Przeniesione z FOW

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

W. K.

Post autor: W. K. »

To nie żadna definicja "współczesności" tylko "współczesnego okrętu liniowego". Nawet ostatnie jednostki "Iowa" można "na siłę" okrasić tytułem "szybkie drednoty".

Tematy.
No niestety, ale statystyki mówią same za siebie - 95% czytelników oczekuje tych "zajechanych" tematów, a "Bismarcki" i inne „Iowy” wciąż biją rekordy popularności i wcale temat nie wydaje się wyczerpany. Wciąż czyta się coś nowego, inne, świeższe spojrzenie na temat itp. Tak będzie zawsze i oby było!

P.S. Mnie też te "drewniaki" interesują, ale nie to jest meritum dyskusji.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Tak przy okazji:

Przecież wiadomo wszem i wobec, że Jedynie Słuszną Alfą i Omegą Postępowej Ludzkości Miłującą Pokój Między Narodami i Wiodącą tąż Ludzkość ku Świetlanej Przyszłości :lol: :P jestem oczywiście JA :mrgreen:
A kto się z tym nie zgadza, tego należy :killer: ;)
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1178
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

W. K. pisze:To nie żadna definicja "współczesności" tylko "współczesnego okrętu liniowego". Nawet ostatnie jednostki "Iowa" można "na siłę" okrasić tytułem "szybkie drednoty".

Tematy.
No niestety, ale statystyki mówią same za siebie - 95% czytelników oczekuje tych "zajechanych" tematów, a "Bismarcki" i inne „Iowy” wciąż biją rekordy popularności i wcale temat nie wydaje się wyczerpany. Wciąż czyta się coś nowego, inne, świeższe spojrzenie na temat itp. Tak będzie zawsze i oby było!

P.S. Mnie też te "drewniaki" interesują, ale nie to jest meritum dyskusji.

Ja tu już dawno na tym forum twierdziłem, że pierwszym prawdziwym krążownikiem liniowym był "Warrior" a i mogę udowodnić, że "Dreadnought" nie był prawdziwym drednotem.

A co do statystyk, to ciekawe Wincenty skąd je masz ? Ktoś je może robił ? To prawda, że jest nacisk na czytanie o dużych okrętach wojennych (MSiO robiło kiedyś ankiety), ale 95 % ? Zobacz na to szanowne Forum - czy tutaj tyle one zajmują ?

Co takiego świeżego wyszło w ostatnich latach o typie Iowa czy o Bismarcku ?
W. K.

Post autor: W. K. »

"Na siłę" wszystko można udowodnić.
"Dreadnoughtowi" starczy np. dop... się do pancerza.
Nie chce mi się o to spierać, nie to było meritum dyskusji, która i tak jak zwykle zeszła na manowce.

Statystyki.
:-o Nawet jakbym miał to i tak nie powiedziałbym skąd.
Nie, nie mam, ale miałem, bo badania rynkowe się prowadzi, a poza tym dochodzą do mnie takie czy inne głosy.

Forum.
To śmieszne!
Czy cały rynek odbiorców to FOW?!
Ludność tylko naszego kraju to ponad 38 milionów obywateli.
Na tym forum zarejestrowanych jest 344 dyskutantów, z czego najwyżej połowa aktywnych. To ma być rynek?
Wydawcy by zbankrutowali!
Publikacje robi się pod przeciętnych czytelników, których trzeba szanować, a nie dla kilku "Ekspertów" lub okrętowych świrów (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

"Iowa"
Było wiele dyskusji, jak wiem. Było wiele nowych planików, rysunków, faktów.
Czy wszyscy mają do nich dostęp, wiedzą co i gdzie szukać w tym tłoku informacyjnym? Szczerze wątpię. Ostatnio na temat "Iowa" wyszła bodaj monografia z biblioteki MSiO i to całkiem niezła. Ale wiadomo, że już można by w niej wiele poprawić. Nie wiadomo, czy wkrótce coś nowego nie wyjdzie. Kto to wie. A jak wyjdzie, to na pewno też nie doskonałe.

"Bismarck"
- Np. badania podwodne, nowe spojrzenia na przyczyny zatopienia, pancerze itd. Dużo tego.
Trzeba też myśleć o przyszłych pokoleniach i pokoleniach tych przyszłych pokoleń. Trzeba pokazywać te stare, "zajechane" tematy za pomocą najnowszych technik przekazu, a nie snuć "piwne żale" o to, że drewniane okręty liniowe albo kanonierki rzeczne się nie sprzedają...
A fanów "Bismarcka" nie brakuje!
To jest kura znosząca złote jajka, czy to się komuś podoba czy też nie.
karolk

Post autor: karolk »

Darth Stalin pisze:Tak przy okazji:

Przecież wiadomo wszem i wobec, że Jedynie Słuszną Alfą i Omegą Postępowej Ludzkości Miłującą Pokój Między Narodami i Wiodącą tąż Ludzkość ku Świetlanej Przyszłości :lol: :P jestem oczywiście JA :mrgreen:
A kto się z tym nie zgadza, tego należy :killer: ;)
Łysarionowicz mylisz się, ja skromny, pracujący (jeszcze) lud roboczy mówię Ci, że nie jesteś Alfem, ani Omegiem, bo ja ciem załatwiłem w roku `80 rekoma polskich robotników :)
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Czyli jednak Awangarda Światowego Proletariatu górą :P :lol:
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
ODPOWIEDZ