
Na DWS dostał bana. Trzeci raz.
Akurat to nie jest dobry przykład - tam wystarczy zgłaszać naruszenia regulaminu przez moda i odmawiać odpuszczenia mu tego za co innych się każe by dostać bana.
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: suomeksi

Post autor: Marmik »

Chciałbym również zauważyć, że DWS i nasze przeżycia z nim związane nie są przedmiotem tego wątku :faja: .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: suomeksi

Post autor: Peperon »

Według mnie, nie ma lepszego sposobu na danie gościowi do zrozumienia, że jest niechciany, jak milcząca ignorancja.
Ja te jego wątki przeglądnąłem - oczywiście nie wszystkie - i teraz po prostu je pomijam.
Ma ochotę, to niech sobie przepisuje encyklopedię. :lol:
I tyle.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Zablokowany