Poszukiwanie ORŁA

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Post autor: TeeKay »

crolick pisze:
Grom pisze:
crolick pisze:ObltzS - dzięki :)
ALe strona MAP jest niestety martwa :x

Apropo wiarygodności Faktów - http://www.tvn24.pl/28377,1500876,0,1,1 ... omosc.html i proszę wysłuchać całej wiadomości. Czy coś nie zwróciło waszej uwagi?! ;)
45 lotniskowców w Zatoce Perskiej ? :lol:
Drogi Watsonie, czy coś w tej wiadomości nie wydaje Ci się hmm podjerzane?! :D
Przeciez US, nawet razem z W.B nie maja 45 lotniskowcow...
Czy ja cos zle zrozumialem... :?
Grom

Post autor: Grom »

TeeKay pisze:
crolick pisze:
Grom pisze: 45 lotniskowców w Zatoce Perskiej ? :lol:
Drogi Watsonie, czy coś w tej wiadomości nie wydaje Ci się hmm podjerzane?! :D
Przeciez US, nawet razem z W.B nie maja 45 lotniskowcow...
Czy ja cos zle zrozumialem... :?
Ja to przyjąłem, za coś oczywistego.
Wracając do tematu.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/722618.html
Można poczytać i ... skomentować. Szczególnie błędy.
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Post autor: TeeKay »

Wicher pisze: Można poczytać i ... skomentować. Szczególnie błędy.
Naprawde jestem ciekawy, na jakim dokumencie oni sie opieraja....czy czasem nie na "wynikach badawczych" Dzialu Historycznego Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii z 1996 roku?! Jesli tak, to wiecej pytan nie mam...
dar7914
Posty: 15
Rejestracja: 2006-06-17, 06:34
Lokalizacja: Polska - Irlandia

Post autor: dar7914 »

cytat:
"... Wtedy wszyscy doszliśmy do wniosku, że na takie poszukiwania szkoda pieniędzy - kończy. ..."
To jest podejscie, brawo ! Nie dziwmy sie, wobec takich postaw, ze wiele jest jeszcze do zrobienia. A na co nie szkoda, cieple posadki, dobre pensyjki ?
Męczyk
Posty: 11
Rejestracja: 2006-08-08, 18:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Męczyk »

Dorzuce swoje 3 grosze:) W jednym z Biuletynów Informacyjnych jest wzmianka, że Niemcy w Gdyni wysadzali rozbitków z ORP Orzeł :D Ot, taka ciekawostka gmatwająca, a nic nie wyjaśniająca.
Męczyk
Posty: 11
Rejestracja: 2006-08-08, 18:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Męczyk »

Doczłapałem do biblioteki. W "Biuletynie" pisze tak: "Część marynarzy polskich z "Orła", uznanego w czerwcu za zaginiony,-została swego czasu przez Niemców wyratowana i umieszczona w szpitalu w Gdyni". Informację przytaczam za Przeglądem Historyczno-Wojskowym, numer specjalny 1, 2001, s. 261. Oryginalnie ta wiadomość pojawiła się w "Biuletynie Informacyjnym" z 13 IX 1940. Może jacyś rozbitkowie po zatonięciu okrętu na polu minowym? Może to ci którym udało się wyjść żywym podczas ataku lotniczego? A może totalna bzdura? Ja mogę z czystym sumieniem stwierdzić: nie znam się na tym, a przytaczam to jedynie jako ciekawostkę :wink:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

To by dopiero była sensacja, ale niestety to tylko gęś dziennikarska :D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Grom

Post autor: Grom »

Dziękujemy serdecznie z całego serca wszystkim ludziom, którzy pomagali w wyprawie, jej organizacji oraz wspierali jej uczestników w trudnych chwilach. Efekty tego przedsięwzięcia zostaną opublikowane po wakacjach w papierowym wydaniu National Geographic. Niestety nie wiem kiedy ukaże się materiał filmowy, który udało nam się zgromadzić. Czekamy na stanowisko Dowództwa naszej Marynarki Wojennej w kwestii prawnej. Dla wszystkich pytających: pozycji odnalezionych szczątków OP nie podamy do publicznej wiadomości bez zgody PMW. Zatem serdecznie proszę o nie wysyłanie do mnie takich zapytań. Dopiero po wnikliwej analizie zebranego materiału będzie możliwe określenie pozycji znalezinego jak sądzę wraku OP. Czytając wypowiedzi na tutejszym Forum zauważyłem wątpliwości co do wielkości jednostki morskiej zaangażowanej w poszukiwania Orła. Wyjaśniam Koleżankom i Kolegom, że była to polska rybacka jednosta morska z klasą PRS do obszaru A1 A2, o długości 38 metrów, zarejestrowana pod polską banderą. Portem operacyjnym był mały port w Holandii. Wyprawa miała międzynarodowy charakter a w załodze było siedmiu członków załogi poskiego statku. Sprzęt sonarowy należał do Holenderskiej MW, zejść po wodę celem maksymalnej identyfikacji wraku dokonali płetwonurkowie amerykańscy i kanadyjscy. Projekt w znaczej części został sfinansowany ze środków NG oraz w pozostałej części z moich(żona prawie się ze mną rozwiodła, ale tyko prawie bo z czego by żyła, : ) oraz środków pochodzących z darów od osób zaangażowanych w poszukiwania Orła a między innymi pewnego szanowanego ośrodka szkolenia ratownicta morskiego (serdeczne dzięki Jasiu). To chyba na tyle na tę chwilę tym bardziej, że jestem naprawdę umęczony po towarzyszących całej "imprezie" przygodach, których nie dało się niestety uniknąć (co było rzecz jasna do przewidzenia).Podziękowania dla Darka, który starał się mnie w takiej chwili maksymalnie pomóc chociaż niewiele tak naprawdę mógł pomóc. Liczył się zapał i chęci. W każdym razie EPiRB znalazł się na pokładzie i mogłem bezpicznie opuścić gościnną Holandię. Kolejnych informacji dostarczę za kilkanaście dni, kiedy będą znane pierwsze rezultaty oceny zgromadzonych materiałów, przez specjalistów PMW.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania oraz przeprowadzenia poszukiwań naszeg Orła. Mam nadzieję, że przesłany Wam materiał był tego wart. Mam szczerą nadzieję, że słowo ciałem się stało.
Z marynarskim pozdrowieniem,
Daniel Ceynowa-Schmidt.
http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/vi ... ead_id=153
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Jeśli im się udało to jest to wydarzenie nie mające do tej pory miary! I nie tylko dla Nas Polaków - Orzeł oraz Sydney to chyba dwa najbardziej zagadkowe i cały czs trzymające w napięciu dociekliwosci zaginienia!
Mimo tego czy to Orzeł czy nie - BRAWO PANOWI - aplauz na stojąco!
dar7914
Posty: 15
Rejestracja: 2006-06-17, 06:34
Lokalizacja: Polska - Irlandia

