Broń domowej roboty i prymitywna.

Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Broń domowej roboty i prymitywna.

Post autor: Saddam »

Dużo jest informacji na temat uzbrojenia samolotów polskich, niemieckich, amerykańskich, ale trudno znaleźć coś o bombach, karabinach maszynowych, rakietach używanych przez Katangę, Biafrę i inne zbuntowane afrykańskie prowincje. Czy szanowni forumowicze wiedzą coś o nich?
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

Jest takie folklorystyczne dziełko:

Jan Zumbach, "Ostatnia walka: Moje życie jako lotnika, przemytnika i poszukiwacza przygód", Warszawa: Oficyna Wydawnicza Echo, Espadon Publishing Sp. z o. o., 2007

Moc lotniczych wynalazków tam jest, jak bomby doniczkowe i inne wyroby cepeliowskie z Afryki.
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

Czytałem. Opisy tam są bardzo ogólne, nie ma wymiarów, mas, tylko z grubsza opisana zasada działania i wygląd, żadnych szczegółów. Nie wiem czy ktokolwiek sporządzał dokładne rysunki takich wynalazków.
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

8)

Tak mówiąc szczerze to nie trzeba cepeliady szukać aż po Afryce. Nasz strategiczny sojusznik w czasach gdy walczył był w Wietnamie swoimi śmigłowcami UH-1 to zbijał z trzech desek koryto, nazwał to koryto "systemem" MAD (Mortar Aerial Delivery, ale też Mortar Air Delivery), przymocował je sobie w kabinie pasażerskiej tak, żeby początek koryta-pochylni był wewnątrz kabiny a końcówka poza płozami i dawaj sypać w to koryto worki pocisków moździerzowych, które leciały po pochylni na Vietcong właśnie jak z moździerza.
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

Forumowicze nie mają wielu informacji na ten temat albo mnie nie lubią i nie chcą się nimi ze mną podzielić. Trudno, wracam do poszukiwań na własną rękę.
Zablokowany