Sprawa Ksenofonta

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Mitoko mógłbys podać linka bo nie wiem o co chodzi:

"Wybacz - uważam że jesteś ostatnią osobą do komentowania co jest "eleganckie" po Twoich "wyczynach" na DWS."
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Jarek C. pisze:Mitoko mógłbys podać linka bo nie wiem o co chodzi:

"Wybacz - uważam że jesteś ostatnią osobą do komentowania co jest "eleganckie" po Twoich "wyczynach" na DWS."

Tu chodziło o kilka "akcji" wskutek czego Admin podjął decyzję o banie.

Nie ma sensu bawić się w rozgrzebywanie tego - temat jest inny. A moja uwaga miała tylko zwrócić uwagę na ten fakt.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

I ostatnia uwaga do Mitoko:
Nie ma sensu bawić się w rozgrzebywanie tego - temat jest inny. A moja uwaga miała tylko zwrócić uwagę na ten fakt.
To co zrobiles jest bardzo nieladne z twojej strony. Albo mowisz nam to co powiedziales + linki z 'wystepkami' Ksenofonta [tak bysmy sami mogli ocenic czy faktycznie nie jest on uprawniony do tego typu zdan], albo trzymasz buzie na klodke i nic nie mowisz. Tu sa inteligentni ludzie. Daj im szanse oceniac wlasna miara, a nie podlug twojej miary.

Serdecznie pozdrawiam,
crolick
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
Dwa słowa o DWS: Pewien user został wyrzucony z forum. Publicznie stanąłem w jego obronie. Od jednego z adminów (nazwijmy go "X" dostałem na PW list z pogróżkami ("porządnymi", podpadjącymi pod paragraf o groźbach karalnych). Rozesłałem ten list innym adminom. Chcąc być w porządku (idiota ze mnie - co nie?) zawiadomiłem także o tym działaniu samego zainteresowanego - "X". Błyskawicznie (w 30 sekund później) dostałem całkowitego bana (nawet na mój IP). Z tego co wiem, oficjalnym powodem było "upublicznienie korespondencji". Nie chciało mi się przesłać listu z pogróżkami operatorowi DWS, bo pewnie zakończyłoby się rozgonieniem społeczności DWS, a nie o to mi chodziło. Niestety Jarku, od razu cały topik z moim wystąpieniem w obronie usera został wyrzucony i obawiam się, że nie ma żadnych śladów potwierdzających moje słowa - ani oskarżenia innych o moich
Mitoko pisze:"wyczynach" na DWS."
Śa natomiast moje posty dotyczące spraw meryturycznych. Gdybyś jednak Jarku był zainteresowany tekstem tego listu z pogróżkami, to mogę ci go przesłać na priva. (Oczywiście edytując go tak, żeby nie można zidentyfikować tego "X")

Jako że dyskusja osiągnęła poziom "powiedziały baby w maglu", nie będę jej kontynuował.

Pozdrawiam
Ksenofont

P.S. Mam nadzieję Mitoko, że nie były Ci znane prawdziwe okoliczności moich "wyczynów na DWS". Szczerą nadzieję.
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

I ostatnia uwaga do Mitoko:
Nie ma sensu bawić się w rozgrzebywanie tego - temat jest inny. A moja uwaga miała tylko zwrócić uwagę na ten fakt.
To co zrobiles jest bardzo nieladne z twojej strony. Albo mowisz nam to co powiedziales + linki z 'wystepkami' Ksenofonta [tak bysmy sami mogli ocenic czy faktycznie nie jest on uprawniony do tego typu zdan], albo trzymasz buzie na klodke i nic nie mowisz. Tu sa inteligentni ludzie. Daj im szanse oceniac wlasna miara, a nie podlug twojej miary.[/quote]
Po prostu mam dosyć popisów Xena - albo niech idzie w temacie - albo niech sobie daruje te popisy.
I tak dam sobie głowę uciąć, że pewnie sądzi że miałem coś wspólnego z jego "wylotem" z DWS-u (choć w ogóle nie brałem w tym udziału poza zwróceniem uwagi na panelu moderatorskim iż Xeno czasami bywa nieco reformowalny - stąd próbowano z nim rozmawiać - niestety z przypadkami poczucia wyższości ciężko się dogadać).
Stąd moje stwierdzenie, że nie ma sensu tego rozgrzebywać - znam uzasadnienie decyzji - i mimo, że nie brałem w tym udziału - na podstawie moich kontaktów z Xeno - zgadzam się z nią.
Ksenofont pisze:Dwa słowa o DWS: Pewien user został wyrzucony z forum. Publicznie stanąłem w jego obronie. Od jednego z adminów (nazwijmy go "X" dostałem na PW list z pogróżkami ("porządnymi", podpadjącymi pod paragraf o groźbach karalnych). Rozesłałem ten list innym adminom. Chcąc być w porządku (idiota ze mnie - co nie?) zawiadomiłem także o tym działaniu samego zainteresowanego - "X". Błyskawicznie (w 30 sekund później) dostałem całkowitego bana (nawet na mój IP).
Owszem - zacząłeś zabawę w "chronienie dzieciarni" - po to na DWS-ie są pewne zasady (faktycznie ostro przestrzegane) by nie dopuścić do totalnego burdelu - nie wzięły się z niczego - a zapanowanie nad ponad 1,5 tysiącem userów (w większości bardzo młodych) wymaga polityki "twardej ręki" - niektórzy odpadają - do innych dociera - i daje niezłe efekty - przykładem może być chociażby bywający tu Wrangler - po początkowym falstarcie zaczął tworzyć ciekawe tematy.
Ksenofont pisze:Jako że dyskusja osiągnęła poziom "powiedziały baby w maglu", nie będę jej kontynuował.

