Konwój PQ 17 - film ...

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Konwój PQ 17 - film ...

Post autor: shigure »

Wczoraj odwiedziłem Media Markt i za sumę 35 zł.nabyłem ten serial na trzech płytach DVD."Przebrnąłem" przez pierwsze trzy odcinki :cry: ...
Oczywiście "rewelacji technicznych" mnóstwo,stopnie wojskowe typu "kontradmirał Raeder" są na porządku dziennym,ataki U-Boota z peryskopem non stop nad powierzchnią wody to również coś normalnego.Generalnie o samym konwoju niewiele się wspomina i chyba największy jego udział w filmie można odnotowac w tytule :lol:
Jednak przyznaję szczerze że "komputerowe okręty" robią wrażenie.Niestety do tej pory niewiele ich miałem przyjemnośc obejrzec.
Jeśli mogę coś zasugerowac przed ewentualnym zakupem to jednak odwiedzenie wypożyczalni ... zawsze nieco taniej a do filmu chyba za często ne będzie się powracało.
Jednak przede mną jeszcze kilka odcinków a właśnie K 21 przystępuje do ataku na Tirpitza :?
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Oj, to dobrze, że kupiłeś i oglądasz. :wink:
Mój przyjaciel internetowy wspominał o tym filmie dzisiaj i pytał nawet, czy nie ma go u mnie. Na pewno nie będzie, niestety.
Jak już "zaliczysz" całość, to podziel się, proszę, opinią, bo ja mam ochotę zainwestować na drugiej półkuli i to kupić. Nie wiedziałem, że to serial. :?
Jeśli mogę coś zasugerowac przed ewentualnym zakupem to jednak odwiedzenie wypożyczalni ... zawsze nieco taniej a do filmu chyba za często ne będzie się powracało.
Niestety, mój szybkobieżny pojazd nie gotowy. Nie będzie odwiedzin w wypożyczalni. :-(
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Również sądziłem że to film i dopiero po rozpakowaniu okazało się że zawiera osiem odcinków.Co do inwestycji to nie wiem jakie możesz ponieśc z tym koszta ponieważ moje 35 zł.jest jednak do "przełknięcia" :lol:.Podejrzewam że gdyby z serialu zdecydowano się uczynic film to zyskanoby na tym bardzo wiele.No i film nie zawiera menu i tylko naszą polską wersję lektorską.Swego czasu ( chyba około półtora roku temu ) będąc w Niemczech na flumarku ( tak się ten zlot handlarzy chyba nazywa ) u naszych wschodnich sąsiadów widziałem już ten film jednak był na jednej płytce i w wersji anglo i russian językowej.Atak na Tirpitza mam już za sobą i ... chyba mnie NIECO rozczarował :?
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Dzięki za postęp w informacji. Osiem odcinków, to już coś, jakby nie było.
35 zł plus koszta przesyłki w tą stronę trzeba dodać, ale to nie jest tak dużo. Palenie nieco ograniczyłem i lepiej znoszę inwestycje. :wink:
Atak na Tirpitza mam już za sobą i ... chyba mnie NIECO rozczarował
Znaczy, rozumiesz, K-21 nie trafił ? :x
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

"Przybyłem,zakupiłem,obejrzałem" wzorem starożytnego chciałoby się zakrzyknąc ...
Niestety ja czuję się jakoby na tarczy noszony ponieważ ta inwestycja nie była chyba najlepsza.Nie bardzo wiem jak ten film określic ponieważ nie do końca wiem o co w nim chodzi w przeciwieństwie do tytułu.Dzieje samego konwoju to coś na kształt marnej poświaty na baaaardzo dalekim horyzoncie a realia historyczno-techniczne zostały przez reżysera "położone".Aby jaśniej posłużę się przykładem U-Boota ( jedynego w całym filmie !!! ) którego udział zaczyna się u brzegów USA a kończy na szlakach konwojów do ZSRR.Jeśli w zanurzeniu ma on typową sylwetkę produktu postrachu oceanów czasu II wojny światowej,to podczas ujęcia w wynurzeniu serwuje nam się okręt z II wojną mający wspólnego tyle że na kiosku wymalowano mu godło 2 Flotylli.Na marginesie dowódca tej "podpory U-Bootwaffe" na wszelakie morskie rejony świata spuszczony został ze smyczy przez Donitza z wyrażnym rozkazem masakry statków i rozbitków co jak wiadomo miało miejsce tylko raz w zupełnie innym rejonie i z zupełnie innych przyczyn.
Co zaś do ilości ośmiu odcinków to chyba właśnie ich ilośc spowodowała to że reżyser nie bardzo wiedział jak je zapełni i wybrał najmniej szczęśliwe rozwiazanie eksponując losy kilku mało istotnych osób które to stają się głównym wątkiem filmu Konwoj PQ 17.
Tak więc Ryszardzie proponuję abyś zasięgnął wieści z kilku jeszcze żródeł przed zakupem ponieważ ja już teraz wiem że trzeba było zakupic "Bitwę o Anglię" i na piwo w sporej ilości jeszcze by zostało :lol:
Co zaś do trafienia w Tirpitza to w filmie jest scena podczas której Łunin jest besztany za fakt iż NIE ZATOPIŁ !!! Tirpitza :lol: .
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Shigure napisał:
Tak więc Ryszardzie proponuję abyś zasięgnął wieści z kilku jeszcze żródeł przed zakupem ponieważ ja już teraz wiem że trzeba było zakupic "Bitwę o Anglię" i na piwo w sporej ilości jeszcze by zostało
No i mam ten film. Dałem dzisiaj radę obejrzeć cztery odcinki i nie moglem się dopatrzyć konwoju. Mam nadzieję, że pojawi sie w następnych. To znaczy, są jakieś jego ślady w czwartym odcinku, ale dość mgliste i nie bardzo...
Do tej pory dowiedziałem się, że "Tirpitz" obronił się przed atakiem 18 kutrów torpedowych, a sam konwój ma być chroniony przez 30 (słownie: trzydzieści) niszczycieli i eskadrę cięższych okrętów. Niesamowita historia. Ciąg dalszy pewnie nastąpi... :-D
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Ryszardzie nie zniechęcaj się - wiesz przecież ile się trzeba "napracowac" aby wykryc konwój :lol:
ODPOWIEDZ