znaki armatorskie polskich statków...

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

znaki armatorskie polskich statków...

Post autor: polsteam »

szukam (i chetnie przyjme do kolekcji prywatnej / archiwum dokumentacyjnego albo zachecam do wystawiania gdzies publicznie - np. przesylania na NAVIE albo na FOW / Statki handlowe) fotografii wszelkich spotykanych w historii powojennej polskiej floty znakow armatorskich ("kominów")

poza samymi zdjeciami beda tez cenne wszelkie informacje o okolicznosciach, czasie wykonania zdjecia albo o nazwie firmy, ktorej dany znak armatorski ("kominowy") byl symbolem...


zwlaszcza "wymaga" usystematyzowania / udokumentowania rozproszona wiedza na temat "balaganu" ze znakami armatorskimi, jaki zaistnial wsrod polskich armatorow po 1989 roku..

mnie osobiscie szczegolnie interesuje glownie PZM, ale czekam na zdjecia i sygnaly o roznych oznaczeniach kominow wszelkich polskich armatorow istniejacych i upadlych..


dla przykladu.. jakos nigdy wczesniej nie natknalem sie (chyba) na to, by nowe "japonczyki" - jeziorowce PZM'u mialy na kominie inne litery niz PZM


czy ja dobrze widze, czy mi sie wydaje, ze na tym zdjeciu widac (pod "PZM") zamalowane "ISA" ?... (wiadomo, ze statek nalezal do tzw. armatora zarejestrowanego Isa Shipping)

patrz full-size - http://www.shipspotting.com/modules/mya ... 990&cid=71
ODPOWIEDZ