Dokąd zmierza MW RP?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Pinio

Dokąd zmierza MW RP?

Post autor: Pinio »

Witajcie moi drodzy forumowicze. Jestem niemym obserwatorem tego co sie dzieje na forum, szcześliwym że to forum istnieje i można z niego czerpać szeroko rozumianą wiedzę fachową, ale zauważyłem jedną prawidłowość, strasznie dużo o Historii przez duże H, rozpoznawcze też dobrze stoi u Was :), a niewiele o współczesności PMW. Co sądzicie o przejęciu Kobenów w świetle ostatniej informacji BBC News o problemach byłego angielskiego OP przejętego przez Kanadoli koło Irlandii? Czyżby nasi podwodniacy dobrze odrobili lekcje ?
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Myślę, że przejecie Kobbenów spowodowane chyba głównie przez kadm. Jędrzeja Czajkowskiego było jedynym sensownym rozwiązaniem dla naszej PMW. Albo te, albo żadne. W każdym razie nie Agosty (za pieniądze).
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Pinio, możesz wyjaśnić, co stało się temu Kanadyjczykowi?
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
karolk

Post autor: karolk »

cnn news poakzywało, że dryfuje se po Atlantyku, coś mu tam piardło w maszynowni, normalny wypadek
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

"Podoba" mi się oświadczenie rzecznika MW że nie ma żadnych opóźnień w budowie Gawrona, wszystko idzie planowo, okręt ma być gotów w 2008, choć stępkę położono 3 lata temu. :o
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
karolk

Post autor: karolk »

nie ma to jak planowa robota, mamy w końcu pięć okrętów liniowych (patrz w posty o nazwach) ;)
łysy

Post autor: łysy »

Wypadek Angielskiego OP spowodowany był oszczędnościami Kanady która chciała przejąć okręty 3 lata temu wycofane z linii, bez uprzedniego remontu w UK.
Odnośnie Kobbenów to nie ma w PMW okrętów które były by tak często remontowane, i poddawane unowocześnianiu od czasu wodowania.Ale Norwegów było na to stać, i mieli odpowiedni personel oraz technologie remontów.
Sokół jest przykładem niekompetencji i braku technologii SMW. :x
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Czy możesz napisać cos więcej o remoncie "Sokoła" w SMW ?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Chciałbym spróbować odpowiedzieć Piniowi na postawione pytanie: "Dokąd zmierza PMW".

Moim zdaniem powoli do upadku i likwidacji.
Już wczesniej pisałem o planach wycofania kolejnych jednostek pływających. W ostatniej "Polsce Zbrojnej" oficjalnie potwierdzono że w 2005 roku zostanie wycofanych 18 jednostek pływających (!!!). Niestety oficjalnie nie napisano jakich.
Mówi sie o wielu konktretnych okrętach. Nie wiem czy ich załogi juz coś oficjalnie wiedzą.
Ponoć na celowniku są:
- 3 Osy
- 2 Tarantule ?
- 1 okręt szkolny
- 1 okret hydrograficzny
- jednostki pomocnicze.

Co w zamian ?

PS. W swoich zbiorach mam gdzieś egzemplarz "Myśli Wojskowej" (wydawanej przez Sztab Generalny WP) z poczatku lat 90. gdzie autor (pułkownik) zakłada likwidację MW i włączenie jej do Pomorskiego Okręgu Wojskowego jako inżynieryjne zabezpieczenie działań na wybrzeżu.
Gość

Post autor: Gość »

Jarek C. pisze:Chciałbym spróbować odpowiedzieć Piniowi na postawione pytanie: "Dokąd zmierza PMW".

Moim zdaniem powoli do upadku i likwidacji.
Już wczesniej pisałem o planach wycofania kolejnych jednostek pływających. W ostatniej "Polsce Zbrojnej" oficjalnie potwierdzono że w 2005 roku zostanie wycofanych 18 jednostek pływających (!!!). Niestety oficjalnie nie napisano jakich.
Mówi sie o wielu konktretnych okrętach. Nie wiem czy ich załogi juz coś oficjalnie wiedzą.
Ponoć na celowniku są:
- 3 Osy
- 2 Tarantule ?
- 1 okręt szkolny
- 1 okret hydrograficzny
- jednostki pomocnicze.

Co w zamian ?

PS. W swoich zbiorach mam gdzieś egzemplarz "Myśli Wojskowej" (wydawanej przez Sztab Generalny WP) z poczatku lat 90. gdzie autor (pułkownik) zakłada likwidację MW i włączenie jej do Pomorskiego Okręgu Wojskowego jako inżynieryjne zabezpieczenie działań na wybrzeżu.
Osy można zrozumieć, ewentualnie Obłuże i Pilica ale Tarantule to chyba nieporozumienie
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Jak to dokąd zmierza PMW?
To proste - na Atlantyk! I dalej... w niebyt.
Gdzieś słyszałem o eskadrze bliskowschodniej ( może dalekowschodniej? ).
Tak wiem, mała kpina z tego wyszła.
Ale nie jest dobrze...
Likwidacja to może nie grozi, ale "uziemienie" - kto wie?!
A tak na marginesie, to może warto by się przyjrzeć jak to robią
Szwedzi. No ale oni nie MUSZĄ prowadzić "ekspedycji karnych"
poza Bałtykiem.

Pozdrawiam,
Maciej
Ostatnio zmieniony 2004-10-24, 18:50 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
hullamul
Posty: 1
Rejestracja: 2004-10-15, 13:27

Post autor: hullamul »

Również ma być zlikwidowany 16dKZOP z Kołobrzegu - 11 okretów!!! :(
ODPOWIEDZ