Proszę o pomoc!

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Proszę o pomoc!

Post autor: Zelint »

Nietypowo, bez związku z tematyką forum - ale gdy nóż na gardle, człowiek nie zważa na takie sprawy.

W najbliższej rodzinie mamy bardzo trudną sytuację - 4 miesięczny Ignaś (bratanek mojej żony) przeszedł już 4 operacje serca, i to nie koniec. Siedzimy jak na tykającej bombie zegarowej - w każdej chwili może mu się pogorszyć, może być potrzebna kolejna operacja, a rokowania niezbyt pomyślne :(

Szansą dla Ignasia na życie jest operacja we Włoszech - polscy lekarze w Zabrzu zrobili co mogli, nic więcej nie potrafią. Ale dla NFZ wykonywanie co miesiąc operacji na otwartym sercu u niemowlaka jako ratujących życie to właściwa procedura medyczna, więc z finansowaniem operacji we Włoszech ze środków publicznych jest słabo.....

Uruchomiona została zbiórka prowadzona przez Fundację Rycerze i Księżniczki, potrzebujemy 200 tysięcy złotych - niby kwota do ogarnięcia, ale dla rodziny przeszkoda nie do pokonania.

Opis historii Ignasia i informacje o Fundacji oraz zbiórce znajdziecie tutaj: http://rik.pl/ignas

Na Facebooku jest również utworzona grupa otwarta Pomocnicy Ignasia, na której prowadzone są licytacje na rzecz malucha. Będę tam wystawiał również książki, które mogą Was zainteresować - zapraszam do przyłączenia się do grupy:
https://www.facebook.com/groups/226619937944377/

Tak czy inaczej - proszę o Wasze wsparcie, Panie i Panowie. Kto może - niech pomoże :) Każda złotówka się liczy. Równie ważne jest jednak rozpowszechnianie informacji o zbiórce, dlatego prośba o przekazywanie informacji wśród Waszych znajomych.

Z góry serdecznie Wam dziękuję

Rafał

Ps. Tutaj link do aukcji z Conway's "All the world's fighting ships 1922-1946":
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Proszę o pomoc!

Post autor: Grzechu »

Nie mam konta na FB, więc nie mogę śledzić czy i jak rozwija się licytacja...

Jakby coś, to tutaj deklaruję 250 zł.
Proszę o informację, jeśli ktoś przebije.
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Proszę o pomoc!

Post autor: Zelint »

Jest przebicie. Dostałem ofertę za 1.000,00 zł. Ja tak dobrze pójdzie to chyba wystawię mojego zielonego Conwaysa (1906-1921) również...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Proszę o pomoc!

Post autor: Grzechu »

Przykro mi, ale na takie kwoty jestem "za krótki" :(

Ale mimo wszystko czymś tam postaram się pomóc.
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Proszę o pomoc!

Post autor: Zelint »

Można też dokonywać wpłat na następujące konto:

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52 lok.89
03-982 Warszawa
BGŻ BNP Paribas S.A.
90 1600 1462 1811 6859 4000 0018
z tytułem: „Darowizna dla 0018 Ignaś”
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Proszę o pomoc!

Post autor: Grzechu »

Właśnie tak zadziałałem...

Zdrówka dla malucha :czarodziej:



Wątek zamykam. Ignaś po zaciekłej walce wszystkich bliskich oraz ludzi dobrej woli, a przede wszystkim swojej, przegrał długą walkę o swoje życie, ale cała ta smutna historia pokazuje, że ludzie mają w sobie dużo więcej dobra niż nam się wydaje.
Świeć Panie nad Jego duszą. Niech odpoczywa w pokoju.

-Marmik
Republika marzeń...
Zablokowany