P.S. Mam nadzieję Mitoko, że nie były Ci znane prawdziwe okoliczności moich "wyczynów na DWS". Szczerą nadzieję.
X
Owszem - kolejny temat który rozwalasz swoimi ansami.
Natomiast co do Twoich nadziei ... wiem jedno - nie jesteś osobą obiektywną. Jakiekolwiek uwagi (obojętnie czy natury merytorycznej czy personalnej) przyjmujesz jak zamach stanu.

I ostatnia uwaga - zarówno tu jak i na DWS są osoby, które przebijają nas dwóch razem wziętych, zarówno wiedzą jak i dostępem do materiałów.
Dlatego pozostawiam Tobie do przemyślenia kwestii postawy - nawet w odpowiedzi na moje uwagi popełniasz podstawowe błędy (choć wystarczyło by chociaż porządnie przejrzeć Morgałę) - i mimo wszystko dalej brniesz w zaparte.
Ja przynajmniej potrafię powiedzieć "sorki - walnąłem się"
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

co to jest DWS?
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

nicpon pisze:co to jest DWS?
http://www.drugawojnaswiatowa.org/forum/
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

"Sprawa Ksenofonta"?????
Mitoko, daruj sobie, co ty chcesz zrobić? sprawę mi wytoczyć, zastanów się!?

Dobrym obyczajem internetowym jest niedyskutowanie o innych forach. Idziesz w slady Nali :o Zabrakło Ci merytorycznych argumentów, postanowiłeś użyć argumentum ad personam. Obrzuciłeś błotem, ale miej szacunek. Nie dla mnie - dla samego siebie:

Skończ waść, wstydu oszczędź!


P.S. Nic nie miałeś wspólnego z moim pożegnaniem się z DWS, nie pochlebiaj sobie. Jeśli przeczytałeś mój post, to napisałem, że stało się w 30 sekund. Po przesłaniu listu, w którym zaproponowałem, że sam odejdę, ale admini powinni przeczyścić stajnię. A user, którym mówimy miał coś koło 30 i był jakimś tam prawnikiem czy architektem.
X

Skończ!!!
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Ksenofont pisze:"Sprawa Ksenofonta"?????
Mitoko, daruj sobie, co ty chcesz zrobić? sprawę mi wytoczyć, zastanów się!?
Nie - jest po prostu sprawa którą należy jakoś rozwiązać
Ksenofont pisze:Dobrym obyczajem internetowym jest niedyskutowanie o innych forach. Idziesz w slady Nali :o Zabrakło Ci merytorycznych argumentów, postanowiłeś użyć argumentum ad personam. Obrzuciłeś błotem, ale miej szacunek. Nie dla mnie - dla samego siebie:
1. To nie ja na upartego próbuję wcisnąć takie bzdety jak to że KMW myślało o LWS-5 w 1930-ym. Poza tym raczej odpowiadam na wszelkie uwagi merytoryczne -Ty zaś je pomijasz.
2. Wpierw cofnij sobie temat i przeczytaj od czego się to zaczęło - od Twoich:
Ksenofont pisze:Witam!
Mitoko pisze:Przy okazji dyskusji na DWS - przejrzałem ten artykuł - i jak już zrobiłem uwagi do niego - to wrzucę i tu
Czas najwyższy, znałeś ten tekst (za wiedzą autora) miesiąc zanim ukazał się w "Lotnictwie", wiedziałeś że autor dostał dożywotni :lol: ban na forum DWS -szkoda tylko, że zdecydowałeś sie na wrzucenie na FOW dopiero po trzech dniach dyskusji na w/w forum.
Ksenofont pisze:P.S. Mam nadzieję, że nie skorzystasz ze zwyczajów DWS i nie wyrzucisz mojego postu, nie zedytujesz go, ani nie podkreślisz na czerwono literówek.
X