Post autor: dar7914 »

chciec to moc !!!!
DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

Nareszcie......

Post autor: DAREK MAYEN »

Niesamowite. 67 l.temu nasz ORZEŁ był pierwszy dzień w morzu podczas rejsu ku swemu przeznaczeniu wszystko wskazuje na to iż okret jeszcze tego dnia "żył". Bez względu na sytuację, czy znależliście ORŁA czy O-13 czy też inny okręt sukces jest niewątpliwy. Proszę jednak w imieniu swoim oraz wszystkich "Przyjaciół" Orła - nie trzymajcie długo w tajemnicy efektów waszej ciężkiej pracy. Pozdrawiam D.M.
Awatar użytkownika
Krolik
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
Lokalizacja: CHICAGO IL.

Re: Nareszcie......

Post autor: Krolik »

DAREK MAYEN pisze:Niesamowite. 67 l.temu nasz ORZEŁ był pierwszy dzień w morzu podczas rejsu ku swemu przeznaczeniu wszystko wskazuje na to iż okret jeszcze tego dnia "żył". Bez względu na sytuację, czy znależliście ORŁA czy O-13 czy też inny okręt sukces jest niewątpliwy. Proszę jednak w imieniu swoim oraz wszystkich "Przyjaciół" Orła - nie trzymajcie długo w tajemnicy efektów waszej ciężkiej pracy. Pozdrawiam D.M.
Dolkadnie nie trzymajcie !!!!!!!
Ja ze swej strony dodaje iz wlasnie rozmawialem z Mirkiem Standowiczem /dla przyp ten co Na wrak Naszego Groma zszedl dwa razy/ i mysle ze bylo by realane zorganizowac wyprawe tez na morzu Pln !!!!
Ajjjjj sie rozmarzylem ajajajaaaaaaaj !!!
Awatar użytkownika
Bertani
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-15, 21:36
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Bertani »

crolick pisze:ObltzS - dzięki :)
ALe strona MAP jest niestety martwa :x

Apropo wiarygodności Faktów - http://www.tvn24.pl/28377,1500876,0,1,1 ... omosc.html i proszę wysłuchać całej wiadomości. Czy coś nie zwróciło waszej uwagi?! ;)
Strona MAP nie jest całkiem martwa. Na stronie http://www.agencjamorska.pl/aktualnosci.html można obejrzeć i posłuchać wywiadu Agencji z 22 maja 2007 r. dla TVP.
Grom

Post autor: Grom »

Bertani pisze:
crolick pisze:ObltzS - dzięki :)
ALe strona MAP jest niestety martwa :x

Apropo wiarygodności Faktów - http://www.tvn24.pl/28377,1500876,0,1,1 ... omosc.html i proszę wysłuchać całej wiadomości. Czy coś nie zwróciło waszej uwagi?! ;)
Strona MAP nie jest całkiem martwa. Na stronie http://www.agencjamorska.pl/aktualnosci.html można obejrzeć i posłuchać wywiadu Agencji z 22 maja 2007 r. dla TVP.
Jeśli szczęście dopisało to chyba ktoś ich już ubiegł.
poszukiwacz
Posty: 285
Rejestracja: 2004-10-03, 17:16
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: poszukiwacz »

Jeżeli Anglicy ukryli coś w swoich archiwach to jest jeden sposób by to odkryć: łapówka dla jakiegoś urzednika. To też tylko ludzie i jezeli liczba funtów robiłaby na nich wrażenie... Sposób tańszy niż przeszukiwanie wielkich obszarów morskich. Zrobimy zbiórke?
ODPOWIEDZ