Konkurs

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Konkurs

Post autor: janik41 »

Witam
Dawno nie było zadnego konkursu. Miały być te pytania na sympozjum na Błyskawicy, nie wiem czy były, jako że mamy wielu nowych forumowiczów dajmy im szansę na odpowieć , nagroda wirtualny lizak. :-)
1. Jakiej narodowości wojska były na pokładzie Queen Elizabeth w czasie wyścigu z Błyskawicą ?

2. Jakie wydarzenie spowodowało remont Błyskawicy w pierwszej połowie 1944 roku ?

3. W drodze do Narwiku Błyskawica została zaatakowana przez uboota , jaki miał numer i dowódcę?

4 . Polskie niszczyciele we wrześniu 1939 roku miały oznaczenie dużą literą jaką literą była oznaczona Błyskawica?

5. Jaką powierzchnię grzejną miały kotły Błyskawicy?

Pozdrawiam
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Odpowiedzi:

1. Kanadyjskie
2. Zużycie eksploatacyjne po kampanii śródziemnomorskiej....
3. U 9 Oblt. Wolfgang Lüth (TEN Wolfgang Lüth) :)
4. Żadne - zresztą w przed wrześniem 39 zamalowano numery - dokładnie chyba pod koniec 37) Błyskawica NIGDY nie dostałą żadnegej literki przed wojną...
5. Kotły miały 1045 m2 plus 177 m2 powierzchni przegrzewacza. Razem 1222 m2
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Cholera... :-D

Miało być dla nowych kolegów... :D

Rozpędziłem się.... :lol:
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Gość

Post autor: Gość »

Dwie odpowiedzi błędne, no faktycznie sie rozpedziłeś :D
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

to wyżej to byłem ja
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Konkurs

Post autor: crolick »

janik41 pisze:1. Jakiej narodowości wojska były na pokładzie Queen Elizabeth w czasie wyścigu z Błyskawicą ?

2. Jakie wydarzenie spowodowało remont Błyskawicy w pierwszej połowie 1944 roku ?

3. W drodze do Narwiku Błyskawica została zaatakowana przez uboota , jaki miał numer i dowódcę?

4 . Polskie niszczyciele we wrześniu 1939 roku miały oznaczenie dużą literą jaką literą była oznaczona Błyskawica?

5. Jaką powierzchnię grzejną miały kotły Błyskawicy?

Pozdrawiam
1. obstawiam kanadyjczykow
2. A stala w pierwszej polowie 44 w remoncie?! Ten po kampanii srodziemnomorskiej skonczyl sie w XI.43
3. U 9, Luth
4. H
5. 1222 m2 [za xiazka Marka]
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

2 prawidłowe
Pytania powstały na podstawie artykułów z Morza to podpowieć
Awatar użytkownika
IjonTihy
Posty: 158
Rejestracja: 2004-12-21, 18:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: IjonTihy »

1. Indianie? znaczy tego... Indyjczycy
2. 28 luty 1944 - kolizja z angielskim niszczycielem "Musketeer" i naprawa w South Shields
3. U9 - Wolfgang Lüth
4. w czerwcu i sierpniu '39 nie miała nic, jesienią '39 też nic. Więc pewnie i we wrześniu nic. (na podstawie fotek w Szczerkowskim)
5. ogrzewalna 1046,25 m2, przegrzewcza 176,70 m2
Awatar użytkownika
IjonTihy
Posty: 158
Rejestracja: 2004-12-21, 18:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: IjonTihy »

hm. może w tym pierwszym to jednak NowoZelandczycy... ?
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

1. Niemcy
2 - 5 j.w.
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Ijon 4 prawidłowe, Ksenofont 0
Awatar użytkownika
IjonTihy
Posty: 158
Rejestracja: 2004-12-21, 18:08
Lokalizacja: Toruń

Post autor: IjonTihy »

tak myśle które mam źle i...
jeśli 4. to chyba 3 września '39 dostała od Anglików H 34
jeśli 1. to... QE od lutego 41 roku była w rejonie Singapuru-Sydney, potem kursowała między Sydney a Suezem wożąc w jedną stronę swoich a w drugą Niemców do obozów. Po wejściu USA do wojny woziła wojsko z Kanady do Sydney. W kwietniu 42 przebazowana do NY, i od czerwca zaczyna kursy przez Cape Town i Gourock do Suezu, min. wożąc żołnierzy 8 Armii. od Sieprnia już tylko do Gourock. Aha. w marcu 1940 roku przeszła z Anglii do NY (3-7.03.1940) ale wtedy uciekała przed ewentualnym bombardowaniem i nei wiem czy miała jakieś wojsko na pokładzie. Może naszych emigrantów? albo Izraelitów ;)
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Jesli Absolut mial 3 dobre odp, a ja tylko 2, Tihy 4 a Ksenofont 0, to ni cholery sie to nie zgadza :)

W odp Absoluta bledna na pewno jest odp 1 i 2, za to 3 i 5 na pewno jest dobrze [to sa moje odp], tak samo 2 u Tihego, zatem 4 musi byc prawiodlowa [ale moim zdaniem nie jest]. Jesli tak to odp 2-5 Tihego sa poprawne, czyli jesli Ksenofont zmienil tylko 1 odp to ni bata nie mogl miec 0 :wink:

Ktos tu kreci :P
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Wiesio

Post autor: Wiesio »

MysterMind :-)

Wiesio.
Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

To może zagadkę kto tu kręci umieścić w kolejnym narodowym teście na inteligencję. :-D:-D

Przynaję się bez bicia, że zrobiłem sobie grafik z odpowiedziami i nijak to nie pasuje. :rotfl2: Choć PMW generalnie mnie nie interesi to jednak chętnie się dowiem co i jak bo mi się strzałki poplątały i muszę się z crolickiem zgodzić. Ktoś tu miesza ostro :lol:
Resistance is futile.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

1. Jakiej narodowości wojska były na pokładzie Queen Elizabeth w czasie wyścigu z Błyskawicą ?
Odp. Amerykańskie . Artykuł Mariana Goraja w Morzu nr. 5 z 1987 roku. St. 28.

2. Jakie wydarzenie spowodowało remont Błyskawicy w pierwszej połowie 1944 roku ?
Odp. Została staranowana przez brytyjski niszczyciel "Musketeer" , Artykuł Przemysława Budzbona w Morzu nr 6 z 1987 roku st. 26

3. W drodze do Narwiku Błyskawica została zaatakowana przez uboota , jaki miał numer ?
U-9 dowódca Wolfgang Luth . Książka J. Pertka Mała flota wielka duchem . st. 168
4 . polskie niszczyciele we wrześniu 1939 roku miały oznaczenie dużą literą jaką literą była oznaczona Błyskawica?
Odp. Żadną jako jedyny okręt niemiała litery.
5. Jaką powierzchnię grzejną miały kotły Błyskawicy?
Odp. 1222 m2 . Artykuł Przemysława Budzbona w Morzu nr 6 z 1987 roku st. 26

To są prawidłowe odpowiedzi, gratulacje dla Ijona

Tak jak powiedziałem odpowiedzi są z artykułów z Morza co nie znaczy że zgodne z faktami, szczególnie pierwsza jest niejasna i tutaj prośba do Marka T. żeby się wypowiedział czy jest zgodna z faktami.
ODPOWIEDZ