Krążowniki 3/4 ciężkie

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

karolk

Post autor: karolk »

wiesz Eustachy, nie bardzo wierzę w jego eksplozję z takimi skutkami na powierzchni oceanu, po prostu pocisk przewpancerny musiał trafić na coś twardego, co skierowało jego energię wybuchu w górę, na pewno nie jest to woda i jedyne co mi przychodzi do głowy, to eksplozja na zewnątrz pancerza okrętowego. :? uparty jestem, jak ten numer 7, ale nigdy nie potrafiłem zaakceptować tego pierwszego trafienia, męczy mnie już od lat.
karolk

Post autor: karolk »

zresztą Giovenni delle Bande Nere oberwał podobnie, tylko, że miał szczęście być dziabnięty pociskiem o wadze 7-krotnie mniejszej i nie odczuł wcale skutków trafienia :)
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... jak ma się to do bomb eksplodujących o powierzchnię wody ?.
karolk

Post autor: karolk »

skutek podobny; skoszenie załogi, uszkodzenie kominów, reflektorów, anten radiowych, Walrusa na katapulcie, nadbudówek śródokręcia, pożary, tych to nawet kilka, wykaz typowy dla eksplodującego przy okręcie pocisku odłamkowo-burzącego kalibru 280 albo więcej, lub bomby 250-kilogramowej rzuconej z dużej wysokości, a tu mamy do czynienia (rzekomo) z pociskiem przeciwpancernym, który eksplodował na fali oceanu, a nie na pancerzu burtowym Exetera (lub np. wytyku łodzowym, czy trałowym parawanu) :)
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... chodziło mi o inicjację zapalnika - skoro może bomba czemu nie pocisk ?.
karolk

Post autor: karolk »

no bomba do niszczenia celów opancerzonych w uderzeniu w wodę nie eksploduje, jest całe mnóstwo przykładów, szczególnie na Pacyfiku (nawet w zbyt cienkich pancerzach nie powinna, zresztą pocisk też)
ODPOWIEDZ