Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Post autor: Robert »

Też czekam na ten numer z niecierpliwością. Miłe urozmaicenie po monografiach okrętów. A przy okazji - kiedy na półkach zobaczymy Okręty Wojenne nr 5/2010?
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Robert pisze:Też czekam na ten numer z niecierpliwością. Miłe urozmaicenie po monografiach okrętów. A przy okazji - kiedy na półkach zobaczymy Okręty Wojenne nr 5/2010?


w połowie miesiąca i nie powinne być spóźnione, bo spis treści już jest, m.in. o starozytnym Rzymie.
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Glasisch pisze:
pothkan pisze: PS. Warto wspomnieć, że po przypisach widać, iż autor korzystał także z pomocy AvM :P


w minimalnym stopniu, tak na marginiesie i to głównie z wypowiedzi na forum "warsailors", co oczywiście niektórych bardzo cieszy, co jest zrozumiałe.
Moze autor by sie wypowiedzial,

Dostalelme poszczegolne wersje do przejzenia, bo sia tymi okretami i statkami od dlugiego czasu zajmuje. Baz tych badan , czy tez informacji of "Rolliego: Webba z USA, dane dotyczace okretow Haiti nie bylyby pelne. Nie wiem na ile dobrze opisany jest GEPPARD z Bordeaux, pierwszy parowiec floty Haiiti.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

DTI = Defense Technology International
10/2010

p.8 India Wants Six Submarines
p.8 Russia Adding Missle Ship
p.10 ASTUTE now part of Royal Navy
p.18 Stop and Board by David Eshel,Tel Aviv
p.24 Best Defence. Israel adds security to safeguard ports by David Eshel,Tel Aviv
p.31 Trading Up. Italy's coast guard will expand duties with new patrol vessels by Andy Nativi, Genoa
p.36 Bubble Wrap, Curtain of air bubbles maz aid mine clearance bz Christina Mackenzie, Paris
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

wiemy, że został p. wyróżniony przez Ekkarda do przejrzenia, ale po roku gramoilenia nie był p. jeszcze gotowy, z wiadomych w p. przypadku powodów, a głównie bałaganu. Opisane są wszystkie jednostki, a proszę przeczytać dokladnie, ze autor nie rości sobie palmy doskonałości, bo to skromny człek, w forum nm. występuje jako Leutnant Werner.
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

STRANDGUT 72

Reinhart Schmelzkopf "Reederei Dietrich Sander, Bremen"
Reinhart Schmelzkopf "Die Seeschiffe aus Altona Teil III
Reinhart Schmelzkopf Die Arminiuswerft in Bodenwerder
Reinhart Schmelzkopf Schiffahrt im alten Osterreich V. Oesterreich-Ungarn Segelschiffe 1890-1918
Rene Greger : "Montenegros Handelsschiffahrt in der Adria 1878-1916"
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

4/5 artykułów jednego autora? Czyzby "Strandgut" sprowadził się do "one-man-army"?

Nie żebym miał coś do poziomu merytorycznego Schmelzkopfa (wręcz przeciwnie), ale trochę to dziwne...
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

pothkan pisze:4/5 artykułów jednego autora? Czyzby "Strandgut" sprowadził się do "one-man-army"?

Nie żebym miał coś do poziomu merytorycznego Schmelzkopfa (wręcz przeciwnie), ale trochę to dziwne...
Kiedys byly problemy zeby cos umiescic, teraz jest odwrotnie
Reinhart Schmelzkopf mi napisal, ze bedzie wdzeieczny za kazdy artykol , gdzie nie ma jego jakop autora (ma juz 72 lata). Powoli brakuje i "nowych" stopczni niemieckiach. Ale stocznie , armatorzy oitd z Baltyku bzlybi bardzo pozadani.
Napoleon
Posty: 4057
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

