Rumunia

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Andrzeju - nie każdemu tak się układały losy, aby mógł się nauczyć języka. U mnie była to kwestia przypadku. Gdyby nie ten przypadek, pewnie bym był całkiem głupi z angielskiego.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

A nawet jeżeli, to ile języków jest nam nieznanych. :cry: Zawsze ten problem będzie istniał. Sam kumam w słowiańskich i "barbarzyńskim", ale cała reszta. A takie fajne źródła są po japońsku, chińsku czy tajsku. Pozostaje jedynie zdać się na dobrą wolę kolegów.
Fax et tuba
Admiral Byng

Post autor: Admiral Byng »

W przypadku "okrętów" i "statków" analizując jakiś rocznik flot, Gronera czy Gomma wiele informacji można zrozumieć nawet nie znając języka, w jakim dana rzecz jest napisana. Kiedyś tam posłałem francuskiemu shiploverowi siedzącemu w Japonii "Wielkie dni małej floty" Pertka. Myślałem, że to będzie dla niego żródło zdjęć i planików. Tymczasem napisał mi (jak to Francuz, po angielsku pisał), że kierując się prostą logiką i generalną znajomością zagadnienia (okręty, historia II Wojny Światowej na morzu) całkiem sporo zrozumiał i się dowiedział. Weźmy pod uwagę, że książki o okrętach, nawet historie operacyjne, nie zawierają poematów pisanych "białym" wierszem, tylko bardziej proste teksty, a co najmniej pojedyncze, okrętowe słowa w obcych językach to się raczej zna.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Tak macie racje , to sie samo przez sie rozumie:

Obrazek
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Chyba były z jednej stoczni ?
Gość

Post autor: Gość »

logo! jest nawet po agielskiemu podpisane :-)
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Najbardziej podoba mi się nazwa nr 15. Naprawdę ładna :lol:
Fax et tuba
ODPOWIEDZ