SH3

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

SH3

Post autor: nicpon »

podobno juz jest Silent Hunter 3

ma ktos z Was juz te gre?

Obrazek
maciejszkocki

Post autor: maciejszkocki »

ojej jakie to ładne!
a gdzie można zdobyć SH1 bo podejrzewam, że nr 3 nie będzie chodził na moim złomie.
Grom

Post autor: Grom »

Sporo osób już posiada, w tym i ja. Mieszkający w Polsce przeważnie zamawiają w sklepach wysyłkowych, emigranci kupują jak kilo ziemniaków ;)
karolk

Post autor: karolk »

SH1 Commander Edition za grosze jest w sieci Hypernova, kupiłem oczywiście :)
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

Symulatory okretow podwodnych jakos niespecjalnie mnie pociuagaja, ale ten obrazek jest juz na pulpicie. :lol:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Gunship
Posty: 24
Rejestracja: 2005-01-08, 12:34
Lokalizacja: Grotniki
Kontakt:

Post autor: Gunship »

Heh ja tez posiadam. :) Kumpel ze Stanów wrócił na Święta - to i o koledze pamiętał.... no fakt u nich to jak ziemniaki.

Ogólnie - dla mnie BOMBA :)
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Mam pytanie. Używam wyłacznie Windows 98 SE. Czy ktoś próbował pod tym systemem ? A co z kartą grafiki ?
Fax et tuba
Grom

Post autor: Grom »

jareksk pisze:Mam pytanie. Używam wyłacznie Windows 98 SE. Czy ktoś próbował pod tym systemem ? A co z kartą grafiki ?
Producent podaje jako system op.
Windows 2000 i XP, i pod takimi go instalowałem. Chodzi. Karta graficzna min 64MB pamięci z obsługą Pixel Shadover 1.1 . Symulator wydany jest na płycie DVD (to w wersji angielskiej) na rynek polski jest przewidywany na nośniku CD.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

No to mam problem. Zaczekam, do wiadomości czy chodzi całość pod WIn 98.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
stryju68
Posty: 117
Rejestracja: 2004-06-29, 17:19
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: stryju68 »

maciejszkocki pisze:ojej jakie to ładne!
a gdzie można zdobyć SH1 bo podejrzewam, że nr 3 nie będzie chodził na moim złomie.
Mam SH-2. Nie chce chodzić pod moim Win-XP. Pod W-98 chodzi. Jeśli chcesz, to daj mi swój adres, to Ci wyślę.
Pozdrawiam
Grom

Post autor: Grom »

btw
Nie sądziłem, że ktoś tutaj w ogóle bawi się symulatorami
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

SH 1, SH 2, Destroyer Commander.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

No to wyliczam swoje "zabawki" ;)

1. Aces of the Deep
2. Great Naval Battles I-V
3. Fighting Steel 1939-42
4. Task Force 1942

Wszystkie gierki oprócz FS wymagają DOS-a.

Każda ma swoje wady i zalety. Wg mnie AOD biję na głowę każdego z Silent Hunterów od 1 do 3. Grafika na pewno niedzisiejsza, ale jaka grywalność!

Wady ogólne wg numerów:

1. Kompresja czasu szwankuje. Czasem można wpłynąć w środek konwoju na 18 w, w biały dzień. Jak opadniesz na dno, to już z niego nie wrócisz. Można się przywyczaić i później jak się już wejdzie w symulację to można to przeżyć.
2. Trzeba się naprawdę napocić, żeby to odpalić (ok. 600 kB Conventional memory). Pod czystym Windows, nie ma szans. Wyłącznie emulator (np. DOSBox), ale też nie pójdzie gładko. Począwszy od częsci II komputer się nigdy nie myli! To jest irytujące do n-tej potęgi. Jeśli ma przewagę, to po tobie.
3. Brak kolejnej części, która się już z pewnością nie ukaże. Granie okrętami alianckimi wyposażonymi w radar to banał. Grając z kolei vs posiadacz radaru ciężko nie bluzgać. Komputer trafia praktycznie z każdej odległości.
4. Brak lotnictwa w kampanii o Gudalcanal (choć zrobiono to celowo aby skoncentrować się na artylerii) - poza samolotami zwiadowczymi. Wygląd okrętów. Bez emulatora ani rusz. Na nowszych kartach dźwiękowych można nie usłyszeć nawet pisnięcia. Mam tylko wersję licencjonowaną więc zabezpieczoną. Nic skomplikowanego - rozpoznawanie sylwetek okrętów. Z dużymi okrętami no problem, ale jak komp się uprze na niszczyciele to można spędzić ładny czas - tylko 2 próby.
Resistance is futile.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Wolf jesteś jedną z niewielu osób jakie znam które podają Fighting Steel ...
Gierka wspaniała a jednak na nieszczęście , zdaje się w naszym kraju przeszła bez większego echa.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... dorzućmy więc jeszcze "morską strzelankę" - Enigma.
Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac »

emule + torrent = 24 gogziny
w sumie 0.00 zł
ODPOWIEDZ