Cunard zagadka

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gall Anonim

Cunard zagadka

Post autor: Gall Anonim »

Jaki statek pasażerski, transatlantyk w służbie Cunarda pływał w innym niż frmowe malowaniu?
Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac »

Te które robiły za transportowce wojska podczas wojny. Jakoś tak poszarzały. :D
Gall Anonim

Post autor: Gall Anonim »

Przykro mi Mac, nie o to chodziło.
Awatar użytkownika
Okonek
Posty: 51
Rejestracja: 2005-02-19, 16:56
Lokalizacja: Meckenheim/BRD

Post autor: Okonek »

pozdrawiam

Obrazek
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Witam to nie do końca tak.. to jest firmowe malowanie, ale "wakacyjne" , takmalowane były pasażery Cunarda używane w sezonie turystycznym jako wycieczkowce - chyba jako pierwszą pomalowano tak w latach 30-ych Mauretanię(tę 4-kominową) w tej tonacji pojawiła się potem także druga Mauretania i przynajmniej niektóre z liniowców zbudowanych dla linii kanadyjskiej - jak Ivernia
Napewno nie w firmowym malowanu chodziły niemieckie statki oddane zaraz po wojnie w zarząd Cunardowi przez MOWT i po II wojnie norweski Skaubryn, wyczarterowany przez armatora
Gall Anonim

Post autor: Gall Anonim »

Cóż chodziło mi o "Britannica"(27666 BRT, 1930 r) zbudowanyego dla White Star Line. Po połączeniu z Cunardem w 1934 "Britannic"nie zmienił barw i plywał tak do 1960 roku - złomowanie.
Zagadka numer 2 - łatwiejsza - Jak nazywał sie pierwszy transatlantyk Cunarda z basenem kąpielowym?
Gall Anonim

Post autor: Gall Anonim »

Cóż chodziło mi o "Britannica"(27666 BRT, 1930 r) zbudowanyego dla White Star Line. Po połączeniu z Cunardem w 1934 "Britannic"nie zmienił barw i plywał tak do 1960 roku - złomowanie.
Zagadka numer 2 - łatwiejsza - Jak nazywał sie pierwszy transatlantyk Cunarda z basenem kąpielowym?
vwsmok
Posty: 3
Rejestracja: 2005-03-23, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwsmok »

Drugi Adriatic?
Co prawda basen był maluśki i o Olympicu piszą przeważnie, że miał pierwszy basen co się nadawał do pływania ;-)
Gall Anonim

Post autor: Gall Anonim »

Wyczytałem że pierwszym transatlantykiem Cunarda z basenem była "Aquitania". Zbudowany w 1914 roku, 275 m długości (zdaje sie że dłuższy od każdego z poprzedników o conajmniej 30m), 45647 BRT.
vwsmok
Posty: 3
Rejestracja: 2005-03-23, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwsmok »

Łoj, nieuważnie czytałem pytanie ;-)
Adriatic był podobno pierwszy w ogóle, ale on był White Star.
ODPOWIEDZ