BTW 24 marca na DWS napisałeś
No dobra - w końcu znalazłem czas aby kupić Lotnictwo i poczytać sobie ten artykuł
Lepiej to wykasuj, zanim sie publika dowie, że tekst artykułu dostałes od redakcji (za zgodą autora) ponad miesiąc temu - wstyd będzie żeś kłamca...
Tak więc zanim rzucisz takie bzdury typu:
Ksenofont pisze:Skończ waść, wstydu oszczędź!
sprawdzaj dokładnie co sam wyskrobałeś
Ksenofont pisze:P.S. Nic nie miałeś wspólnego z moim pożegnaniem się z DWS, nie pochlebiaj sobie. Jeśli przeczytałeś mój post, to napisałem, że stało się w 30 sekund. Po przesłaniu listu, w którym zaproponowałem, że sam odejdę, ale admini powinni przeczyścić stajnię. A user, którym mówimy miał coś koło 30 i był jakimś tam prawnikiem czy architektem.
Skończ!!!
A czego Ty oczekiwałeś - nie docierało - więc sprawę ucięto.
Koniec kropka - i nie ma tu nic z pochlebiania sobie.
Schmeisser

Post autor: Schmeisser »

Nie poczuwam się do wystosowywania realnych gróżb względem kolegi Ksenofonta , napisałem mu iż jeśli nie odpuści sobie to dostanie czapę :) , a gdyby pobywał na forum dws dłużej niż 2 miesiące doskonale by wiedział iż chodzi o bana dożywotniego.
Wiedziałby równiez że moderatorzy działów powiązanych tematycznie z sowietami udzielają NAGANy a moderatorzy działów powiązanych z osią mogą uKARać :) Ale on wolał wejść wywołać awanture czy dwie a potem na zasadzie nie chcem ale muszem zostać mesjaszem wszystkich 15 latków spamujących forum.
Więc pomogłem mu odkupić winy forum :D

pozdrawiam
marcin michalczyk , aka Schmeisser
Awatar użytkownika
gen. baron Piotr Wrangel
Posty: 239
Rejestracja: 2005-01-17, 22:05
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: gen. baron Piotr Wrangel »

przykładem może być chociażby bywający tu Wrangler - po początkowym falstarcie zaczął tworzyć ciekawe tematy.
Trzeba się było nauczyć paru rzeczy i do uczyć. Choć nie żałuję. :lol:
"Już czwartą dobę płonie stanica
Goreje pod nogami Dońska ziemia
NIe upadajcie na duchu poruczniku Galicyn
Kornecie Oboleński siodłajcie konia."

Białogwardzista z www.dws.org.pl
Adam Leszczyński GG:5607859
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Do Smeissera,
Nie znam tego forum i prawdę mówiąc... mało mnie ono obchodzi.
Po przeczytaniu Twojej wykładni "winy i kary" tym bardziej nabieram dystansu.
I cieszę się, że na FOW spotyka się grono ludzi innego pokroju.

Dziwi mnie trochę ta dyskusja na temat Ksenofonta - nie rozumiem jej Motoko.

Pozdrawiam,
Maciej
Ostatnio zmieniony 2005-04-01, 00:04 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Maciej pisze:I cieszę się, że na FOW spotyka się grono ludzi innego pokroju.
Fakt - nie ma tu takiego natłoku dzieciarni i innego rodzaju elementu
Maciej pisze:Dziwi mnie trochę ta dyskusja na temat Ksenofonta - nie rozumiem jej Motoko.
Mnie też to zadziwiło - ale cóż - żeby nie zostać posądzonym o to że znów coś wywalam - wydzieliłem to do oddzielnego tematu
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Wywalili Xenofonta?
Ale zmije....
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Ksenofoncie, gdybyś zechciał ujawnić nieco rąbek tajemnicy, o co dokładnie się rozeszło, to byłbym wdzięczny i nie tylko ja.
Z dyskusji znajduję, że stanąłeś w czyjejś obronie. Kogoś tam skasowali z listy, a Ty coś napisałeś, żeby administracja zmieniła decyzję.

Jestem przekonany, że nie broniłeś nikogo, kto pozwolił sobie na publiczne wyzwiska i inne ekscesy, które zdecydowanie kwalifikują do wysiadki.
Ja bym natychmiast takiego usunął, gdybym był adminem.
Jak to mówili w przedwojennej Warszawie – wylądujesz koleś na Brudnie za brak towarzyskiego alibi.

Wiemy już, kto Cię usunął, bo się sam wpisał, to teraz nie musisz mieć żadnych zahamowań i możesz nam napisać w czym rzecz.
Oczywiście, jeżeli zechcesz.

Mnie się ta informacja bardzo przyda, bo na tamtym forum już mnie raz uznali za rewizjonistę, imaginuj sobie.
Fakt, że na własne życzenie wlazłem w zły dział i chciałem dociekać prawdy, ale ponieważ prawda, jako termin nie jest do końca zdefiniowana, zostałem się rewizjonistą.
Do tej pory spotkałem się tylko z rewizjonistami z Bonn, ale to było dawno i termin dawno stracił ważność, a tu, raptem - Rewizjonista z Perth. Pierunie, do czego można dojść.

Pozdrawiam
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Ryszard, to brzmi jak w kabarecie "kafelko, duperelki, drobnomiesczaństwo .... woda na młyn rewizjonistów z Bonn".
Fax et tuba
ODPOWIEDZ