eskadra kośiuszkowaska

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
Z DWS mam związane miłe wspomnienia, z niektórymi ludźmi na nim - nie.

Będąc w CBW znalazłem artykuł, z interesującą Ciebie treścią: Tomasz J. Kopański, "Obcokrajowcy w lotnictwie polskim 1918-1921". Znajduje się w książce "Mniejszości narodowe i wyznaniowe w siłach zbrojnych Drugiej Rzeczpospolitej 1918-1939", Toruń 2001, na stronach 201- 208. Nawet nie wiedziałem, że pierwszym polskim pilotem bojowym był Czech! Jest i o poprzednich losach niejtórych pilotów, w tym i o Perinim.
Niestety, na przepisanie przeze mnie listy obcokrajowców będziesz musiał dłuuuugo poczekać :-(

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
wiceadmirał_Maciek

Post autor: wiceadmirał_Maciek »

Nie spieszy mi się. Jadę niedługo w podróż (poślubną) na polskie wybrzeże
Awatar użytkownika
PiotrekS
Posty: 53
Rejestracja: 2004-04-01, 17:51
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: PiotrekS »

Gość

Post autor: Gość »

Ksenofont pisze:
Grzechu pisze:
Ksenofont pisze:Książka jest nieskanowalna
Eeeee tam..... ;)
Książka ma siedemdziesiąt pięć lat, grubość cegły, kosztuje małą fortunę, a strona o której wspominam jest grafiką formatu in folio...
Nieskanowalna to nie skanowalna i tyle!
Przykro mi tym bardziej, że chybą będę to wszystko musiał przepisać.
A może zna ktoś jakieś opracowanie na temat intereusjący Pana Admirała?
Nie musiałbym przepisywać...
X

A jednak skanowalna. Już idę pod stól odszczekiwać poprzednie stwierdzenia! Obrazek Dziękuję Ci Piotrze bardzo - oszczędziłeś mi przepisywania Obrazek
X
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Ksenofont pisze:Już idę pod stól odszczekiwać poprzednie stwierdzenia!
Eeee tam... :)
Jak dla mnie, to nic nie musisz odszczekiwać.
Primo - Piotr napisał, że to są fotki, secundo - nie każdemu się chce, nie każdy lubi lub nie każdy potrzebuje bawić skanerem A4 i dodatkowo jakimś programem graficznym, by połączyć kilka obrazków w jeden.
virtualbob
Posty: 46
Rejestracja: 2004-01-16, 22:13
Lokalizacja: Kabaty
Kontakt:

Post autor: virtualbob »

Wszystkie 17 nazwisk amerykanów z Eskadry Kościuszkowskiej pokrywa się z moją listą... Reszta obcokrajowców służyła w innych jednostkach.
Maciek Łukasz
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-20, 12:07
Lokalizacja: Prudnik-Warszawa

Post autor: Maciek Łukasz »

Przeczytałem właśnie książkę "Dług honorowy" , jest tam w zasadzie wszystko o amerykańskich lotnikach. A ktoś może więcej napisać o pozostałych narodowościach, ich przebiegu służb w polskim lotnictwie?
Niech żyją marynarze wód słodkowodnych!!!
Zablokowany