Kod: Zaznacz cały

bo spis treści już jest, m.in. o starozytnym Rzymie.
[quote]
?! Jak to rozumieć?[/quote]
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Niedawno ukazała się duża :D książka PLAN MOBILIZACYJNY 'W' -WP W KAMPANII WRZEŚNIOWEJ.
Dwa pytania:
- czy dużo jest tam o PMW ?
- ponoć jest tam trochę nieścisłości (jak w każdej książce :D ) i czy ktoś z Kolegów wie czy planowane jest poprawione wydanie czy raczej kupować te ?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Jarek C. pisze:Niedawno ukazała się duża :D książka PLAN MOBILIZACYJNY 'W' -WP W KAMPANII WRZEŚNIOWEJ.
Dwa pytania:
- czy dużo jest tam o PMW ?
- ponoć jest tam trochę nieścisłości (jak w każdej książce :D ) i czy ktoś z Kolegów wie czy planowane jest poprawione wydanie czy raczej kupować te ?
- jest dział poświęcony PMW
- nieścisłości jest b mało
Zatem kupować!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Napoleon
Posty: 4057
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

Mała dygresja...
"Wojnę rosyjsko-japońską 1904-1905. Działania na morzu" można od niedawna kupić także pod adresem:

http://www.sporty.pl/index.php?s=karta&id=10799

Z tego co wiem, to trochę egzemplarzy mają, więc już teraz na pewno nie zabraknie.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

crolick pisze:Zatem kupować!
Zatem kupiona :D
Adam
Posty: 1752
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Jeszcze z kiosków nie zniknął aktualny numer TW Historia a już mamy w sprzedaży numer listopadowo - grudniowy.
Motywem przewodnim są czołgi na stepach Rosji, ale dołączono także watki morskie, w tym Warspite, przez licznych (do których i ja się zaliczam) ulubiony.
(Gdyby jeszcze ukazała się jakaś aktualna monografia Renowna...;)


Obrazek
* Działo samobieżne Sturmpanzer IV Brummbär

* "Zitadelle” Süd – Pancerna pięść Mansteina

* Ferdinand kontra ISU-122

* Armie pancerne RKKA pod Kurskiem

* Bitwa powietrzna na Łuku Kurskim

* Junkers Ju 87G – zabójca czołgów

* Nieustraszony Widhelm

* Pełzające smoki - japońskie formacje nurków-samobójców

* Warspite – okręt legenda

* Recenzje

* Encyklopedia lotnictwa: Iliuszyn Ił-2 z działkami kal. 37 mm

* Encyklopedia marynarki wojennej: Ciężki krążownik HMS Exeter
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Post autor: Robert »

Czy ktoś może wie jakie są plany wydawnicze Wydawnictwa Finna? Napisałem list parę tygodni temu do P. Ryby, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Przeglądając wieloletni dorobek tego wydawnictwa zwróciłem uwagę na pewną pozycję. Mam na myśli książkę Harolda Autena "Statki pułapki". z 2002 roku. Mam w swoich zasobach wydanie pierwsze jeszcze z okresu międzywojennego. Jak się okazuje w okresie tym wydano kilka interesujących pozycji teraz właściwie nieosiągalnych. Mam na mysli chociażby Czeczota - "Obrona wybrzeża", "Wojna morska na Bałtyku 1914-1918" czy też R. Umiastowskiego - "Ludzie głębin" oraz "Ludzie morza". Wydaje mi się celowym rozważenie ponownego wznowienia tych pozycji. Tym bardziej, że mogą stanowić ciekawe uzupełnienie niejednej biblioteki badacza historii flot wojennych. A tak przy okazji - czy ktoś dysponuje wiedzą (spis, bibliografia) na temat książek wydanych w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego o tematyce wojennomorskiej? Jeżeli tak, byłbym wdzięczny za informację. Pozdrawiam
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Post autor: ObltzS »

Witam !
Czy ktoś może wie jakie są plany wydawnicze Wydawnictwa Finna? Napisałem list parę tygodni temu do P. Ryby, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
szukaj tutaj : http://ll.com.pl/index.php
ODPOWIEDZ